Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gatesz

    tag

    Sziasztok!

    Már megkérdeztem más topikban is, és ott írták, hogy létezik ez a topik is, ezért megkérdezlek titeket is.

    Haldoklik a notebookom, és szeretném lecserélni. A kérdés, ami miatt megkerestelek titeket, hogy erre a gépre cserélnék.

    [link]

    Azért erre a gépre esett a választásom, mert van benne egy I5-ös proci, 8giga RAM, és egy FULL HD IPS paneles kijelző + a 3 év gari!

    És itt jön a kérdés. hogy szerintetek mennyire lenne nekem hasznos a FULL HD IPS panel, mennyire venném észre szerkesztésnél a különbséget a sima HD TN-es panelhez képest. Értékben viszonylag sokról beszélünk ugyanazon gépnél, más monitornál.

    + szeretném később ssd-vel bővíteni, de valahol azt olvastam, hogy valami nem ok a cs6 ssd-re telepítésénél. Ezt meg tudjátok erősíteni?

  • gatesz

    tag

    válasz ViZion #23113 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.

    Egy kicsit finomítok. A photoshop-ot nem munkára, hanem amatőr szinten használom. Fotózgatok, főleg RAW formátumban, van egy Nikon fényképezőgépem.

    Amire a photoshopot használom, főleg képvágások, háttérkivágások, és ugye a nyers RAW file feldolgozása.

    Nem akartam első körben 200 ezerért gépet venni, mert nem kis kadás nekem, csak ajánlották többen, hogy ha photoshop-ot is használom, akkor ne a videókártyára, hanem a monitorra szánjak egy picivel többet. Amostani gépem kijelzője meghalt, mert pici lányom megtaposta :) + már sokat beszól a memória miatt, a képek feldolgozásánál. Több fórumon írogattam, és ott ajánlották az IPS panelt.

    200-ért egy HP Pavilion, és egy DELL van versenyben, de a lényeg, hogy főleg azért kérdeztelek titeket, hogy azt az érték különbséget ebben az árkategóriában megéri-e a FHD IPS monitor.

    NEkem nem a felbontás a lényeg, (ugye át is állíthatom HD-ra is akár) hanem az IPS. Tudom, hogy két gyártó TN panele között is sok különbség van.

    A lényeg, hogy erre a felhasználásra szerintetek nekem megérné azt a pluszt az IPS monitor?

    Kb 20000Ft-ról beszélünk!

Új hozzászólás Aktív témák