Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pussylapper

    csendes tag

    Sziasztok! Remélem jó helyen írok, ha nem, előre is elnézéseteket kérem. Lenne egy elég érdekes kérdésem, remélem valaki tud rajtam segíteni. Nos Acer Aspire 5720ZG notebook-kal rendelkezem, aminek ugye van egy rendszervisszaállító partíciója. Kb 1 hete sikeresen leszedtem a Vistához az SP1-et, de mielőtt telepítettem volna, csináltam egy dualbootos rendszert, amiben a C-n megmaradt a sima Vista a D-re pedig fel löktem az immáron SP1-es változatot (mindkettő home premium), s hogy magamnak is "könnyebbé" tegyem a dolgomat, felraktam a Vista Boot pro 3-at, majd a 2 oprendszer eredeti nevét is kicseréltem a könnyebb azonosítás érdekében. A Vista Boot pro-t egyébként linux miatt raktam fel, de ez most nem lényeg. Egy ideig tesztelgettem így karöltve a 2 Vistát, mígnem egyszer (sajnos nem tudom konkrétan mit ártottam) bahalt az SP1-es változat, nem akart többet bebootolni. Nos belöktem egy sima Vista-s recovery CD-t (nem az Acerest), s javításba kezdtem. Talált összesen 2 hibát, s ki is javította. (Az a gyanum, az egyik hiba nem volt valódi hiba.) Mint aki jól végezte dolgát gép indít bootol ez is az is, tehát minden rendben, gondoltam. De most a sima Vistát újra akartam rakni a rejtett partícióról (ALT+F10), mert az SP1-gyel nekem gondjaim támadtak, s meg kiséreltem volna előről kezdeni az egészet. Nos ekkor estem pofára, mert a recovery helyett csak hosszú síp szó hallatszik. Ha újraindítom a gépet, minden okés vele, sőt Ubuntu 7.01 live CD még látja is a rejtett partíciót, s minden megvan rajta. A kérdésem lehet a sima Vista recovery barmolta el a rejtett partíció betöltésének lehetőségét? Esetleg valakinek valami tipp, hogyan tudnám helyrerakni, hogy ismét szuperáljon az ALT+F10-es parancsra a recovery. DVD-ről megy, mert kimentettem, de sajna utánna se müxik a vinyóról. Előre is THX

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz twollah #9287 üzenetére

    Köszi a segítséget. Lehet én fogalmaztam elég hülyén, bocs így utólag megpróbálom kijavítani magam. A DVD-ről nekem is bootol a rendszer, sőt azóta már újra is raktam róla az egészet, de amit szerettem volna az az, hogy mindezt a rejtett partícióról végezze. Mert bár újra működik minden zökkenő mentesen, de kipróbáltam, s rejtett partíciót sajnos azóta se lehet az említett billentyű kombinációval elérni. Nem omlik ugyan össze a világ, ha továbbra se érem el, csak lusta s kissé trehány ember lévén az egyszerűbb dolog nekem jobban klappolna, na meg sose tudom hova ásom el a lemezeimet. :)
    Tehát a lényeg a Vista feltelepszik endesen, bootol, müxik, de a recovery partícióm nagyon úgy néz ki elszált, s igazából ezt akartam kipofozni.

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz twollah #9289 üzenetére

    Meglehet. Bár az égadta világon semmit sem módosítottam azon a tetű partíción. Az tény míg a Vista nem látta, addig a Linux ugyan úgy kezelte, mint a másik 2 partíciót. C-t és D-t. Nem tudom, szabad-e neki csak úgy figyelmeztetés nélkűl módosítson a partíciókon. (Mellesleg telepítve se volt a Linux Live CD volt csak). Bármi is okozta a problémát akár a linux őkelme, akár a sima Vista DVD recovery része, kellemetlenűl érintett. Mindamellett megpróbálok rájönni, hol a bibi, s amennyiben lehetséges kijavítani. Ja és ha összejön esetleg megosztani itt is, ha van rá esetleg igény.

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz twollah #9291 üzenetére

    A Linux boot sectorba való barmolása már ismerős. :) Elviekben nem okoz túl nagy gondot. Elég sok különféle Linuxot volt lehetőségem kipróbálni még annó az asztali gépemmel. (UHU, Suse, Debian, Ubuntu, Sulix) legtöbbet az XP Cd-vel command promtból egyszerűen kijavítható a fixmbr majd fixboot paranccsal, de ez nem minden linuxxal müxik, na meg itt sajna hiába is próbáltam volna, mivel még a Vista se látja a partíciót. Tehát nincs mire kiadni a fixmbr illetve a fixboot parancsot. Ami kútfőből eszembe jutott azt én megpróbáltam. Bár azt se tudom, ennek egyáltalán van-e bootsectora. Gondolom kellene legyen ennek is, másképp amíg működött, hogy a fenébe töltött be. Vagy én is előkotrok egy Hiren's Boot Cd-t s megnézem, tud e vmit hozzászagolni. De azért elgondolkozom azon is, mivan, ha tényleg Linux nyírta ki valahogy. Akkor elviekben azzal orvosolható is lesz. Na mindegy 1-1 próbát megér. De azért bárki aki tud még valamit tanácsolni, szívesen veszem. THX

