Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Cyberboy42 #27557 üzenetére

    "szerintem nagyon cpu limitben vagy, ez a játék nics sok magra optimalzáva dx11-ben meg amúgyisem lehetne..."
    Pfff.... :W Hogy nincsen-e? :DDD Egyszer kukkants majd bele egy komolyabb tool-al, látni fogod, hogy nagyon szépen hajt 6 fő szálat is. :K Ezt amúgy már a BF4 is tudta. Nem is ment rosszabbul az IPC-ben gyengébb hatmagosomon, mint előtte a 16GB 2133Mhz ramokkal hajtott, 4,4Ghz-re húzott i5-4690K-mon.

    A grafikont én is látom, hogy olyan, mintha nem lenne tökéletes, azonban teljesen figyelmen kívül hagytad azt a részt, hogy ha leveszem a resolution scale-t 100%-ra, akkor ugyanezzel a processzorral vidáman szalad 91FPS-el, pedig a CPU-nak éppen ugyanannyi feladata van ilyenkor, a 150% resolution scale csak a GPU dolgát nehezíti meg. Amúgy, a CPU-limitem annál a jelenetnél kb. 180FPS, amit 50% resolution scale-el már elérek. ;) Szóval ennyire "nagyon" lehettem CPU-limites ~50FPS-nél, a CPU-m erejének a harmadát sem használta ki. :W

    Az 50% és 150% scale között csak annyi a különbség, hogy a CPU használatom felkúszik kb. 20%-ról 38%-ra.

    Szóval, ha kérhetem, legközelebb nézz alaposabban utána, mielőtt megkérdőjelezed a méréseim, mert így elég sok pluszmunka mindent megcáfolni.

    Ami pedig a GPU használati grafikont illeti, nem tudom, miért olyan, maga a játék szó szerint vajsima 100% resolution scale-el, nem venni észre sehol, a játék frametime mérő grafikonján se, hogy bármi megakadna egy pillanatra is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák