Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kdani

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ma amikor bekapcsoltam a gépem (Abit AN7-es alaplap) azt vettem észre, hogy az alaplapon lévő ventillátor kávédaráló hangot ad. A mellékelt ABIT EQ program azt modja, hogy a nb ventilátor 120/prec -el forog, fél perc múlva 2100-al, utána 60-al.
    És közben szörnyű hangot ad! Nincs valami ötletetek, hogy mitől lehet ez? Valami hozzáérne? (Én nem látom) Tegnap még semmi baja nem volt és hozzá se nyúltam a géphez. Egyáltalán kell ez a ventilátor? Nem húzhatom le a tápkábelét és kész? A régebbi alaplapokon nem volt ilyen, ez már ennyire melegszik?

    A másik problémám ami nem függ össze az alaplappal (legalábbis remmélem), hogy nem megy az LG GDR8162B-as DVD olvasóm. Nem tud semmilyen CD/DVD-t beolvasni, viszont a windowsban az ejectre kapcsolva kinyílik és a lámpa is világít rajta. Valamilyen HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B driver van hozzá (OEM volt). Talán ez a rossz? Mit tegyek? Nem találok semmilyen drivert a neten.

    Köszi a segítségeteket.

  • kdani

    csendes tag

    válasz htibor #3 üzenetére

    Jó rá a passzív hűtőborda? Akkor mért tettek rá ventilátort? A DVD-romot megnézem a másik gépben, hátha ott megy. :((

Aktív témák