Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ayg0

    senior tag

    Ez maga a kabaré, komolyan. :C Köszönöm, hogy szoltál Dr. Romano. Nagy szívesen reagálok! De előbb egy kérdés: pm-ek közzététele nem ütközik semmilyen PH!-s etikai szabályzattal? Azalapján kicsit másképp festene ez a már-már tipikus 'hattyú halála' szindróma ami itt elő lett adva. Valahogy úgy fest a dolog, ahogy maross fórumtárs az #1802-es kommentben leírta, de amíg a fenti kérdésre nem kapok választ addig nem kívánok tovább foglalkozni ezzel az üggyel.

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz harry #1810 üzenetére

    Sajnos nem fog eltűnni, de az igazság kiderül. Tucatszor üzleteltem a PH!-n és mindösszes háromszor volt gond a vásárolt termékkel. Ezzel együtt kétszer fajult vitává a "kártalanítás", de a másikat is sikerült elsimítani és nem lett belőle nyílvános huzavona. Ha jól emlékszem old gray fórumtárstól is vettem anno egy ritkaságnak számító, 2005-ben gyártott Atlon XP 3200+ cpu-t és semmi gond nem volt a biznisszel. Pénzt megkapta előre, csak annyi volt a kérés, hogy a hibátlan legyen a termék.
    Aki tartja magát ahhoz amiben megegyeztünk, azzal tisztességesen járok el. Ilyen egyszerű. cowboy kolléga viszont az előre lefixáltak ellenére egy, a chipsettel érintkező részén is karcos heatsiket küldött el Oly-val, amit váltig állít, hogy nem volt benne amikor elcsomagolta. Nekem viszont tanum van - akinél letétbe lett hagyva - hogy amikor átvettem tőle és kibontottam, sérült volt a talpa is. Ezen nincs mit szépíteni. Vissza viszont csak abban az esetben küldöm - mivel nagy szükségem van rá - ha a rézműves ismerősöm nem tudja vállalni, hogy eltüntetni a sérülést. Neki is így postoltam el és ezután jön a fórum... PM-ben még 'Remélem sikerül helyrehozni, s ha gondolod valamennyi kárpótlást is tudok küldeni., közben itt meg azt próbálja sugallni, hogy kerüljön aki csak tud, mert én vagyok a gonosz hunyó és rajta, szegény xx napos újoncon akarom elverni a port. Szép kis kettős játék...

    Mivel 27 üzenetváltásról van szó ma már nem foglalkozok a feltöltéssel, de holnap kirakom a linket, hogy hol lehet megtekinteni és döntsön ki-ki maga.

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz cowboy_bebop #1816 üzenetére

    S olyat sem hinném h. sugalltam bárkinek is, h. "kerüljön aki tud", olvass vissza, még külön ki is emeltem h. csak "tanácsot kérni jöttem ide".

    Ez az egész, hogy begépelted ebbe a fórumba a nickem már bőven kimeríti a hitelrontás fogalmát. Mit gondolsz, csak én ér(e)z(t)em így, ha már egy kívülálló, független user hívja fel a figyelmem és küld pm-et, hogy jól lenne ha reagálnék erre a "tanácskozásra" ha nem akarom, hogy megbélyegezzenek egy mínusszal?
    Számomra visszataszító, ha valaki úgy nyújtja a segítő jobbot, hogy előtte nyakamba zúdítja a sz*rt. A többi felületes szenzációhajhász meg el van ájulva, hogy milyen korrekt eljárás, én meg itt "verem" magam a semmiért, közben csak meg kellene nézni milyen időrendi sorrendbe lettek elpostolva az üzenetek ide és privátba... Ha tényleg olyan tisztességes az aljárás - mint ahogy itt sokan állítják - akkor miért volt szükség erre a fórumra? Simán, egymás közt miért nem lehetett elrendezni, ahogy utólag felajánlottad?

    harry

    Hol látsz "szántásra" utaló szavakat a privátok közt?

    fuzik

    Így van, direkt megvettem egy karcos hűtőt, hogy aztán vitatkozhassak... :))
    Légyszives fusd már át mégeszer a cowboy által linkelt oldalt, mielőtt hasonló (írjam azt, hogy sületlen?) kommenteket postolsz.

    ngabor2

    [I]nem tudtam, hogy mi van benne. odaadtam, te kibontottad, a chipsethűtő volt benne. te is siettél, én is...'

    Ezekszerint idáig emlékszünk egyformán. Tény, hogy a nappali fényhez képest kezdett sötétedni, de du. 4-kor semmilyen mesterséges fényforrás nem kellett ahhoz, hogy tökéletesen lássam amit a kezemben tartok. Továbbá nem csak a fehér lapból lett kicsomagolva, hanem a heatsink is ki lett kapva dobozból, hogy megnézzem a tartozékai meg vannak e. Ekkor már morogtam is, mert láttam, hogy mi van, de ahogy fentebb írtad siettem, mert orvosi vizitre voltam hivatalos és megkérdeztem, hogy neked fizessem ki a lemezeket vagy Olynak, majd elköszöntünk. Mivel tulajdonképpen előtted fordítottam meg a hűtőt és tettem a megjegyzést, (számomra) evidens volt, hogy Te is láttad, ha már ott állsz tőlem 20cm-re. Ezért bátorkodtam inkognitóban megemlíteni a neved. Az más kérdés, hogy megbántam, mert sem téged, sem Oly-t nem akartam ebbe belekeverni, mégcsak említés szintjén sem, de nem számítottam rá, hogy fórumban köt ki a dolog.

    Kedves cowboy, neked pedig hagy mutassak egy hő átadás szempontjából elfogadható felületet. (jobb felső)

    És a heatsink: 1. 2. 3. 4. 5. 5. 7.

    Végszó: a probléma megoldódott. Bár átcsúsztam péntekbe, de most pótolom az elmaradást: beszéltem ma az ismerősömmel és vállalta, hogy megcsiszolja. Részemről a téma lezárva, bár azt még leszögezem, hogy mindenkinek szíve joga azt hinni amit akar, de a termék akkoris - a talpán - megsérülve érkezett és pont.

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    Nos, azt hiszem belefutottam a 2. kerülendő emberembe. Az apróm topicjában jelentkezett Sogi555, hogy lenne neki egy olyan kütyü amilyet keresek. Nyilvánosan megbeszéltük, hogy ennyit és ennyit tudok adni érte ilyen és ilyen feltételekkel. Habozás nélkül elfogadta, majd privátban elküldtem neki a címet, hogy hova postázza. Eltelik a péntek, a hétvége, a hétfő, a kedd és még mindig nem jelentkezik, hogy feladta e vagy sem. Gondoltam felnézek MSN-re, hátha ott elérem... "Szerencsémre" aktív volt és köszönés után rákérdezek mi a pálya. A válasz a sunyításkor szokásos 'így meg úgy nem voltam sry' de egyébként is jött egy srác aki többet ajánlott érte és... :) De mondom a mi egyezségünkkel mi van? Válasz: 'hát ezaz, hogy nem egyeztünk meg semmiben' :DD Felfrissítettem a kis memóriáját, a topicról illetve, hogy már a címet is elküldtem etc etc etc aztán elköszöntem, ahogy ő is. :) Szerintem egyértelmű helyzet és különösebben nincs mit hozzáfűzni.

    Tehát Sogi555 kollégának egy szép fekete pacát kérnék bevésni és használja egészséggel. :R

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz kaller1 #8505 üzenetére

    Pontosan. Bár épp akad egy ellenpéldám is Mokele kollega személyében aki szintén újonc, de minden rendben ment vele. Türelemes volt, előre utalt stb tehát azért lehet normális embereket is találni, de a többség... Szigorú feltételek kellenek és aki tisztességes, megbízható, az úgy is átmegy a rostán. :K

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    bár nem köttetett meg az üzlet, ergo szerencsére anyagi kár sem ért, de az eljárás nagyon inkorrekt volt részéről, ezért javaslok egy feketepontot Totti8813-nak.
    a szóbanforgó tétel: [link]

    én: írtam a komának, hogy kellene a portkája, de mivel újonc és referenciája sincs, ezért részemről csak úgy működhet az üzlet, hogy előre elpostázza, letesztelem és ha minden okés, utalok. (+linkeltem az értékeléseimet, megbízhatósági mutatóm)
    válasza: már sokszor üzletelt itt, mindenki elégedett volt, meg nem tudta, hogy véleményt is lehet formálni a másikról, illetve 'De szerintem ez nem számít.' (kedves totti! csak ez számít! ;)) és felajánlotta a utánvétes posta lehetőségét.
    én: elutasítottam, lévén, hogy ugyanott lennék vele, mintha előreutalok és rossz vinyót küld, mert nem tudom jó e, amíg át nem veszem és le nem tesztelem. majd, hogy mégis meggyőzzem, utolsó próbálkozásként részletesen elmeséltem a kutakodásom a lakhelyének megjelölt városhoz tartozó lokálos topikban: azaz, hogyan próbáltam keríteni egy ottani, segítőkész fórumtagot aki lebonyolítaná az üzletet és, hogyan fulladt kudarcba minden lehetőség. tehát nem marad más alternatíva, vagy megbízik bennem a "bizalmi indexem" alapján és elindítjuk az ügymenetet, vagy megköszönöm a lehetőséget és elbúcsúzom, mert személy szerint nem tudok többet tenni az ügy érdekében.
    válasza: rendben, meggyőztem, küldi és kipróbálhatom.
    én: szuper, majd hosszasan ecseteltem, hogyan csináljon pár képet, illetve egy sentinel screent a winchiről az esetleges problémák elkerülése végett, azaz, hogy részéről tökéletes állapotban lett útnak indítva a háttértár.
    itt 2 nap szünet következett, de láttam, hogy közben be-belépeget így küldtem egy újabb üznetet, hogy mi a stájsz, lesz e üzlet vagy sem.
    reakciója: türelmemet kéri, mert van egy helyi érdeklődője :DDD :N
    nem tagadom, jól felmérgeltem magam (mert számítottam a winchesterre) és kapott egy "szívéjes" köszönőlevelet zárásként. nem akarom mentegetni magam, biztos lehetett volna higgadtabban is kezelni a tényállást, de egyértelműen és félreérthetetlenül ideígérte, azaz enyém az elsőbbség és ha tisztességes nem próbálja eladni az orrom elől másnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    sziasztok!

    mielőtt nickkel-mindennel cakkompakk leírnám a történteket: az fekete pontot érő megkárosításnak minősül e, ha heteken át tartó egyeztetést követően a megjelölt időpontban nem jelentkezik az illető a termékért, a megkeresésre pedig annyit reagál, hogy el is felejtette, az erre szánt pénzt időközben kölcsönadta és majd jelentkezik (egyszer...) ha visszakapta?

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz littlelion21 #14104 üzenetére

    Feketét konkrétan nem ér az eset (valós anyagi kár nem ért)...

    mi van akkor, ha úgy egyeztünk meg, hogy fejleszteni akarok, de csak abban az esetben hitelezem meg magamnak a cuccot (ami meg is történt) ha tutira megveszi a meglévőt, de ahogy az előző kommentben írtam, nem jött érte és csak ígérgetést kaptam "bitosítékként"? (ergo mínuszban vagyok)

    *mod: még mindig nem írok nicket, mert időközben privizett, hogy hétfőn tuti utalnak neki valami mobo-ért (azaz szerdáig meg kell kapnia), azt még csak megvárom, de ha nem lesz semmi akkor jön a sztori.

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz littlelion21 #14111 üzenetére

    az eladás kedden újabb húzás, halogást követően de megtörtént. nem akarom jobban lehúzni az illetőt, így azzal zárok mindenki fenntartással fogadja ke_ni ígéreteit.

    littlelion21: "csak" 11 pozitív értékelése volt. gratulálok magamnak...

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Aktív témák