Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martin66

    senior tag

    válasz Vitee #11923 üzenetére

    (#11923) Vitee bobalazs (#11921)
    (#11921) bobalazs martin66 (#11887)

    Köszi nektek.
    Az jól kiolvasható, hogy nálatok 29 és 10w fogyasztás van alatta míg nekem 35 - 45 között van (lehet a 4k miatt). Illetve ventilátorral ilyen alacsony a hő. (meg gondolom van airflow a házba nálam nincs idlebe, mert nem menenk a ventik csak terheléskor kapcsolódnak be)

    Én full passzívba akartam a vga-t. De a megoldás megint az lett, hogy befogtam a jó régi 9cm-es Noctua cpu ventit és rákötöttem fizikálisan a vga-ra így idlebe "alacsony" (35-55 fok) marad a hőmérséklet videó nézés alatt is. (8 éve ezt csinálom a vga-immal, hogy idle passzív és rajta ez a noctua hangtalan venti ezt elakartam hagyni most, de nem lehet ez van. így nincs összehasonlítási alapom full passzívval). Mielőtt mondjátok a vga-n 20%-ot tudok csak berakni minimumnak, mely kb 2,5-3x hangosabb mint, a jelenlegi teljes gépem idlebe szóval hatalams vissza lépés lenne. (3 szuper halk venti pörög idle-be noctua és bequiet 1 cpu, 1 cpu mögött és 1 gpu-n és mind szuper alacsony rpm-en most így minden okésnak tűnik)

    Kicsit finomítottam kis undervolt kis mem tuning, visszább vettem, hogy ne pörögjön fel a venti csak max 45% így 4k játék kb 70-73C között ilyen 1200-1400-al pörög. Szinte a full gép hangtalan azért a strix vega 56-hoz képest ami nem volt normálisan oda csavarozva gyarilag .... (összenyomtam a vga-t és 5 fokkal hidegebb lett vicc) mondhatni kategóriákkal halkabb.

    Szerintem megtartom.

Új hozzászólás Aktív témák