Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz #35434496 #5093 üzenetére

    Azert mert a jora mindig varnod kell. A xarok hamar a boltok polcain talalhatoak.

    Szerintem az a baj hogy a vartnal hamarabb kiurult a keszlet, es azert kesik minden.

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • Gilthanas

    aktív tag

    válasz #35434496 #5093 üzenetére

    Mert a pénteki bolti kiszállítást nem tudták teljesíteni és átrakták szombatra ami így nekem hétfő : ) mondanom sem kell, hogy szinte már csak erre tudok gondolni :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz #35434496 #5093 üzenetére

    Németeknél volt már készleten szilveszter után pár darab (egy régebbi hsz-ben linkeltem is), ám pár óra alatt el is fogyott a készlet.

    Az overclock.net fórumon írja egy tag, hogy ő valahol a Fülöp-szigeteken(?) vagy Délkelet-Ázsiában lakik és náluk most lett készleten az R9 290 Tri-X csak még sosem hallott róla, így kérdezgetett ezt-azt, ám gyorsan meggyőzték, hogy ne ref-et vegyen hanem ilyet, ha már olyan szerencsés, hogy nála kapható :D

    Gondolom nem lep meg az, hogy nálunk (Magyaroszágon) ritkán lehetett egy-egy műszaki cikket korán beszerezni, mivel "másodlagos" országként (kisebb haszonkulccsal kevesebb termék adható el) szerepel több térképen is, emiatt nem erőltetik meg magukat, hogy azonnal hozzáférhető legyen az adott termék.

    Állítólag a bányászok keze is benne van a dologban, sok külföldi helyen még a használt R79xx vagy R78xx-ek sem kaphatóak, mivel a bányászok felvásároltak szinte azonnal minden GCN-es Radeon-t amit találtak az LTC árfolyam ugrásakor (a GeForce kártyák nem olyan hatásfokkal képesek a bányászatra - tudtommal az eltérő architekturális felépítésük miatt, ez minden fórumon le van írva), ezzel pedig nem számolt az AMD, emiatt a készletek mennyiségével is "mellé lőttek", mivel kisebb rohamra számítottak. Egy gamer nem vesz 3-4 kártyát vagy akár többet is egyszerre. (egyes fórumokon láttam, hogy volt aki 5-10 db-ot(!) rendelt egyszerre, az overclock.net-en is gyakori, hogy 3-asával veszik őket, itt is volt hozzászólás, ahol valami 40-50db kártya volt bányászatra befogva egyetlen személynél(!)...)
    (nem védek, támadok senkit sem, csupán tényeket írok le)

    Amúgy a custom kártyák nagy részét karácsony előtt jelentették be 1-2 héttel, így talán nem lep meg, hogy a készletek egy része (még ha Ázsiában nem is mindenhol ünnepelnek karácsonyt) nem igazán tudott megérkezni akár az ünnepek, akár a gyártás elkezdése miatt. Amúgy pl. a Kínai újév(?) februárban lesz, így valószínűleg akkor is akadozni fog a szállítás, így aki új kártyára vágyik, az még január végéig szerezze be, vagy lehet csak február végétől tud hozzájutni a kívánt kártyához. (tapasztalat)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés