Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz kago akira #27947 üzenetére

    Jó HSZ, csak egy apróság:
    A legtöbb gpu architektúra büntetést szenved el, ha törölni kell a vramból, ami egyes játékoknál akadásként jelentkezik, ezért találta ki AMD a HBCC-t, ami sajnos ahol hasznos lenne játékok esetén, pont nem elérhető, illetve nem ismerik az adott chipek, s amelyikek ismerik, ott meg játék alatt nem jellemző, hog kellene (polaris nem ismeri, vega igen, vega csak 8gb verzió van, rx vonalon, illetve még a kabyG a 4gb HBM de az, ha jól emlékszem, valami öszvér, s ahol a vega kifut VRAMból, az meg profi felhasználás, ahova meg a vega frontier 16GB HBMel nevez, vagyis nem érint játékot ebben a formában).

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • HSM

    félisten

    válasz kago akira #27947 üzenetére

    "Azok akik a 4 gigát keveslik azoknak üzenem hogy a játék motorok teleszemetelik a kari ramját mindennel szóval ha van 32GB ramod akkor azt is megeszi."
    Nem igaz. :N Ha 8GB kártyád lenne, nagyon szépen látnád, hogy pl. a 4GB-ra optimalizált címek milyen szépen megállnak 3,5GB memóriahasználat magasságában. ;)

    "A kép folyamatosságát nem befolyásolja az hogy törlés miatt várni kell rá. Utolag is cserélni tudja. Nem néz ki jól de emiatt nem áll meg"
    Játékfüggő. Van játék, ahol ilyenkor csak nem rak ki semmit/ronda textúrával rakja ki, de bizony van olyan is, amelyik rendesen bedadog, ha nem kap elég VRAM-ot. Van a törlésnek, adatmozgatásnak is büntetése, józan ésszel végigondolva sem lehet ingyen.

    Már írtam korábban, 2GB atom kevés. A HD 7870 XT-m 2GB-os volt, és bizony ha a GPU képességeinek megfelelő beállítást szerettem volna, akkor rommá szaggatta volna magát, erősen butítani kellett a beállításokat, hogy elég legyen. (Tesztelve pl. BF4-ben, pedig nem is mai játék.)

    "2 monitoros felálláshoz annyit füznék hozzá hogy az hogy a gpu vagy ram magasabb frekin van nem jelenti azt hogy az meg is terheli a kártyát illetve nem termel annyi hőt. 10-20W meg kb semmi szerintem."
    Ez sem igaz. Önmagában a magasabb ram órajel extra terhelés. Ez nálam konnektorból megmérve +24W. Nem mindegy, nagyon nem, 118W a gép netezés közben, vagy 142W. Ez a kártya egyéb paramétereiben is látványosan megjelenik, egy monitorral 35-37 fok és végig passzív, kettővel alapból be-bekapcsolná a ventilátort, mikor elérte az 52 fokot. :U
    1Ghz-re "moddolva" a max memória órajelet nyertem ebből egy 10W-ot, úgy már legalább 45-47 fokon megáll végig passzívan.

    [ Szerkesztve ]

  • menpee

    aktív tag

    válasz kago akira #27947 üzenetére

    A i53470-->2600x váltás érezhetően megérte a játékok alatt vagy tudnál-e élni a régi rendszerrel megbánás nélkül, ha valami csoda folytán rákényszerülnél? Hasonló feljesztés előtt állok, de csak a technerd részem ordít a fejlesztés miatt, a reális fél hatvan közeli fps-eket lát 1080p-ben maxon azokban a játékokban, amit játszok.
    Természetesen tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy a proci a bottleneck a rendszeremben, de mivel 60 fps a max 1080p-n nálam, ezért nem probléma, hogy 60 helyett 85 is lehetne egy középkategóriás Ryzennel például.

    [ Szerkesztve ]

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

Új hozzászólás Aktív témák