Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.
    Úgy döntöttem, hogy jövőre visszatérek a Vörös Csapatba, amit pár éve elhagytam ugyan, viszont azelőtt sokáig AMD VGA volt a gépemben. A képen látható levelet 2009-ben kaptam, nem sokkal azután, hogy beregisztráltam az AMD oldalára a Sapphire Dual-X Radeon R9 280X-et, amit utána egy MSI Radeon HD 4890, majd egy Sapphire Vapor-X HD 6870, végül egy Sapphire HD 7870 GHz Edition követett.

    2015-ben váltottam nVidia-ra, egy GTX 980, majd a jelenlegi 1080Ti-vel, és most végre ismét AMD VGA-t tervezek venni, ha minden sikerül. Még nem tudom, melyiket, én szeretnék legalább egy RX 6800XT-t, valószínűleg Sapphire lesz, mert AMD oldalon ez a márka vált be eddig nekem legjobban, de ha nem jön össze, elég lesz a sima 6800 is.

    Mondom, beköszönök, elnézést, ha OFF-nak számít, de megmondom őszintén, már nagyon vártam, hogy újra AMD VGA-t vehessek, így a Ryzen 7 mellett egy Radeon sokkal szebben fog mutatni, nem? :P

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Nemrég én is beléptem a klubba, mert kíváncsi voltam, milyen egy full AMD-s konfig, bár elképzelhető, hogy nem lesz hosszú életű a kártya, ha így folytatódik. :(

    Szóval egy ASRock AMD Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC VGA-ról van szó, amit viszonylag jó áron vettem egy régi barátomtól, innen az apróról. Egyedüli hibája, amit ő be is ismert, hogy az RGB világítás nem jó rajta, de azzal együtt tudok élni, szerintem nem ez a baj forrása. Durván egy hete (múlt pénteken) hoztam el, és azóta nincs semmi komolyabb baja, viszont van egy érdekes dolog, amitől a frász tör ki néha. Sajnos nem tudok rájönni, hogy hardveres, vagy szoftveres gond lehet, de mindjárt leírom a pontos tüneteket.

    Nos, a problémám az, hogy bekapcsoláskor random módon - néha elég sokszor egymás után - fekete képernyő fogad. A gép nem fagy le, a monitor sem lép alvó üzemmódba, szóval jelet kap, viszont a képernyő tök fekete. Amúgy tényleg totál random módon viselkedik, leírom sorban az eddigi tüneteket, idáig ezeket tapasztaltam, hol ez, hol az jön elő:

    - Van, hogy egyből bejön a kép rendesen és utána semmi gond nincs vele, legalábbis, amíg valami miatt újra nem kell indítanom a gépet,
    - Van, hogy már a Bootolási képernyőt sem látom,
    - Van, hogy a Bootolási képernyő bejön, de a Zárolási képernyő már nem,
    - Van, hogy a Zárolási képernyő bejön, beírom a PIN-kódot, utána pár másodpercre bejön az Asztal, utána átvált fekete képernyőre,
    - Ha kihúzom a DisplayPort kábelt, és vissza-, vagy átdugom másik kimenetbe, akkor pár másodpercig van kép, utána megint fekete képernyőre vált,
    - Van, hogy egy újraindítás (bekapcsológombbal leállítás, majd pár másodperc után újra bekapcsolás) megoldja a problémát, de már volt olyan is, hogy ÖTSZÖR (!!!) kellett ezt eljátszani, mire végül nehezen nem váltott át fekete képernyőre az Asztal.

    Ha már egyszer bejött a kép, utána nem megy el, de azért idegesítő, hogy néha negyed óra is elmegy, mire beáll annyira, hogy tudjak dolgozni rajta. Fogalmam sincs, mi okozhatja ezt, lehet drivergond is, jelenleg a 22.5.2 (legfrissebb) Adrenalin Edition van fent, de a korábbinál is előfordultak már ezek a tünetek.

    Még azt az egyet nem próbáltam ki, hogy DisplayPort helyett HDMI-kábellel kötöm a monitorra, de kétlem, hogy a DP kábel hibás lenne, a korábbi kártyával (AORUS GTX 1080 Ti) ilyet még nem tapasztaltam. Mondjuk olyan volt, hogy alapból nem a monitorra, hanem a TV-re küldte ki a képet, hiába nem az volt az alapértelmezett, de ott az megoldotta, ha visszaállítottam egy képernyős megjelenítésre.

    Szerintetek mi lehet vele a gond? Tapasztalt már valaki hasonlót közületek? Megmondom őszintén, nem szívesen adnám vissza a kártyát, mert amúgy játékok alatt tényleg szuper, főleg 1080 Ti után, de amennyiben hardveres eredetű a probléma, akkor nincs mese, vissza fogom neki adni. A konfigom teljes leírása az adatlapomon megtalálható. A BIOS-ban engedélyezve van a Smart Access Memory, nem tudom, ennek lehet-e bármi köze hozzá, mindenesetre majd kipróbálom kikapcsolni, egyelőre most nem akarom ezért újraindítani, de délután megnézem.

    Szóval ez lenne a gond, nem tudom, hogy másnál előfordult-e már, nálam eddig ilyen nem volt még, pedig sokféle kártyám volt már, AMD és nVidia is, egyiknél sem tapasztaltam hasonlót. Ha szoftveres gond lesz, akkor valószínűleg a driver okozza, de nem tudom. A Windows frissen lett újratelepítve hétvégén, szóval nem maradt az nVidia cuccból semmi rajta, ami zavarná. Szóval passz. De ha hardveres a gond, akkor vissza kell adnom, nincs mese.

    Köszi előre is a választ. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Macka #16947 üzenetére

    Mindenképp kipróbálom, remélhetőleg tényleg csak ennyi a probléma, mert amúgy más tekintetben nincs semmi baja a kártyának.

    Köszi. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Macka #16949 üzenetére

    Volt hozzá mindkettő, de a monitort én eddig DP-kábellel használtam, mert a HDMI-vel a TV volt összekötve. Akkor volt csak HDMI-vel, mikor gariztatni kellett a házamat, és kölcsön házba költöztettem a gépet, amibe nem fért be az 1080 Ti, és egy ASUS GT 710 volt benne, azon csak egy HDMI-kimenet volt, DP nem.

    Okvetlenül kipróbálom, lehet, hogy már most, nagyon kíváncsi vagyok rá, remélem, tényleg csak ez a gond vele.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Macka #16951 üzenetére

    Igen, mindet kipróbáltam, ugyanez volt. A kábelt is kicseréltem, ugyanaz.

    Most átkötöttem HDMI-re, de sajnos már nincs időm nagyon próbálgatni, meló van. Majd kiderül délután, hogy pár újraindítás után mit fog alkotni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz R3laX #16955 üzenetére

    Rendben, köszi szépen mindenkinek a segítséget. :R Kipróbálom ezeket délután, és jelzek. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Üdv mindenkinek.

    Hazajöttem, immár HDMI-kábellel van összekötve a kártya a monitorral, a TV nélkül. Első indításnál minden rendben, mondom oké, próbaképp lássunk egy újraindítást. Másodszorra szintén szupi minden, kezdek örülni, úgy tűnik, megvan a hiba oka. De mivel három a magyar igazság, lássunk egy teljes kikapcsolást, majd utána ugrik a majom a vízbe.

    Megtörtént. Asztal bejön, semmi gond, majd amikor már azt hittem, minden oké, megint fekete képernyő. Újraindításnál már a boot képernyőt sem láttam, megint háromszor kellett resetelni, mire végre felállt a gép. Úgyhogy a csere HDMI-kábelre nem vált be, más lesz a probléma. :(

    Valamiért a kártya, ami a haver gépében tökéletesen működött, nálam nem akar valamiért rendesen üzemelni. A BIOS-ban kikapcsoltam a Smart Memory Access-t, szóval már az sem lehet a baj, egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a kártya az én gépemben nem érzi jól magát. :(

    Beszélek a sráccal, megpróbáljuk gariban kicserélni, bár nem tudom, mit fognak mondani, ha náluk semmi baja sem lesz...

    Úgyhogy ennyi, majd még jelzek, mi történt a későbbiekben.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Aljasvip #16965 üzenetére

    Azt még nem, majd esetleg később adok neki egy próbát, de most már nem akarom újraindítgatni, mert haladnom is kell a dolgaimmal... Holnap reggel megnézem.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Szpisti #16970 üzenetére

    Szia.

    Most lett újratelepítve a hétvégén, amikor már benne volt a kártya, nem maradt elvileg benne semmi, ami a korábbi telepítésben volt.

    #16969 BeZol: Nem tudom, akitől vettem, egyelőre annyit mondott, hogy hétvégén lejön, megnézi, és ha előjön a hiba nálam, akkor kicserélteti. Nála elvileg működött rendesen, és lehet, hogy a webshopban is működne, de ez rám nézve nem vigasztal, ha az én gépemben meg nem akarja az igazat.

    Ha kicserélik és az is ilyen lesz (vagy ha nem cserélik ki), akkor valószínűleg visszaadom neki a kártyát és nézek mást. Szerencsére ezen a téren megbízunk egymásban, ezer éve barátok vagyunk, egyikünk sem verné át a másikat.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Szpisti #16985 üzenetére

    Neked írom válaszként, de mindenkinek szól, aki a korábbiakban ötleteket és tanácsokat adott. :R

    Nos, azt hiszem, megvan a gond. Reseteltem a BIOS-t (kivettem az elemet 15 percre), majd BIOS Optimised Defaults betölt, majd az XMP profilt és a SAM-et kapcsoltam be, minden mást hagytam alapon, és most működik. :CKözben visszatettem a DisplayPort kábelre, és a TV is rá lett kötve a HDMI-bemenetre. Tegnap óta még nem volt így gond vele, ha a hétvégén nem fogok egy fekete képernyőt sem látni, akkor azt hiszem, sikerült megoldani a problémát. :K

    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a tippeket, tényleg nem hittem volna, hogy milyen apróságokon mik múlnak. :R Már csak az kell, hogy ne jöjjön elő újra. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ScomComputer #16988 üzenetére

    Igaz, el is felejtettem megemlíteni, hogy te adtad az ötletet privátban. Bocsi. :B

    Köszi még egyszer. :R

    Viszont lenne egy olyan, nem tudom, hogy erre tud-e valaki megoldást, hogy a videók lejátszása közben - főleg seekelésnél (beletekerés), de amikor indítom őket, akkor is előfordul, hogy pár másodpercig (ez lehet 2, de akár 5 is) szétesik és ugrál a kép. Utána már jó, de akárhányszor beletekerek, ezt csinálja. Eddig ez még nem jött elő, és fogalmam sincs, mi okozza. Mivel én animékhez időzítek feliratokat, így elég sokat kell ide-oda tekergetnem a videókat közben, szóval nagyon zavaró ez a dolog. Valakinek nincs ötlete, mi okozza? Biztosan szoftveres gond, mert a Win 11 saját "Filmek+TV" lejátszóján nem jön elő, viszont az nem jeleníti meg a feliratokat, így nem tudom használni. MPC-HC-t használok (Nem K-Lite-tal, hanem a simát), és ahogy mondtam, eddig ilyet még nem csinált. Tegnap legalábbis még nem vettem észre...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #16994 üzenetére

    Ja, és másik érdekesség: Kipróbáltam, milyen a TV-n HDR-ben játszani 4K felbontásban, csutka grafikán a Horizon: Zero Dawn-ot. Sikerült belőnöm a HDR-t és a FreeSync-et, szépen el is indult a játék, és tényleg állatul nézett ki nagy képernyőn, pont emiatt vettem a kártyát, hogy végre 4K felbontásban is tudjak normálisan játszani.

    Viszont ami érdekes, hogy utána, mikor visszaállítottam a képet kiterjesztettre (Apropó, azt tudja valaki, hol kell beállítani, hogy a játék képét a TV-re küldje ki, akkor is, ha a monitor is csatlakoztatva van? Mert nekem eddig csak úgy sikerült, hogy kizárólag azon jeleníttetem meg a képet.), szóval, mikor visszaállok, akkor a monitoron előjön a kép pár másodpercig, majd elsötétül, és a monitor kiírja, hogy ezt a felbontást nem tudja megjeleníteni, váltsak 3840x2160 60Hz módba. De a vicc az egészben, hogy úgy van beállítva a windowsban és az Adrenalinban is, mégsem ad képet a monitor. A TV az igen, de a monitor nem. Ha újraindítom és kihúzom a TV-t a kártyából, úgy már bejön a monitoron rendesen a kép, és ha visszadugom a HDMI-kábelt, akkor ott is jó minden. Szóval csak a visszaváltáskor van ez. Valakinek nincs ötlete, mi okozhatja?

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Jó reggelt, üdv mindenkinek.

    Akik figyelemmel követik a topikot, tudják, hogy úgy egy hónappal ezelőtt vettem itt a Hardveraprón egy AMD Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16G OC típusú VGA-t. Fontos már előre leszögezni, hogy az elkövetkezőkben leírtakról NEM AZ ELADÓ tehet, akitől vettem a kártyát, vagyis nem őt hibáztatom az esetért! Ezek a tapasztalatok teljes mértékben az ASRock garanciális szolgáltatását minősítik, és nem jó értelemben. :(

    De kezdjük az elején. Aki olvasta a korábbi posztjaimat, tudja, hogy akadt némi gondom a kártyával már az elején, néha nem adott képet, csak pár újraindítás után. Próbáltam DisplayPort és HDMI-kábelen keresztül is, de a jelenség ugyanaz volt. Végül ezt sikerült megoldani, egy elemkivevős BIOS resettel, ám azóta akadt más gond is, aminek a megoldására még nem jöttem rá. A videók lejátszásánál pár másodpercre szétesik a kép, mikor beletekerek, ami azért is kellemetlen, mert animék feliratait szoktam időzíteni, amihez elég sokszor kell ezt használni. nVidia kártyánál ez nem jelentkezik, sem az 1080Ti-nél, sem a GT 710-nél, ami most átmenetileg a gépben volt. Csakis AMD-nél. Fura.

    De nem ez a lényeg. Mivel még bőven garanciális a kártya (9 hónap van rajta), ezért úgy döntöttem, hogy elküldöm javíttatni, hátha meg tudják csinálni az RGB-világítást, ami, bár nem létkérdés, de azért szebben mutatna vele, arról nem is szólva, hogy a gari erre is kiterjed (gondolom én). Szóval visszacsomagoltam a dobozába, sőt, mivel a PCI-Express csatiról hiányzott a műanyag védőkupak, így a GT 710-ről tettem rá egyet (amit addig betettem a gépbe, míg a 6900 XT vissza nem kerül). Ez úgy két héttel ezelőtt volt, és tegnap végre visszajött a kártya, mégpedig az alábbi állapotban:

    Nem elég, hogy nem tudták megjavítani, de még a csomagolást is lenyúlták belőle. Az antisztatikus zacsit sem adták vissza, de még a GT 710-ről való PCI-Express csatlakozó porvédő kupakját is lenyúlták, amit azért tettem rá, hogy ne sérüljön a csatlakozó. Ez már pofátlanság. :(((

    Állításuk szerint a kártya valóban hibás, azért nem működik rajta az RGB-világítás sem, mert egy speciális chip tönkrement a nyákon. Ilyen chipet az ASRock az alaplapokra és a VGA-kra szokott szerelni, de külön nem lehet ezeket rendelni, azaz csak úgy lehet megjavítani a hibát, ha a teljes kártyát kicserélik. Viszont állításuk szerint az RGB-világítás hiánya még nem jár a kártya cseréjével, mivel az összes többi alkatrésze hibátlanul működik, így a funkcióját teljes mértékben el tudja látni. Vagyis szerintük a kártyának semmi baja, az pedig, hogy nem világít, még nem jogosít fel a cserére, hiszen képet ad, játszani lehet vele, szóval tökéletes állapotban van.

    Na most, egyesek szerint nem fontos az RGB-világítás, és nem is mondom, hogy nincs igazuk, hiszen legtöbben úgysem használják azt. Ezért kapott helyet a kártyán egy kapcsoló, amivel ki és be lehet kapcsolni a fényeket. Na de, könyörgöm: Csak mert sokan nem használják az RGB-t, de attól még az is a kártyának a része!!! Azaz, ha azt írják, hogy két év jótállás van a kártyán, annak ugyanúgy vonatkoznia kell az RGB-re is, vagyis ha elromlik és nem tudják azt megjavítani, akkor igenis, ki kellene cserélniük! Ahogy a Cooler Master Cosmos C700M esetén is, amikor azon sem működött az RGB-világítás. Visszaküldtem és szó nélkül megcsinálták. Nem cserélték ki, de meg tudták javítani. Viszont ha akkor is visszaküldik, majd közlik, hogy nem tudják cserélni, mert bár tényleg nem jó az RGB, de erre nem terjed ki a garancia, na, akkor biztos, hogy tőlük sem veszek többet semmit, mert azért az a ház sem volt éppen olcsó.

    Szerintem ez nem a megfelelő hozzáállás, pláne egy prémium árszintű termék esetén. Az ember több százezer forintot fizet értük, aminek jó része a garancia vállalása, mégis, ha történik valami, akkor egyből azt nézik, hogyan ne kelljen azt cserélni. Akár a biztosítók...

    Szóval ennyi, elnézést a sok szövegért, de részemről ez az utolsó ASRock termék, amit vettem. Szerencsére viszonylag jó áron volt, az 1080Ti eladásával kevesebb, mint 130K-ból megúsztam, ezért nem leszek öngyilkos miatta, hogy nem világít, ám ettől függetlenül még szerintem jogosan várnám el tőlük, hogy ha már valamire garanciát vállaltak, és elromlik, akkor tessék megjavítani, vagy ha olyan hibája van, ami nem javítható, akkor cseréljék ki.

    Hiszen ők is elismerték, hogy hibás rajta egy chip, és azt is, hogy nem tudják megjavítani. De cserélni már nem akarják, mert a garancia nem terjed ki az RGB-világításra. Érdekes. Ha a ventik nem működnének, akkor sem cserélnék, mondván, hogy passzív módban is jó a kártya hűtése, játszunk 1080p-ben LOW-on, és akkor nem melegszik fel??? Szóval nem értem. Ja, és a másik: Miért lopták el a védőkupakot és a zacsit? Nincs nekik elég, így pótolják??? Érdekes. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz R3laX #17594 üzenetére

    Köszi szépen mindenkinek a választ, úgy fogok tenni. :R

    Időközben annyira sikerült rájönnöm, hogy ha MPC-HC alatt átváltom a kódoló szoftvert madVR-re, akkor rövidebb ideig jelentkezik a pixelesedés/akadás a videókba beletekeréskor. Ahogy észrevettem, főleg remuxok esetén jön elő, sima WEB-DL és BDRip esetén nem.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #17609 üzenetére

    Na, megírtam az ASRock címére az emailt, leírtam, hogy nem működik az RGB a kártyán, valamint hogy mit válaszoltak az üzletből a garanciát illetően. Kíváncsi vagyok, mit válaszolnak. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz fanti #17921 üzenetére

    Nem akarom elkiabálni, mert még nem olyan régen van AMD VGA-m újra, ráadásul eddig jobban csak a Horizon: Zero Dawn-nal próbáltam, de nálam sem szuperál eddig ez a SAM nevű akármi...

    Párszor lefagyott már menet közben, de ezt úgy értsétek, hogy tényleg csontra, azaz egyszer csak megáll, majd 10-15 másodperc után (addig semmire sem reagál) újraindul az egész gép, és nem tudok ellene semmit tenni ilyenkor. Amióta kikapcsoltam a BIOS-ban ezt a SAM-et, azóta nem fagyott még le, bár eddig még nem próbáltam órákon keresztül, de ma okvetlen megnézem, igazam van-e. Nagyon úgy tűnik, az okozta a hibát, de majd kiderül.

    Viszont valaki nem tudná megmondani, hogy az mitől lehet, hogy a videók lejátszásánál egyedül MPC-HC alatt van hang, minden máshol (Filmek+TV, Windows Media Player, Médialejátszó) nincs. Pedig alapértelmezettre van állítva a DAC a Windowsban, így azt kellene használnia a progiknak is, de mégsincs hang, bármit állítok. Ellenben MPC-HC alatt, ha beletekerek a filmbe, akkor pár másodpercig (5-10) kockásodik, szétesik és ugrál oda-vissza a kép, ami a többi lejátszónál nem jön elő, viszont ott ugye, nincs hang.

