Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naati

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni abban, hogy egy Asus A7s333-as alaplapon lévő AMD Athlon 1700+ processzort hogyan tudnék egy kicsit megtuningolni. A hozzászólásokat végigolvastam, de nem sikerült átállítanom sehogy sem a szorzó és a frekvencia állítása után mindig lefagy a gép és be sem jelenkezik. Az itt olvasottak alapján pedig ezt a procit akár 2000 Hz-en is simán lehetne üzemeltetni. A videókameráról leszedett anyagokat szeretném megszerkeszteni, ezért lenne fontos a nagyobb sebesség.
    Van valami jó ötletetek, hogy hogyan kezdjem el?
    Köszi előre is! ;)

  • naati

    csendes tag

    válasz Savage5 #5193 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Sajnos a szorzóállítás sem megy (vagy én vagyok béna), akármennyire is eltérek a 11X133-as gyári értéktől (pedig egy sor értéket felkínál), rögtön kilép a bootolásnál a gép, és csak a kikapcsolás és újraindítás segít, azzal a hibaüzenettel, hogy nem megfelelő volt a beállított frekvencia leosztás. A fentin kívül még egy alacsonyabb 1100 Mhz értéket lehet beállítani, a manuális szorzó/fsb állítási listán rengeteg értékkel próbálkoztam, de sajnos a végeredmény mindig ugyanaz.
    Végső elkeseredésemben BIOS-t is frissítettem, de ez sem változtatott semmit.

    Úgy tűnik, hogy marad a proci csere. Az általad említtett 133 fsb, mennyire befolyásolja mondjuk egy Athlon 2400+, vagy 2600+ működését?
    Gondolom csak alap órajelen fog az is futni, amely a 133 fsb valamilyen szorzata nem?

    Körülnéztem az általad mutatott linken a kínálatokban, milyet érdemes venni szerinted?

    Előre is köszi! :)

  • naati

    csendes tag

    válasz Savage5 #5193 üzenetére

    Közben az Asus lapján böngészve a következőt találtam az alaplapon használható max prociról: "Athlon XP 2600+(266FSB)(Model 8)(Thoroughbred)".
    Ezek szerint valahogy mégis lehet emelni az fsb-t a BIOS-ban csak én bénázok?
    Vagy az említett 11*133 is 266-os fsb-t jelent?

  • naati

    csendes tag

    válasz Savage5 #5199 üzenetére

    Köszi a választ!

    Hát már vagy két-három napot eltöltöttem a számítógép szét-összeszerelésével, a fórumok olvasgatásával, és a használt procik kínálatának böngészésével, valamint az alaplapom leírásának tanulmányozásával, de semmi kézzelfogható eredmény, úgyhogy valószínűleg követni fogom a tanácsodat és veszek egy új konfigurációt, ezt pedig megkapják a gyerekek.

    Igen, semmilyen állítást a frekin vagy a szorzón nem tolerál az alaplap, az általad említett 10X133-nál is kikapcsol, csak azon az órajelen hajlandó elindulni, amit már említettem (1100, 11X100, ill. 1463, 11x133. Az állító kapcsolók "off" helyzetben vannak, és jumper free üzemmódban. Megpróbálkoztam ma a jumpereléssel és a kapcsolgatással is 133/166 állásban, de ott meg ugye nem lehet állítani semmit sem a szorzókon.

    Mindenestre nem sajnálom a ráfordított időt, mert ugye így tanul az ember. Be kell azonban látnom, hogy az alaplap megválasztása nagyon fontos, mert ez egy nagyon stabil, jól működő ASUS lap, de hát vannak korlátai.

    Még egy utolsó kérdés: Egy 133-on futó 266-os FSB-s procinak mennyi a max. órajele, mert ha jól olvastam a leírásban akkor 14-es szorzó a maximum, ami ugye 14x133=1862.
    Jól számoltam, ennyit lehet kihozni ebből az alaplapból?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés