Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz SECTORnooB #310 üzenetére

    Ezt kérdezni is akartam, igaz, inkább joysefkétől, hogy miért csak X-et venne.
    Bár most én is szemeztem a 40k-s 1600X-el az aprón - valószínűleg még sokan lecsúsztak róla :) - jobb lenne visszafogott fogyasztással az X XFR-rel: én nem húznám fel szívesen allcore 3.8-4.0 közé, inkább 30-60W-tal lentebb a sweet-spotot keresném... úgy viszont egy fix órajelre húzott sima 1600-al oda a single core magas Turbo is, ha jól értelmezem. Ehhez így jobban feküdne egy 1600X, gyakorlatilag a gyári órajeleken + némi alulfeszeléssel amit bír.
    De ha ettől az egyéni szoc problemtől eltekintek akkor az 1600 vs X között alig van különbség belőve 3.8 körülre a simát.

    Ha már kifejtettem: a fenti működőképes megoldás lenne? Tehát ha feszt vesz vissza az ember (offset) akkor marad minden működőképes?
    - XFR (ugyanúgy magas órajel + túllőtt fesszel: 1.4-1.45V)?
    - P-state-ek és az egész órajel-feszállítgatás?

    B kérdés: Ha nincs tuning akkor erre a feszcsökkentésre akár elég egy A320 lap is?

    C: Ryzen Masterrel voltak gondok úgy olvastam. Ez most is igaz? Abban amúgy ment volna vmi p-state alapú tuningolás is?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák