Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kireka

    tag

    válasz Walter_White #2895 üzenetére

    CMK16GX4M2A2400C14R fut nalam 2400@3333 a qvl lista környékén nem volt, de nem is kockáztattam nagyot, mert 2400-on még a tesco gazdaságos ram is elmegy :D
    Először nálam sem ment 2666-on aztán 2933-on elindult, talán mert ott már 2T a def. command rate, szóval ha nem is pont a gyári számokon megy, de egy jó ram tuti nem fog megakadni 2666-on.
    Van egy tonna ram beállítás kb. 50?, sőt a CPU SoC-t (memóriavezérlő) is lehet tekerni.
    A helyzet sokat javult az 1xxx szériánál az ujabb agesa microcodokkal - viszont azt a pletyát hallottam, hogy a 2xxx sorozatnál tulajdonképpen nincs is már ram mizéria.
    A qvl listát én is böngésztem, de aztán feladtam, nincs abban semmi ami kapható is és normális áron van, szóval megvettem a legolcsobb ramot ami volt akcióban.
    Annyira, hogy a ramot vettem meg először és akkor még az sem volt biztos hogy 8600k+x gpu legyen vagy 2200g és majd zen2+7nm GPU mire pontosan körvonalazódik az igény is. Sajna azóta megváltoztak a dolgok és még nem biztos hogy jövőre lesz jó áron zen2+7nm GPU... de egyelőre a megpiszkált 2200g megüti a minimum elvárt szintet. Akkor bányászláz volt, most kapacitáshiány, mindig van valami ami miatt fent vannak az árak...

    más: Javítom magam a négy magos buldozerhez mégis erős túlzás a 1060, szinte soha nem hagyja kifutni kártyát. Az nem 4 mag ,csak 2 mag +2 db 60%-os hatékonysággal működő CMT? - az smt combosabb verziója, szóval nem nyujtja azt amit a 4 modulos egységek olyan játékokban amit 2 magnál többet használnak.

Új hozzászólás Aktív témák