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    Egyéni észrevételem. A Linux mostmár 90 % nem ludas. A Vista volt szerintem az ami keresztbe tett saját magának. Elgondolásom a következőre alapszik. A recovery DVD egész tartalmát felmásoltam D-re REC mappába, majd újraindítottam a gépet. A szimpla Acer mentes Vista DVD-ről bootoltam ismételten, s ott a nyelv, stb leokézása után a számítógép javítását választottam. Kis ellenőrzés stb után a Vista kiírta HIBÁKAT talált.
    Részletek: A program a köv indítási lehetőséget fogja hozzáadni:

    Név: Windows Vista(TM) Code Name "Longhorn" Preinstallation Environment.
    Elérési út: D:\REC\Windows
    Windows eszköz: Partíció=D: (71184MB)

    Nos ezek szerint az általam a recovery DVD-ről bemásolt anyagot telepített rendszernek látja s ki akarja javítani, azaz bootolhatóvá tenni.
    Na de a másik poén ugyanezt írta még ki második hibaként némi eltéréssel.

    Név: Windows Vista(TM) Code Name "Longhorn" Preinstallation Environment.
    Elérési út: Windows
    Windows eszköz: Partíció=\\?\GLOBALROOT\Device\HarddiskVolume1: (9993MB)

    Ebből azt a következtetést vontam le, a sima Vista DVD-m javítási állapotban valamiért látja a rejtett partíciót, s azt is telepített rendszerként akarja kezelni.
    Természetesen semmit sem csináltam, hanem kiléptem az egészből és hagytam rendesen betöltsön a rendszer.
    Egyszóval van egy olyan gyanúm, amikor én annó az SP1-es Vistát felraktam a D-re, majd a behalása után javítottam a Vista javító része bele barmolhatott a rejtett partícióba is.
    Már csak annyi lenne a kérdésem önmagamtól is, és azoktól akik esetleg tudnak valamit tanácsolni, ezt valahogy ki lehet-e javítani. Ja a Hiren's Boot CD sajnos ezen nem segített, kipróbáltam. :F

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz twollah #9294 üzenetére

    Jaja, nagyon úgy néz ki sztem is, hogy búcsút inthetek a rejtett partíciónak. Találtam külföldi fórumon hasonló esetet, ahol hasonlóan járt az illető, neki adtak egy linket, ami az acer oldalára mutat, ahonnan típusnak megfelelően le lehet tölteni egy Post Acer Disk Formatter CD ISO Image nevű alkalmatosságot, ami állítólag létrehozza a kezdetleges Acer rejtett partíciót és a másik 2 sima partíciót, majd a már lementett Aceres recovery DVD-ről ha feltelepíti az illető a rendszert, minden visszaáll az eredeti kerékvágásba. Bár mások viszont azt írják ez egy XP-hez való downgrade. Egyszóval nekem ez már bonyolúlt is, na meg a gépet se akarom leamortizálni valami félre sikerűlt formatálással, tehát nagy valószínűleg így veszett. :((

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz twollah #9296 üzenetére

    Szerencsére ezt tudom, sőtt kis Command Prompt-os ügyködéssel már az Ultimate változatot is fel lehet telepíteni, mert unokatesómnak egy az egyben ugyan ilyen notija van, s valahonnan szerzett hozzá OEM Ultimate kódot, amit már kb 3 hónapja használ. Mondtam is neki majd az SP1 után rakhatja újra a Home-os Vistáját saját kóddal, mert tuti megbukik, de azóta is müxik neki. Na de mindegy, nekem bőven megfelel ez a Home Premium is. Amikor bosszant az UAC-ot úgyis kikapcsolom.

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz hruodnand #9298 üzenetére

    Szia! Nemrég tértem csak vissza a fórumra, megnézni, írt-e valaki azóta. A BIOS-od szerintem nem fogod tudni downgradelni, mert az asztali gépem szinte egy az egyben ugyan ezt játszotta el velem (az ASUS volt ugyan), s sajnos nekem annó várnom kellett az új BIOS verzióra. Tehát szerintem kicsit bosszankodva, de várj türelemmel. Vagy kisérletezz, de csak saját felelőségre.

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz csabors #9305 üzenetére

    Szia!

    A te problémád lehet egyszerű. Lehet egészen egyszerűen csak nincs bekapcsolva a BIOS-ban a D2D recovery.
    Ezt ellenőrízheted könnyen. Bekapcsolás után bootoláskor F2 és megkeresed a D2D recovery-t Ha Disabled van akkor ki volt kapcsolva, s csak enabledre kell állítani. Majd az utolsó fülön A Save and Exittel kilépni.
    Ha mégis be van kapcsolva, akkor más lehet a hiba. Nekem sikerűlt helyreállítanom, de megszenvedtem vele. Tehát csak saját felelősségre használd. Láthatod, én is sikeresen távol maradtam egy ideig a kisérletezgetéseim miatt. Az oka az, hogy találtam egy angol fórumon leírást, amivel """lehet""" orvosolni a recovery hibáját. Azért is van idézőjelben, mert az ott leírtak után sikerűlt azt elérnem előszőr, hogy a DVD-ről se telepítette fel a rendszert, mert valami <status: 0xc000000f> hibával állandóan kilépett valami partícionálási hibára hivatkozva. Később, megkönnyebbülésemre sikerűlt megoldani a hibát. Nos ezek után képzelheted, milyen boldog lettem, nem kell szervízbe küldenem.
    Na de amit csináltam végülis az a következő volt.
    Mielőtt még mindehez hozzáfogtam az angol fórumon leírtak szerint letöltöttem még előtte szerencsére a Partition Magic egyik alkalmazását
    innen:
    ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/tools/pq/utilities/PTEDIT32.zip
    FONTOS!!! A BIOS-ban ki kell kapcsolni a D2D recoveryt.
    Kicsomagolás után rendszergazdai jogokkal futtatni kell a PTEDIT32.exe-t. Ott elviekben az első partíciót a többitől eltérő számmal kezdi (07 a többi) ez álltalában 12 vagy 27 de azt írták a fórumon ha nem fértél hozzá valami külső programmal előtte, akkor 12 kell legyen. Nos ezt át kell írni 07-re. (Ezt így utólag jegyzem meg, nem árt, ha minden adatot előtte lejegyzel a későbbi esetleges kellemetlenségek elkerülése végett.) Mentést választani, majd újraindítani a gépet. Elméletileg újraindítás után egy újabb meghajtónak kell megjelenjen (alapesetben F:) de ettől eltérő is lehet a neve PQSERVICE. Ha nem jelenne meg, akkor az asztalon a Sajátgép ikonra jobb egér gombbal kattintva a kezelést kell választani, majd azon belűl a lemezkezelést. Ott meg kellene jelenjen a PQSERVICE meghajtónak is. Azon megint jobb egér gomb majd a meghajtó betűjelének módosítását kell választani. Ott adni egy tetszőleges betűjelet a meghajtónak. Ezek után a Sajátgépben (Totalcommanderben) is meg jelenik a meghajtó.
    Meg kell keresni a következő 2 fájlt: mbrwrwin.exe és rtmbr.bin.
    A RYTOOLS mappában található. Nos én nagy valószínűséggel a rosz fájlt futtattam, mert van ott egy rtmbr2.bin nevű fájl is. A lényeg 2 fórumon is azt írják, s később nekem is ezzel jött helyre a sima rtmbr.bin-t kell választani.
    Nyitni kell egy parancssort. Start -> Minden program -> Kellékek -> Parancssoron jobb egér gomb -> Futtatás rendszergazdaként. Itt átmenni az említett meghajtóra. (Alapesetben F:) Tehát F: -> Enter -> Cd RYTOOLS -> Enter.
    Itt begépelni: (mbrwrwin.exe install rtmbr.bin)
    Elméletileg ezzel vissza is telepítettük az ALT+F10 funkciós (Acer Master Boot Record-ot).
    Gépet újraindítjuk, F2 BIOS-ban visszaállítjuk a D2D recovery-t Enabled-re. Majd ki is próbálhatjuk. Nekem azóta működik, de mint azt az elején is írtam, elég egy kis dolgon elsiklani, s nem biztos, hogy utánna könnyen helyre lehet állítani a Boot folyamatot. Remélem azért tudtam segíteni. Akinek van elég bátorsága és ért is a gépekhez, OP rendszerekhez (partícionálás, DOS parancsok, stb), akkor saját felelőségre kipróbálhatja a fent leírtakat.
    Mindenesetre Veszélyes!!!

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz Joc8408 #9335 üzenetére

    http://support.acer-euro.com/drivers/index.html

    Nem 100 %-ban ugyan az a 2 noti, de legtöbb hardver egyezik a travelmate-es változatéval, amihez vannak XP driverek is.
    http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_5520.html
    Amik nem egyeznek ahhoz egy progit tudok tanácsolni: Driver Genius Professional Edition. Sajnos nem tudom, honnan tudnád letölteni. Serialt hozzá a www.serials.ws-ről találsz elvileg.

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz Joc8408 #9335 üzenetére

    Küldök freemailre levelet mellékelve a Driver Geniust. Nekem az minden szükséges drivert leszedett. Remélem neked is sikerül majd boldogulj vele. :)

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz csongi #10197 üzenetére

    Nem tudom, találtál-e már XP-s drivereket, ha nem akkor a Travelmate 5720 nál nézz szét.
    Tudom, neked Aspire van, de rengeteg minden ugyan az ezekben a laptopokban.
    Én ftp-ről szoktam leszedni a dolgokat.
    Ha gondolod, nézz szét itt:
    ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_5720/driver/

    New see one up road?

  • pussylapper

    csendes tag

    válasz csongi #10197 üzenetére

    vagy ha sima netes felületen keresnél drivereket akkor itt próbáld meg:

    http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_5720.html

    Az előbb lemaradt.

    New see one up road?

Új hozzászólás Aktív témák