Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz ludsimon #2013 üzenetére

    Nem ismerem a többi alacsony önkisülésű márkát a gyakorlatban, de valószínűleg (volt, aki erre már felkapta a fejét ;)) ugyanaz a technológia mind. Ha a Sanyo bevált, maradj annál.
    "Én úgy tudom nem lehet őket, azért, mert az Eneloopokat nem lehet csepptölteni."
    Ez a kérdéskör már bőségesen ki lett itt tárgyalva. Eleinte én is így gondoltam, aztán többen utánaszámoltunk, és rájöttünk, hogy ez marhaság. Az Eneloop adatlapján egy szó nincs róla, hogy tiltott lenne, a GP Recyko (szintén alacsony önkisülésű) típusokhoz való egyes gyári töltők meg kifejezetten nagy 80..100mA-es csepptöltést adnak. Maradjunk annyiban, hogy biztosan nem káros (én már elég sokat hagytam csepptöltésen, és még mindig visszakapom a névleges töltést az Eneloop-okból), legfeljebb felesleges egy alacsony önkisülésű típusnál a csepptöltés.
    #2014: A 2 Ah-nál nagyobb kapacitású NiMH-kra nyugodtan beállíthatsz 250mA-es kisütést, mivel az sokkal közelebb áll a c/10 áramértékhez, a névleges kapacitás meg szokásosan akkora (kapacitás tizedrésze) kisütőáram mellett értendő, és így a refresh program is sokkal hamarabb végez.
    "ajd a végén 1.4V körülire töltötte őket, és 1550-1600mAh volt amiket kijelzett az elemekre..."
    Noha maga a program töltéssel zárul, a frissítés végén kijelzett érték mindig az utolsó kisütött töltésmennyiséget (avagy: valós kapacitást) mutatja. A merítési (kisütési) vagy töltési programok végén viszont a bevitt töltést láthatod. A kettő meg nyilván nem ugyanaz, a kettő közül kisüthető töltés az akku lényeges jellemzője.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák