Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Pro!Petya #4819 üzenetére

    Ezek voltak a konkrét OC beállítások.
    A kártya Sapphire Nitro+ 6800 XT.

    És igen, magas a power limit (ennek a kártyának gyárilag is magasabb eleve az értéke), és bizonyos fesz értéknél még talán reális is volt a 408W-os max. érték, utána ahogy emeltem a powerlimiten (mert semmi esetre sem akart stabil lenni, bár akkor még nem néztem mennyire szurkál fel az órajel), elvileg teoretikusan 420-425W-ig engedhettem el :F
    Konnektoros mérő nélkül minden találgatás, úgyhogy majd egyszer le kell mérni és kész :)

    Rengeteg 20.933-20.941 pontot dobott a rendszer.
    Mivel nekem csak demo van, ezért 4 részes a benchmark:
    1. demo (ez ilyen szinten már kicrashel mikor bele akar nézni a kéz-tükörjébe)
    2. graphics test 1 (ez kb mindig lemegy probléma nélkül)
    3. graphics test 2 (ez a fele utántól kritikus h kifagy-e)
    4. cpu test
    A graphics score a 2.-3. részből adódik.
    Nálam 20.550 pont környékéig stabil, ott lefut a demo rész is (talán 2650MHz-es átlag órajel)
    Efelett viszont MINDIG lefagy a demo (ha lenne licenszem, ezt ki lehetne hagyni), DE ha nem fagy ki brutáldurván, akkor egyből ugrik a 2. pontra ami legtöbbször lefut (itt kell nézni h fellő-e bazi magas órajelre, ami nálam 2690-2790MHz-es tartománynál nem történik meg, ezért is stabil).
    HA brutáldurván kifagy 1. résznél, akkor elfelejti a wattmanos beállításokat (praktikusan 100%-os venti mellett azonnal feltűnik mert vagy zero fan-ra kapcsol, vagy épphogy forog majd)

    És igen, még a "jó" beállításokkal is 5ból 1szer fog csak lefutni így a benchmark :U
    Ha "benchmarkstabil" akarnék maradni, akkor emlékeim szerint a 2600-2700 közötti csúszka volt az utolsó stabil rész (vagy picit feljebb, 10-essével érdemes emelni a minimumot, automatikusan teszi hozzá a maxit), ekkor 2650MHz-es átlagot produkált és nem 2740MHz-et.

    A feszültségértékekre visszatérve, minél kisebb annál jobb a pontszám, DE én nem éreztem romlást 965-ös értékig (915-965 között), az fix viszont, hogy efeletti értékre kb. semmi értelme állítani, mintha semmi sem változna de most komolyan :DDD , ráadás h közben csökken a fogyasztás is ahogy növeled... :)) (ezért is mondom h fixen rossz az egész feszültség és tdp értékes dolog)

    MPT nélkül nálam azt hiszem 20.150 pontot tudott, és a 330-as powerlimitre kitolt érték esetén 20.750 körül fogyott el a kártya (de itt már köze lehetett az órajelfelszúrkálsának, amit akkor még nem realizáltam).

    Ahhoz képest h másnak vizezett 6800 XT-vel jön ez össze

    szerintem teljesen jók voltak nálam is a hőfokok, a ref 6800-as hozott rosszbb hőfokokat kimaxolva (talán 280-300W-ot ehetett :F ), már 1 óra 20 perce fut a cyberpunk és 62 fok a gpu, 84fok a hotspot, igaz 100% a venti és bazi hangos :DDD

    Majd mesélj nálad mi lett így az "új" vége ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák