Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lehella

    senior tag

    válasz zsolt501 #50 üzenetére

    Hogy Windows 7 vagy 8.1 lesz rajta azt még nem tudom, én maradi vagyok és a Win7 mellett voksolnék :) Viszont a pénztárca korláta miatt 4GB rammal elégednék meg, vagyis marad a KINGSTON 4GB HyperX DDR3 1600MHz CL9, ez legjobb ár érték arányban szerintem, kisebb késleltetésű nincsen. Nincsenek nagy elvárásaim a géppel szemben, van másik gép izmos feladatokra meg játékra, de az alap dolgokat azért remélem viszi, pl. asszonynak 10 receptes oldal megnyitva firefoxban :DDD
    Azért is bízom ebben, mert a Windows élményindexe elég jó volt. Korábban próbálkoztam egy 2400+ AthlonXP-n Windows7-el és 2GB memóriával, ott izzadt rendesen a CPU és a memória is, ennél ugye azért sok-sok nagyságrenddel használhatóbb lesz? :)
    Nem igazán ismerem ezt az AM1-es világot, mennyiben másabb a méreteket leszámítva a nagyobb társaitól? Most egy FX6100-ról írok viszonyításként :) Alaplapra integrált VGA vezérlő már régóta létezik, használtam ilyet, a proci is szerintem egész baráti az órajele, cache és a 4 mag miatt nem?

    www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

  • sb

    veterán

    válasz zsolt501 #50 üzenetére

    Ezekre tudsz valami tesztet linkelni, mert számomra teljesen érthetetlen érv az "1 csatorna - sok böngészős tabfül" lassulási összefüggés. Mit csinál sok tabfülnél? Elkezd a memóriában másolgatni jobbra-balra? Még ha így is van, arra miért lassú 1 csatorna érezhetően?

    Én nem látom, hogy itt bármilyen tudományos összefüggés lenne. Ha a Brazosból indultok ki az egy 1/3-1/4 lassú cpu, inkább attól lassul be mintsem a DC hiányától.

    A Win8 8GB-ot sem igazán értem. Épphogy kevesebb ramot kér a Win8 mint pl. a Win7. 4GB-nál több szvsz teljesen felesleges netezni. Ha beleszámítom, hogy mondjuk az IGP is ebből kap ramot akkor esetleg 6GB belemehet (DC hiánya miatt 4+2-őt bele lehet tenni simán) és akkor bőven elég mindenre.
    (Minél kevesebb ram van annál kevesebbet kér egyébként a Win8. 2GB-tal valahol 0.8GB körül van egy friss install+driverek+1-2 program után a "core" foglalása. 4GB-tal 1.1 körül nálam, 8GB-tal 1.3-1.4.)

Új hozzászólás Aktív témák