Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli4554

    újonc

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.
    Premiere pro 5.5-öt van még, aki használ és van bevált PC konfigja hozzá?
    Egy olyan gépet szeretnék összerakatni,(win7 64bit alatt) ma kapható alkatrészekből, ami a legtöbbet ki tudná hozni az 5.5-ből (nem szeretnék áttérni a CC-re)
    Annakidején ezt kellett megvennem és maga a program nagyon bevált, stabil (az elődjeihez képest), most jött el az idő, hogy új vas kerüljön alá.
    Legtöbbet FHD 50P mts, mp4 file-okkal dolgozok (2-3 effekttel), jó lenne, ha 4K 25p is menne szaggatás nélkül,
    jelenlegi konfig, amivel elvagyok, de kicsit lassú:
    Intel Core i5 3570K 3,4Gh
    ASrock z77 pro4-M LGA1155 mATX,
    Kingmax 8GB 1600mHz ddr3,
    256GB samsung SSD 840 PRO (2 partíció, az egyiken a rendszer fut, a másikon az épp vágott videófile-ok
    2TB WD black 64mb
    64bit win7

    Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni. BÚÉK! Zoli

    [ Szerkesztve ]

  • zoli4554

    újonc

    Köszi a gyors válaszokat.

    Nincs külön videókártya most a konfigban, ezért nem is írtam, minden műveletet az i5-ös proci végez.
    Annakidején 3éve még full HD 50i ben teljesen jó volt, amikor mpg2-be exportáltunk.(illetve a forrásfájl is gyakran ez volt) Azóta 50p van és a kimenet H264/mp4. A premiere az mpg2-t imádja, azt lehet vágni mint a vajat, viszont a minősége...

    Volt egy laptopom, amiben volt egy nvidia quadro fx3000m kártya, amikor bekapcsoltam a premiere-ben, hogy használja, akkor (picivel )gyorsabban renderelt, de ha pl volt valami beállítás-módosítás a videón (gain, color, gamma stb), akkor a végeredmény a szoftveres renderelésnél más volt, (jobb volt!! ), mint amikor a videókártyával rendereltem. A videókártyás exportnál megváltozott a színe, volt hogy a két snitt közötti átúszás szaggatott volt.

    Memória: olvastam sok helyen, hogy minél több, annál jobb. Amit én látok, hogy most a 8 gigát sem használja ki. akkor megy fel 99%-ra, ha közben meg van még nyitva 30 böngészőablak... :) de ha csak a premierben dolgozok, akkor bőven elég neki a 8 giga is (legalább is úgy néz ki)

    Számít, hogy a rendszer és a munka - SSD két külön hardver legyen? Jobb lenne, mint ahogy most van? vagyis két külön partíció.

    Amiket olvastam azok alapján van aki a procit favorizálja, hogy az a lelke az egésznek, a videókártya már nem annyira fontos, mert a mai procik nagyon jók,

    Vannak ezek a xenon processorok. ezekről még csak most hallottam először. Érdemes ilyenben gondolkodni?

    Valamint az SSD-raid tömbnek van értelme? Élettartama csökkenhet e? (tudom, hogy az ár-érték aránya még nagyon rossz, de az zavar a legjobban, hogy elvileg folyamatosan gyengül, megy tönkre, ellenben a HDD-kkel)

    Írtátok, hogy érdemes lehet várni, hogy kijöjjön a következő generációs proci. Ha kijön, akkor az gondolom arany áron lesz és nem biztos hogy stabil kiforrott. A meglévők azok már stabilak, árban is gondolom reálisabbak.

    kb 3 évre szeretnék egy jól működő megbízható gépet.

    A fő kérdés az, hogy a prem pro 5.5-höz, mi az a proci-vga-ram párosítás, ami a legjobb jelenleg - úgy hogy valaki használja és imádja :)

  • zoli4554

    újonc

    válasz MrChris #1340 üzenetére

    4K-nál azt szeretném, ha behúzok egy 4K/25p videót FHD/25p szekvenciára, akkor valós időben le tudjam játszani a program prew-ablakban (nincs a gépre kötve külön 4K monitor, vagy FHD monitor - annyira nagy igényem nincs :) )
    Sokszor jól jön, ha lerakok egy halszemes kamerát fix helyre és az 4K-ban rögzít, behúzva FHD szekvenciába, nagyon jól lehet nagyítani, "svenkelni" bizonyos korlátok között.
    Ezzel a feladattal meg tudna birkózni egy nvidia quadro 4000?
    http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=452659

    ehhez:
    Intel Core i5 3570K 3,4Gh
    ASrock z77 pro4-M LGA1155 mATX,
    Kingmax 8GB 1600mHz ddr3,
    256GB samsung SSD 840 PRO (2 partíció, az egyiken a rendszer fut, a másikon az épp vágott videófile-ok
    2TB WD black 64mb
    64bit win7

  • zoli4554

    újonc

    válasz Roachy #1344 üzenetére

    Azért gondoltam a quadro 4000-et, mert több videót találtam róla youtubeon, ami elég meggyőző volt. erről a gtx 970-ről pedig nemigen van, vagy csak nem találom??

    Az nem világos még teljesen (totál laikus vagyok, soha nem használtam játékra számítógépet), hogy ez az elnevezés alatt mit kell érteni?( a geforce gtx és az nvidia quadro - ezek főtipusok, ezen belül vannak altipusok, de gyártja 4-5 különböző gyártó, különböző minőségben, vagy van ennek szabványa? bocsi a nagyon alap és hülyénhangzó kérdésért.

    Írtad, hogy a quadro 4000 már 4-5 éves. Amit linkeltem azt 2014 közepétől árulják (a bolt szerint) http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=452659
    Akkor a technológia 4-5 éves, de azóta folyamatosan fejlesztik, vagy nem nagyon értem :/ ?!

  • zoli4554

    újonc

    válasz Roachy #1348 üzenetére

    Köszi, meg vagyok győzve. :)

    ezt a kártyát néztem ki: http://www.aqua.hu/asus-geforce-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-4gb-299521.html
    Még egy táp kellene hozzá. Azt írják, hogy minimum 600W (egy másik oldalon)

    Jelenleg egy FSP 400W-os van, de a ventillátor néha csúnya hangokat ad, de aztán lecsendesedik. KB 9 éves. Már a második gépet tápolja, lehet le kell mostmár cserélni. Konkrét Tápot tudnátok még ajánlani, ami halk? Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák