Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Szalma

    őstag

    válasz DrSoul #3 üzenetére

    :( :O :O :O

    Szeretettel:
    Szalma

    ui.: Kutyamenhely?

  • tomcs

    őstag

    válasz DrSoul #3 üzenetére

    barmennyire is allatbarat valaki sajnos gyerek mellol tenyleg el kell vinni, kulonben eszmeletlen nagy felelosseg (vagy inkabb felelotlenseg...), egy allatnal barki barmit mond nem lehet semmit elore tudni. legjobb lenne par evre ''kolcsonadni'' bar akkor meg mar tul oreg lenne, tenyleg valami vegleges helyet kellene talalni neki. szal osszessegeben en is sajnalom a kutyust de helyes dontes ha gyerek mellett nem maradhat, mert akarmennyire vigyaznak is ra ossze tud szedni valami akar emberre is veszelyes ferget vagy fertozest.. meg elofordulhat eppen az is hogy az ''atcsoportositott szeretetadag'' miatt begurul6, feltekeny le7 barmilyen jol nevelt is volt eddig.

    menhelyek sajnos valoszinuleg rosszabbak neki meg annal is mintha kap par ''utolso szep napot'' aztan elaltatjak de azert sok sikert a gazdikereseshez

  • Kidus

    őstag

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Hát, nem tudom..
    10 éves, nyugodt kutya, aki hozzánőtt a családhoz. És el akarják altatni, vagy ajándékozni?
    Erre inkább nem is mondok semmit.
    A dalmatánál is minden nevelés és környezet kérdése. Az alakítja az idegrendszert. Még egy Bernáthegyi is vérszomjas állattá válhat 'megfelelő' kezekben.
    Sok (!) ismerősöm van, akiknek kisgyerekük születésétől fogva kutya, vagy kutyák társaságában volt, így nőtt fel. Még az is megtörtént, hogy az állat vigyázott a kicsire.
    A betegségekről: Amit mindenki kivétel nélkül megkap egy állattól, az a toxoplazmosis. A fertőzés megtörténik maximum 1-2 héten belül, a lefolyása gyors, észrevenni nem lehet, nincs káros hatása. Innentől az ember immunis rá, és ha terhes lesz egy védettséggel rendelkező nő, a gyerek is védetté válik.
    Akkor veszélyes, ha: A terhes nőnek nem volt még állata, nem alakult ki védettség. Ilyenkor az embrió károsodhat. Illetve a védettséget nem élvező kicsi gyerekre veszélyes.
    Tehát: Ha ez a kutya 10 éves, a gyereknek semmi baja nem lesz, és ha az állat nem tetves, férges, gombás, tehát gondozott, rendesen ápolt, akkor a gyerek nem kap el semmit. A kutyabolha pedig nem szereti az embert.
    Kb. ennyit szerettem volna mindenképp említeni.
    Egy 10 éve egy családnál élő kutya bele is pusztulhat, ha máshová kerül. Elaltatni pedig kegyetlenség, egyenesen cserben hagyás.
    Az ilyet utálom.
    Nem lehet elzárni a gyerektől? Nincs kert, vagy a gyereknek külön szoba? Nincs az ajtón kilincs? Magára lesz hagyva a kicsi órákat, napokat?
    Siralmas.

    Assuming Control

  • Fisha

    őstag

    válasz DrSoul #23 üzenetére

    Es mi lesz majd, ha jon a masodik gyerek?
    (Eme hozzaszolas nem izetlen trefa, csupan a ''nincs a kutyara ido'' furcsa ervelesen valo elcsodalkozas.)
    Ha valaki tiz evvel ezelott ugy dontott, hogy kutyat fog tartani, akkor vallalja azt ma is minden helyzetben. Nem hinnem, hogy nagyobb megterheles lenne nekik a kutyat tovabb tartani, mint a kuytanak a gazdicsere. Tuti, hogy nem fognak egy ilyen idos kutyusnak gazdit talalni.
    Persze nem gondolom, hogy egy ilyen hozzaszolassal barkit is meg tudok ''nevelni'', csak kiabrandit mindig az emberi felelotlenseg es butasag...

  • Kidus

    őstag

    válasz DrSoul #23 üzenetére

    Csak hogy pontos legyen :)

    ''A Toxoplazmozis okozója a Toxoplazma gondii nevű élősködő élőlény. Emberről emberre közvetlenül nem terjed, de előfordulhat nyers húsokban. Többek között a macska a hordozója. A kórokozók az emberi szervezetbe úgy kerülhetnek be, ha például gondatlanul kezelik a macskaürüléket a gazdáik, ha nyers, vagy nem kellően átsütött, vagy főzött fertőzött húst fogyasztanak. Könnyen fertőződhetnek azok, akik húsfeldolgozással foglalkoznak abban az esetben, ha a feldolgozott álatok között volt fertőzött, s a feldolgozónak esetleg sérült a keze.
    Hazánk hatvan év körüli lakosságának mintegy 60 százaléka fertőzött Toxoplazmozissal''

    ''Az anyák a terhesség előtt szerzett Toxoplasmozist nem adják tovább gyermeküknek, csak a terhesség folyamán szerzett fertőzés - főleg a második hónaptól a hatodikig - jelenti a legnagyobb veszélyt. A magzati Toxoplazmozis vetélést, halvaszülést, vagy az újszülött neurológiai károsodását, azaz szellemi fogyatékosságot okozhat.''

    ''A fertőzés forrása: házi- és vadon élő emlősállatok (ritkábban madarak), amelyek közt az előforduló masszív abortuszok hívják fel a figyelmet a fertőzöttségre. A természeti gócokban csaknem minden vadon élő emlős (és madár) fertőzött lehet. A háziállatok közül a szarvasmarha, juh, ló, sertés, kutyák, macskák, ház körüli rágcsálók és baromfiak terjeszthetik a toxoplazmózist.''

    Egyébként egy teszt és már tudja is az ember, hogy fertőzött-e.

    Nem értem, miért emelted ki azt, hogy a kutya ringatja a gyereket. Ez csak példa volt arra, hogy együtt lehet hagyni őket... senki nem mondta, hogy az a dolga.

    Allergia: Valószínűleg sosem fogják megtudni, hogy a kisgyerek allergiás-e a kutyára, mivel az már nem lesz ott...

    Nem kötekedni akartam, sem bárkit megsérteni.
    Viszont az elajándékozás nem túl bíztató.. talán sikerül, az idősebb emberek szeretik a nyugodt, szintén idős kutyákat.
    Az már mindegy, hogy ez az állatnak milyen lesz. Vagy megszokja, vagy nem. Ha már egyszer nem gondolkodtak előre és így alakult...
    Egy régen várt baba valóban fontosabb.

    Assuming Control

  • Kidus

    őstag

    válasz DrSoul #28 üzenetére

    Allergia témában nem igazán vagyok otthon, nekem szerencsére soha nem volt.
    Egyébként a tp-t már ezer százalék, hogy az egész család elkapta.
    Például ha nekem nem lenne, elég rendesen meg lennék lepve :)
    Még csak párszáz, vagy tán ezer macskával, meg kutyával meg mindenféle állattal volt dolgom :)
    Ismerek egy könyvet a kifejlett, és öreg kutyák átneveléséről. Sajna a pontos címet nem tudom, valami olyasmi hogy rossz szokások átnevelése. Lehet, hogy egy próbát megér kiszoktatni azt az állatot a kertbe.. bár fene tudja.
    Terhességről: én sem nyúlnék terhesen macskához, mindegy, fertőzött vagyok-e már vagy nem. Jobb az óvatosság.

    Assuming Control

Aktív témák