Hirdetés

Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    válasz Kidus #26 üzenetére

    Köszi a pontosítást, tanulmányaim alatt szó esett a toxoplazmózisról, tehát vmi fogalmam azért volt...
    De így kerekebb a kép :)
    Megint csak azt tudom mondani: mivel tünetmentes, ezért sok ember nem is ismeri (az ok, hogy mi itt ilyen okosak vagyunk :) ), és még ha igen is, nem tudhatja, mikor kapta el. Pl. csinál egy tesztet a 2 hónapban: negatív. És ha a harmadikban kapja el? Vagy ha a hatodikban csinálja, és pozitív: akkor meg mi van?A gyerek már nem kell? Tehát: a toxoplazmozist csak megelözni lehet, ésszerüen nem lehet szűrni, mert ha elkapta (és terhes), akkor már mindegy.
    ÉS tuti, hogy nagyon sok nő nem gondol rá. néztek nagyokat, amikor feleségem terhes volt, és nem engedtem macskák (+ állatok) közelébe... Senki se értette, hogy miért... ''Olyan aranyos... nem bánt...''
    Nem értem az allergia dolgot: a gyerek már ott van, már több hónapos, így derült ki, hogy nem fog menni a dolog a kutyával... (bizakodók voltak). És ez arra volt válasz, hogy sokan mondták, hogy más gyerek kutyával nő fel... Azért én csecsemőnek nem javasolnám... A legtöbb allergia akkor döl el, ha a gyerek 2-3 éves lenne, semmi gond.

    Mindig az X jelöli a pontot...

Aktív témák