    Ja, és ez tuti valami AMD-specifikus hiba (gyaníthatóan szoftveres), mert nVidia kártyával egyáltalán nem csinálta, még a GT 710-zel sem.

    Ötlet?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Nos akkor, állapotjelentés.

    Úgy néz ki, hogy nem tudok mit tenni, kénytelen vagyok megbarátkozni a gondolattal, hogy most már ez az RGB-hibás kártya marad a gépben egy pár évig. Az ASRock-hoz írt levelemre azóta sem válaszolt senki, és arra sem, amit a boltnak küldtem, mondván, hogy kérem szépen vissza a lenyúlt antisztatikus zsacsimat és a porvédőket a VGA-ra.

    Egyébként más baja szerencsére tényleg nincs neki, szuperül viszi a játékokat és nem is melegszik nagyon, pár dolog van csak, amire még rá kell jönnöm (Tényleg, arra senkinek sincs ötlete, mitől esik szét és szaggat a remux videók képe, ha beletekerek? nVidiá-nál ilyen nem volt. :F ). Az RGB hiányát megoldottam, vettem egy VGA-tartót, így most úgy néz ki, mintha a kártyán lenne a LED-csík, szóval így már elviselhetőbb a dolog. Ami picit zavar, hogy az ASUS ROG THOR tápomhoz csak két PCI-E csatlakozó volt szálanként harisnyázott, a harmadik csak szimpla, és most belerondít az összképbe az a vastag végű kábel...

    Amúgy nem panaszkodhatok, 170K-ért elvitték az 1080Ti-t, szóval csak 130K-ba került nekem ez az RX 6900 XT, amit ráadásul kétszerre fizettem ki. Kicsit bánom, hogy nem sikerült kicseréltetni, az lett volna az igazi, de ha nem lesz semmi baja, így sem volt rossz vétel. Ha pedig lesz - és nem miattam -, nos, akor majd elbeszélgetek a haverral, akitől vettem... :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ScomComputer #18156 üzenetére

    Hát, én maximum a hármasok közé tartozhatok, mert, bár a szeretet megvan, a boldogság is még úgy-ahogy (20 évnyi házasság után :K ;) ), de bőség, na, az már sajnos mostanában nem jellemző. Bár csóró sem vagyok még - szerencsére -, de azért, amilyen ütemben romlik a forint és megy fel mindennek az ára, a fizetésem pedig még mindig annyi, mint két évvel ezelőtt volt, így hamarosan eljutunk a szegénységhez. :(

    Persze pont jókor mondom ezt, mikor nemrég vettem én is új VGA-t, de épp emiatt voltam kénytelen a használtak között keresgélni. Az RGB hiánya tényleg olyan téma, amire sokan érzékenyek. Én szeretem, ha világítanak a cuccok, de persze nem lettem öngyilkos, mert a kártyán nem jó az RGB, pár ezer forintért vettem egy kitámasztót, és meg van oldva. :)

    De azért annak örültem volna, ha legalább megjavítják, vagy ha nem tudják, akkor cserélik, elvégre még bőven garanciális a VGA, és az RGB-re ez ugyanúgy kellene, hogy vonatkozzon, mintha a ventik mentek volna tönkre rajta és túlmelegedne a kártya. Erre fel még válaszra sem méltattak, és ezért írtam a posztot elsősorban, hogy tudassam, azóta sem történt előrelépés az ügyben. Nem javították meg a kártyát, még a csomagolást is lenyúlták (jó, hogy nem egy reklámszatyorban küldték vissza, de komolyan), szóval aki hasonló helyzetbe kerül, erre számítson. Részemről nem zargatlak tovább titeket, így jártam, legközelebb okosabb leszek.

    További szép napot. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz mumin007 #18179 üzenetére

    Cooler Master ELV8

    Boltban 10K körül mozog, én szerencsére 5K-ból megúsztam, mert havernak épp volt eladó és olcsón ideadta.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák