Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xeon Cpu

    csendes tag

    válasz MiklosSaS #25202 üzenetére

    Nos alakul ez.
    Akkor elő történetként leírom pár sorban mire alapozom a véleményem.
    Adott egy ASUS Sabertooth am3+ os alaplap+ amd fx-8150 ez akkor történt amikor az országban még nem volt kapható 91 000 jó magyar forintnak megfelelő €uró-ért vásároltam az amazoontól a 8150 es procit.
    Víz hűtötte szegénykét (nem gagyi) 3d-xtrem csapat egyik tagja csinálta a húzást elsőként kirángatott belőle 5.2 ghz-t stabil is volt kb 1 hétig aztán jöttek a gondok szépen lassan 4.4 ghz-t tudott maximum a cpu
    Kicseréltem újabb darab 8150 re hátha meghalt szegénykém, alaplapot is kapott egy Rog szériát és G.skill 2133Mhz-s ramokat is adagoltunk mellé bármit csináltunk 4.8 ghz- volt a vége és napi szinten jött a kék képernyő
    xp-vel és win-7 el is próbáltuk sőt annó volt valami letölthető dolog direkt Bulldozer procikhoz win 7 mellé
    (aki csinálta ezt az egész dolgot az itt ezen az oldalon Szakértő ként van fent mondhatni ért hozzá (USER HIBA KIZÁRVA)
    Igaz bármit tudtam vele játszani nem volt kék képernyő de ha egy alkalmazást (munka) futtattam rajta ami 100% load akkor 6-8 óra és kék képernyő volt ...
    Valós számításokban (lebegőpontos művelet/másodperc)
    nem volt rossz de sajna beletört a bicskája minden nap
    mást nem is írók mert másik cpu gyártót magasztalna és akkor megint nekem ugrotok.
    Nos stabilabb jobb gyorsabb kifinomultabb-e a FX-8350
    egyébként meg ha emlékeztek rá a 8150 volt az első 32Nm-es proci még lehet nem ment annyira nekik de mivel eltelt 1-2 év azóta gondolom a Global Fundies mérnökei kiküszöböltek minden hibát (remélhetőleg)

Új hozzászólás Aktív témák