Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bahama

    aktív tag

    Sziasztok!
    Problémám lenne 1 új Acer laptoppal.
    Barátnőm kapott nagyszüleitől 1 új Acer laptopot. Mondanom sem kell, nem igazán értenek hozzá, így sikerült 1 olyat venni amin alapon linux van.
    Mivel a barátnőm még életében nem látott linuxot, és én sem sokat, gondoltam felrakom az xp-t. Be is kapcsolom a gépet, de ahogy már a telefonban is mondta a barátnőm, nem indul. Amennyire kivettem próbál a linux elindulni, de nem sikerül neki. Már itt kezdtem kicsit gyanakodni hogy vesz az ember 1 dobozból kinyitott gépet telepítve, és nem indul.
    Ezek után még az xp sem akart települni. Kb 1 órá után meglett ta hiba. A biosban át volt állítva a vinyó csatlakozása, és ezért nem látott az xp telepítő vinyót, de a biosban meg ki volt írva. Na mind1. XP felmegy berakom a driveres cd-t és látom hogy a driverek 90%-a vistás, még az autorun sem jött be. Azért amit lehetett felraktam, de már ekkor jött a hiba néha ami miatt írok.
    NÉHA szó nélkül újraindul a gép és 1 percig nem lehet bekapcsolni.
    Ezek után vista fel, minden driver fennt, minden fasza, és most mondja barátnőm, hogy megint csinálta már 2X.
    Várom az ötletek, és bocs hogy ilyen hosszúra sikerült.

    egyébként a típusa: Acer Aspire 5315-051G08Mi

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    Egyébként ezeket tartalmazza a gép.

    15.4" Cryst", 1.73GHz Celeron processzor, 1024 Mb ram, 80GB HDD, Mobile Intel Graphics Media Accelerator X3100 128MB shared, WiFi Lan, 3 db USB

    Én valami hardwer problémára tippelek. Remélem valaki tud valami okosat mondani, vagy megy vissza garival.

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz twollah #4255 üzenetére

    Sajna a 3 nap már rég eltelt, mert alapból ajándékba kapta. És nem hiszem hogy a teljesítménnyel vagy a Vistával lenne a gond, mert xp alatt is jelentkezett a probléma, és egyébként vistával sincs semmi baja, csak néha kikapcsol, és nem lehet visszakapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz Athanáz9 #4260 üzenetére

    Én is gondolkoztam hogy a gyári lnux miatt lehet a probléma, de az xp- is simán ment rajta azon kivül hogy a driverek nem mindegyike akart felmenni, de a vistával viszont minden gördülékeny, és nagyon tuti.
    Csak valamiért kikapcsol.
    Egyébként nekem már az gyanús volt hogy gyárilag nem indult a gép, és biosban át kellet állítani a vinyót, hogy fel ismerje legalább az xp telepítő cd.
    HOPPÁ.
    Lehet hogy azt kéne visszaállítani.

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz hanee #4259 üzenetére

    Nemhiszem hogy a probléma ezzel lenne. Nekem pl ilyet akkor csinált asztali gép mikor a kondik megdagadtak. Egyébként sem melegszik nagyon. Kicsit langyos, de az még a normális.

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz BluEyes #4270 üzenetére

    Eszembe jutott valami. Bár nembiztos hogy ez a gond, de most per pillanat ezt látom a legjobbnak.
    Szóval felment ugye minden driver a vistára és az el is kezdte nézni a frissítéseket, leszedtem mindent had üröljön. Volt közte 1 chipset driver frissítés is mondom de jó.
    Igen ám, csak mikor újraindult a gép nem volt hajlandó elindulni, inkább kékhalállal számolt 1 ideig és újraindult. Ezután csökkentettt módban csináltam rendszervisszaállítást, és ment is.
    Csak az a kérdés hogy akkor xp alatt miért csinálta.
    Konkrétan nem emlékszem, hogy milyen driver volt a cd-n hozzá, mert 1-2höz volt xp-s is, de lehet hogy próbáltam felerőszakolni a vistásat, mikor még xp volt rajta.

    Szar lenne megint levasalni a rendszert emiatt, de lehet hogy az megoldaná.
    Inkább felrakom, minthogy szervizzel baszakodjak.

    Egyébként azért kezdtem el írni hogy megkérdezzem, hogy hogy kell kikapcsolni az automatikus újraindulást kékhalálnál, csak közben kigyulladt a lámpa.

    [ Szerkesztve ]

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    válasz Jon Mathias #4264 üzenetére

    Egyébként ahogy írtam nem én vettem, és nem is szólhattam bele, mert ajándékba kapta, hozzá nem értőktől. És Vista vitát sem akarok nyitni, igaz hogy nem az igazi, nekem driver problémáim vannak, de egyébként semmi gond sincs vele, még a notin se.

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

  • Bahama

    aktív tag

    Még régebben akdt 1 problémám, amit le is írtam ide. Mégpedig, hogy az új Acer laptom, néha újraindul és kb, 1 percig nem lehet bekapcsolni.
    A rendszer újrainstallálásával megoldott a probléma. Szerint az volt a gond, hogy engedtem hogy a vista frissítse az alaplapi drivet.
    Ez már akkor gond volt miután felraktam, mivel nem akart elindulni a gép. De a rendszervisszaállítással, vagy nem is tudom hogy a vistában mi az csilli villi future, de sikerült lepucolni.
    Szóval akinek hasonló problémája van, annak azt tudom tanácsolni,hogy csak Vistát rakjon rá, és ne engedjen semmilyen hardwar drivert updatelni.
    Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

    Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

Új hozzászólás Aktív témák