Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Drótszamár #7825 üzenetére

    Milyen áramokat mérsz, rátetted az ampermérőt direktben? Mert az teljesen szabálytalan, rövidre zárod vele az akkut, káros.

    Ugyanakkor kevés is, egy ilyen akkunak nagyobb zárlati áramot kellene tudnia. Mindez a cella megnövekedett belső ellenállására utal, esetleg a memória effektusra, amit az is okozhat, hogy soha nem voltak rendesen (0,9 V-ra) kisütve az akkuk.

    Kisütésre is alkalmas töltővel kellene többször tölteni-kisütni, hátha javulna valamit, de azon sem kell csodálkozni, ha már ez sem segít rajta. Vagy nem sokat.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Drótszamár #7827 üzenetére

    Izzólámpával az a gond, hogy óhatatlanul elfelejtkezik róla az ember és lemerít 0 V-ra. Sőt, a lámpában sorosan kapcsolódó cellák közül egyik mindig gyengébb, az nem csak hamarabb merül, de utána átfordul rajta a feszültség negatívba, mert a körben lévő másik cella rátölt, ellentétes irányban.

    LED-es lámpa már érdekesebb, mert az nem süt teljesen nullára, a dióda sajátossága miatt, de még így sem alkalmas a célra.

    Ampermérőt mindig sorosan kell egy áramkörbe iktatni, hogy a vezetékben folyó áramot mérje. Maga az ampermérő minimális ellenállást képez, gyakorlatilag egy zárlat. Akkucellát lezárni viszont nem szabad, szélsőséges esetben robbanhatna is, bár egy Ni-MH inkább csak felforr, ki is folyhat. Jót nem tesz neki, az nagyjából sejthető.

    Ugyanakkor, ha már lezárod, egy komolyabb (nem elhasználódott) cellának illene jobban meglökni az áramot, gondolok itt több amperre is. De ezzel nem azt mondom, hogy kísérletezzünk, jobb kímélni inkább.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • kugyu21

    senior tag

    válasz Drótszamár #7825 üzenetére

    Tudom most megint vitát fogok kirobbantani, de akkor is azt mondom (tapasztalatból beszélek, én már végig jártam), hogy olyan fényképezőgépbe, ami 2db akkumulátorral müködik, csak Eneloop-ot szabad venni, a alacsony belső ellenállása miatt.
    A Vartáidat pedig egy IPC-be kellene betenni és abban tesztelni, ha pesti vagy és tudunk találkozni, segíthetek.
    (és szerintem, ezért nem érdemes LIDL-s kategóriájú töltőkkel foglalkozni, ár/érték arányban csak az IPC illetve klónjai az ajánlottak - ilyenkor jön jól a tudása és kijelzője)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák