Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hikvision

    senior tag

    Üdv Mesterek. Adott egy MSI KA790GX lap, PhenomII 940, AC Freezer64pro. Előző házamban,ami felső tápos volt a proci alap 42fok volt terhelve 53. (prime95). Kicseréltem a házat egy Sharkoon T5-re Ahol ugye alul van a táp, viszont két Coolink Swif2 olyan kereszthuzatot küld a házba mint egy orkán. A lényeg. Most a magok idle 42-48 fokosak a kupak olyan 34. De amint elindítom a Prime95-öt 1másodperc alatt felugranak a magok 60-64fokra és azt tartja. Kupak közbe olyan 54fok. Próbáltam mindent, 10x újrapasztáztam, ráraktam a gyári hűtőt azzal majdnem felszaladt 70fokra... Viszont a vcore az alapból 1.41V amit Biosban nem tudok csökkenteni, csak Overdrive-al. De ez az egész procedúra ház csere előtt nem volt! Most írták itt, h ugye az AMD megadta h maximum 62Fokos lehet a kupakhő. De itt többen azt is írták, h ez a maghőre vonatkozik, ami szerintem irreális mivel 62fok egy processzor mag pillanatok alatt elér. Lásd VGA-k ott a 100fok is még határ eset. A 62 pedig éppen, h a kéznek forró. Ezért is csodálkozok, amikor írják, h nekik terhelve a maghő egy 24fokos szobában 34fok. Azt meg hogy? De olyat is olvastam visszafelé, h az a normális ha a kupakhő több a maghőnél. Kintről befelé melegedne a CPU? :) 1hozzászólást találtam ami Azt írtam, h a Tj 62fok az maghőnél lehet gyári adat szerint akár 84is. Most akkor mi az igazság?

    20 éve a PH-n.

  • Hikvision

    senior tag

    válasz ///Krisz\\\ #18919 üzenetére

    Nagy variáció nincs a házventiknél. Elől a vinyóknál be, hátul pedig a Procinál ki. Ráadásul a Proci PWM vezérlésére vannak kötve, tehát akkor kapcsolnak rá amikor kell. Nincs is meleg bent, a freezer is langyos. Az új házba a 6870 5fokkal hüvösebb, a hdd-k szintén. Csak a procival lett vmi. Én még mindig arra tippelek, h vmiért 1.41-et ad az 1.35 helyett, és azért fűt. Gyanus is volt, h alapórajelen simán viszi a 3.5Ghz-et. Csak a Biosba nem lehet visszafelé osztani a feszkot a proc-nak...

    20 éve a PH-n.

  • Hikvision

    senior tag

    válasz Ger_man #19013 üzenetére

    Ez megint érdekes. Lehet nem ártana tisztázni, ezt a hőmérséklet dolgot. Ugye, két féle hőfokról lehet beszélni, a "Kupakhő" és a "Maghő". A 62 fok, ha a maghőre lenne megadva akkor a kupak kb maximum 50fokos lehetne, ami azért vicc. Nálam terhelésnél 1másodperc alatt felugrik idle 43 fokról 58- fokra a maghőmérséklet, a kupakhő viszont szép lineárisan növekszik egészen 52-56fokig. Sőt prime95 alatt a maghő volt már 64fok is AC Freezerrel, de a kupak akkor is csak 58-ig ment fel. Gyári hűtővel 1.4V-on 3500Mhz-nél 74fokos volt a maghőmérséklet prime95 alatt és 64 a kupakhő és ment minden tovább, csak leállítottam. Az meg, h rajta van-e rendesen a hűtő sztem feleslehes kérdés, mert 2pöcköt beakasztani, kb kindertojás szintü feladat, és ha nem sikerül, vagy leesik a hűtő még mielött bekapcsolná vagy már Post alatt kilőné a gépet a hővédelem. A Pasztát, is lehet vastagon kenni, de mivel nagyon passzos, a hűtő rögzítője, orbitálisan nem lehet sokat rakni, mert a szélén úgyis "kidolgozza" a fölösleget. A Másik, A Maghőmérséklet csak akkor lehet kevesebb 10fokkal (hagyha jól értettem, de itt már többen is írták) ha rossz a szenzor, mivel belülről melegszik kifelé a proci, tehát normális körülmények között a kupakhő hűvösebb vagy állandó mint a maghő. Egy korábbi hozzászólás:
    miért kapcsolna már ki a proci? az általad emlegetett 62°C az az ihs tervezett max megengedett hőmérséklete. egy 125W-os 940-es phenom II-nél, aminek "I" "hőprofilja" van, az ihs hőellenállása 0.19 °K/W, azaz akár 23°C-kal (125*0.19) hidegebb is lehet, mint maga a mag, és a megadott Tcasemax 62°C az erre az IHS-re vonatkozik. márpedig a cpu-ban lévő szenzor az a maghőmérsékletet méri és nem az IHS-ét (case). ahhoz, hogy elérd a Tcase maxot, ahhoz a magoknak legalább 80-85 fokosaknak kell lenni.
    egyébként meg ezek a szenzorok lófaszra sem jók, összevissza baromságokat mérnek. ha nincs hőmérőd, akkor egyszerűen kézzel megfogod a bordát max terhelés közben. ha 60 fokos, akkor már baj van, de 60 fokot nem tudsz sokáig taperolni. szal ha rá tudod tenni a kezed és rajta tudod tartani kényelmetlenség nélkül, akkor semmi gáz.

    [ Szerkesztve ]

    20 éve a PH-n.

  • Hikvision

    senior tag

    válasz juhasz406 #19023 üzenetére

    Everest monitorozza a maghőt és a kupakhőt is.

    20 éve a PH-n.

  • Hikvision

    senior tag

    Nekem a Corsair XMS-ek 2.1V-ról indulnak gyárilag. DDR2.

    20 éve a PH-n.

Új hozzászólás Aktív témák