Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rien

    senior tag

    válasz mejanos #4663 üzenetére

    Hát napi pár %-nyi vízcserére gondoltam. Nálam így nyár tájékán jó ha két üveggel betudok rakni a halak javára vizet a hűtőbe, ez max. 4 liter de inkább 2 liter szokott lenni. A durván 90 liternyi 31 fokos vizükön ez nem sokat mozdít.

    És megjegyzem a jég hidegebb mint a hűtött víz :D Ha te úgy bejégkockáztad az akidat, hogy 3 fokot csökkent a hőmérséklet :) ott nem zavart, hogy esetleg megfáznak a halak? :D
    Én tegnap csak a tetőlevételt alkalmaztam éjszakára. 31 fokról 28 fokra hűlt reggelre a víz (br.112 liter).
    Még esetleg hideg vízzel lehet hűteni 1-2 fokot rajta. Nekem egy is elég mert alapból 25 fok felett szokott lenni a hőmérséklet (26-27 inkább). Pedig a fűtőm 19 fokra van tekerve (ez a minimum rajta) és mikor vettem pont az ellenkezőjét mondta a faszi a boltban, hogy ahogy telik az idő majd úgy kell tekernem feljebb-feljebb rajta, hogy meglegyen a hőfok hát nem jött be :)

    De semmiképp se hinném, hogy rosszabb lenne a halaknak ha hűtesz rajtuk akár 3 fokot hirtelen ahogy te tetted (én azért egyszerre ennyi fokot nem szoktam hűteni) minthogy hagyod őket 30 fok felett kínlódni.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák