Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whiteseed

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem.

    Rendszeradatok:
    WIN 10 64bit
    Asrock b85M pro4 alaplap
    12 gb ddr3
    i5-4590 proci
    Táp corsair vx450W (igaz ez már nem egy mai darab 2007-es évjárat)

    Van egy 2 éves MSI R9 270 Gaming kártyám amivel tegnap óta komoly gondok vannak.
    Nem updateltem drivert, nem nyúltam semmihez, általában már egy hónapja semmi újat nem telepítettem a gépre. Tegnap reggel GW2 közben elkezdtek özönleni a textúra szétesések, majd összeomlás. Kipróbáltam egyéb nagyobb 3D teljesítményt igénylő játékot ott is hibák, textúra bugok majd teljesen csíkos képernyő és reset.
    Van rajta 2 venti ami nem is pörög maxon, 2 hete poroltam le. 65 fok terhelve.
    Közben újraindítások után egyre több grafikai bug, főleg zöld 1 kurzornyi függőleges vonalak random elszórva.
    Keresek egy diagnosztikai programot, textúrahibák tömkelege, felénél leáll a gép, kékhalál és újraindúl.

    Olvasom, hogy van új driver, gondolom legyen akkor frissítés.
    Először rábíztam az atira hogy oldja meg magénak programon belül, meg is történt, csak rosszabb lett. Volt fekete halál, kékhalál, zöld még piros is.
    Újabb próba: Ati driver cleaner, meg egy DDU a biztonság kedvéért, utána a frissen letöltött drivercsomag. Semmi, a gép már el sem indult.
    Több szöri újraindtításra sikerült behoznia. Már a gép bekapcsolásakor 2 masszív zöld sáv a képernyőn, még a biosban is mielőtt a win elkezdené magát betölteni.
    Driver le, próbálom újra. Eszközkezelőben már nem ismeri fel a kártyát, standard win kártyának nézi.

    Előveszem a pót HDD-m amin még a win7 van fenn erre a konfigra, tökéletesen ment az eddig. (hátha valami vírus, vagy win 10 döglés stb hibák kizárására)
    Ugyanúgy zöld textúrahibák. Eszközkezelőben a standard kártya.
    Ugyanígy driver frissítés stb, nemlettjobb, gép behal.

    Rendben, legyen újratelepítés a nulláról. Win7 fel, már telepítő tele a zöld kis vonalakkal 8amit eddig sosem tapasztaltam). Alaplap driverek fel, nézem az eszközkezelőt, nincs benne a videókártya kártya, csak az integrált. (ahhoz képest hogy pörögnek a ventik és ad képet ez érdekes)

    Ati legfrissebb driver fel, restart, a bios utáni fekete képernyő, majd semmi. Videókártyán venti pörög, monitor nem írja, hogy nem kapna jelet. Kikapcsolom monitort, vissza, zöld képernyő majd magától újraindul, ekkor untam meg.

    Ha driver hiba lenne akkor a pót HDD-nek mennie kellett volna, hiszen azon még egy 2016 év eleji driver van, és azzal ment minden mikor még a legutóbb néztem kb 2 hónapja. Ráadásul úgy kezdődtek a hibák hogy semmi nem változott a gépen.
    Gyakorlatilag pillanatok alatt teljesen lepusztult a kártya.

    Jelenleg átálltam az integráltra, sehol semmi hiba.

    5letek? (Kártya még garanciális, de nem akarom úgy visszaküldeni hogy lehet nem a kártya a hibás)

    OTAKU

Új hozzászólás Aktív témák