Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz dekoninck #4697 üzenetére

    Amúgy nekem is szimpibb as Asus hozzáállása, akik rengeteg notijukat oprendszer nélkül árulják, vagy sok-sok HP olcsó noti is csak FreeDOS-sal érkezik, de driver van hozzá

    Hát igen, de végül is ez nézőpont kérdése nem?
    A legtöbb felhasználó, tehát az emberek 80-90%-a nem ért hozzá olyan szinten, mint az itt fórumozók többsége, tehát még egy operációs rendszer feltételéhez is segítségre van szükségük.. ez nekünk lehet, hogy triviálisnak tűnik, de valaki még egy vírusírtót sem tud egyedül feltelepíteni. Nos, az ilyen emberek nem vesznek Linux-al notebook-ot, vagy pedig ha mégis, borsos árat fizetnek a szakembernek az installálásért, beállításért (mert ugye a linux is csak egy csupasz linux általában, amin még egy x-win sincs többnyire). Ráadásul az ilyen embereknek mindegy, hogy most azt XP-nek, vagy Vista-nak hívják, esetleg Linuxnak, csak menjen.

    Az angoltanárom vett magának egy kis Albacomp notebookot, amit Linux-szal adtak. Persze ő nem ért hozzá, nem tud róla semmit, csak használni szeretné: elsősorban jegyzetelésre könyvtárakban, stb., mert olyan dolgot tanul, amihez olyan kutatómunkát kell végeznie, hogy a régi könyveket nem lehet kivinni még fénymásolni sem, csak ott bent lehet belől kimásolni notebook-al, vagy fényképezőgéppel, kézírással, stb. Lényeg a lényeg, hoyg az egyik csoporttársunk csinálta meg neki - szivességből -, szabadidejében, hogy menjen neki. A hölgynek teljesen mindegy, hogy milyen operációs rendszer, csak használhassa arra, amire neki kell. Tehát maradt a Linux, a srác beállította neki és most boldog vele.

    Szóval ezért tulajdonképpen az a vita, hogy miért adják Vista-val, és miért nem XP-vel, jóformán lényegtelen, mivel mi, akik válogatunk meg inkább ezt vagy inkább azt tennénk fel abba a 10%-ba tartozunk, akikért külön nem fognak XP drivereket gyártani. Pontosabban én nem, mert én Vista-t használok, szóval én tojok rá, de szóval értitek..

    hanee

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák