Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz qtrica #6 üzenetére

    Én tegnap előtt vettem egy sima AA8XE alapot. dobtab bele 512 szimpla samu 533 ddr2-őt és egy 64bites 2,66.os procit. Windows felment, és fél ora múlva behalt. épp a mintazenét szerettem volna lejátszani.kék halál,restart. azóta memória leszámol> ok!
    IDE felismer> ok! utánna ''memory test fail''. ha f1-el tovább engedem xp logó után kék halál, restart. néha kiírja: checksum error! bios flasht engedi, frissítettem is, tökéletesen megcsinálja. hétfőn cserélik a ramot. remélem az szar! KÉRDÉSEKET, TANÁCSOKAT IDE!!!! Senkit nem ismerek, aki tudott volna a próba erejéig egy RAM-ot, úgyhogy tovvábbi fejlemény hétfőn. üdv! :O :F :F :F :F :F :(( :((

  • Laca 012

    őstag

    válasz qtrica #9 üzenetére

    Urak!
    Működik a gépem!!!
    Vissza vittem a ramot, és mivel nem tudtak volna cserét produkálni, visszaadták a lét. Irány át az aqua-ba, és lám 1000f-tal olcsóbban (8800) ugyanaz a ram. -gondoltam volna elsőre, csak miután megnéztem kiderült mégsem! az első is samsung 512Mb 533MHz ddr2 volt, de azon két oldalt összesen 16 chip, ezen meg egy oldalon 8, és amásik oldal full fólia gondolom a jobb hűtés miatt. Gyorsan vettem is kettőt, de azért szimplán is kipróbáltam!
    Ez is ''mint nyúl'' úgy megy. remélem az alaplapon minden funkció működik, de ez majd menet közben kiderül.

    Eddig:
    1., Szerintem a hang gyengébb mint az öreg soundblaser Live 5.1-es karimmal,de a mély pattogósabb-ütősebb viszont a vágási frekit nem tudom lehet-e állítani, de nem találtam hozzá semmit!

    2., A proc hűtő még süvölt, a gyári szoftverrel nem bírom 1800 alá vinni a fordulatot, pedig 1100-1200nál az s478-as thermaltake hang nélkül forgott!
    Ha valaki tud megoldást megköszönném!

    3., Bejelentkezéskor a videokarit 32Mb-osnak írja, pedig egy 128Mb-os GeForce 6200-as! Mondjuk ez olyan, hogy van rajta 32Mb gyorsító is, lehet csak azt érzékeli.

    Addig is köszi a tanácsokat!

    További infót tapasztalatot ide írnám, bár ez nem 3rd eye, de szvsz nem sok a különbség.
    Ha probléma szóljatok nyitok neki újat!

    Hali :D :D :D !





  • Laca 012

    őstag

    válasz qtrica #11 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy csak akkor ad optikai kimenetre 7.1-et, ha a digital out only aktív, és az analógot kikapcsolja!De még nem próbáltam!
    Viszont a mély vágási frekijét sem tudom állítani, és zenehallgatásnál miért szól a center????Mert ugyebár elvileg van olyan progi, ami bekódolja a síma sztereót úgy, hogy a centerbe csak a vokál szól, de ebbe minden!

    Viszont szívok a hűtéssel, mert a cpu hűtőt a gyári progi nem hajlandó 30%-nál lejjebb engedni, ami 2200körüli fordulat. nekem nincs szükségem arra, hogy 31fokon tartsa a procit, de csendre annál inkább!!! Valami jó szoftver kellene hozzá!

    A vga-ra (GeForce 6200 turbocash) is a 3,5cm-es visító fan helyett tettem egy intel 478-as gyári hűtőt venti nélkül, de muszáj lesz valamit tenni rá, mert 56-57fokig felengedi a magot sima ablakkezelésnél!
    Az a baj lefelé állnak a bordák. ha elfektetem a gépet visszahűl 41-42 fokra!!! Mondjuk azt nem értem, hogy a progijába, (ahol méri a hőfokot) határértéknek gyárilag 145fok van beállítva, és bár engedi a kurzort az ablakba, de nem engedi átírni se kisebbre, se nagyobbra! Ezen a 145 fokon szerintem már olvadna a PCI foglalat!!

    A chipset hűtő is miért pörög hidegen 3000-et??? Lesz nyűgöm mire megcsinálom!

    3 héttel ezelőtt vettem a régi 478-asra egy thermaltake hűtőt, a hőfok érzékelőjét sorba kötöttem a potméterrel, amit a manuális szabályzáshoz adtak, és símán be tudtam állítani,hogy ''hidegen'' (40-45 fok) 1250-et forogjon. ki sem hallatszott a házból, mégis tuti 42fokos volt a proci!
    Szerintem át is rakom a tápventi helyére, a rézbordát meg rápróbálom a vga-ra, hátha megúszom ennyivel!
    A vinyóm is samsung 80Gb 7200/8M. A régi is ilyen volt, csak az IDE, ez meg SATA.
    És úgy ráz, hogy a szomszéd szobából hallom ahogy berezgeti a házat!Megpróbálom gumibakokra szerelni,mert ha magába van egy darab szivacson, akkor tök csöndes!
    Szóval hetek kérdése, és lesz olyan mint a régi!!!
    :F Minek cseréltem én ki a fél gépet? :F :F :F
    Vettem egy kg púpot a hátamra 100-000-ért! :Y :O

    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    válasz qtrica #13 üzenetére

    Nem kapkodok én! Azért mondtam, hogy lesz az vagy 2hét mire kész lesz! Én vagy megcsinálok valamit tökéletesen, vagy sehogy!
    Videokari letudva! vettem egy 55-ös lapátátmérőjű Acorp golyós ventit, tettem rá egy 5v-os stabilizátor ic-t, meg utánna még 2 diódát a venti elé. 4,6 voltot kap a venti, és az aux fan1-esen van. Pörög is 1200-at, hangja sincs maghő=30-32fok között mocorog ''üres''-ben, és tesztprogikkal ''agyon'' terhelve is! Alig ingadozik! A hőmegfutás érzékelést tényleg nem tudom állítani, sztem hibás a szoftver,de már nem is érdekel, mert képtelenség, hogy ekkora bordával+ ventivel megfusson!
    Project chapter1 completed!!!!
    Viszont hang ügyben is van egy bakim, és szégyen ide-od leírom, hátha valaki tanul más hülyeségéből!
    Origo szoftverbázis senki számára nem ismeretlen ugyi?
    Én is böngészgettem, és ráakadtam, egy nimo codec pack nevű free codec-re.
    sok féle kiterjesztéshez jó, és miért ne tölteném le?
    Utánna meg azt hittem az integrált audio a hulladék, mert főleg halkan torz hangja volt! A mélyláda is túl volt vezérelve,plusssz a sztereó hatás is eltűnt! Már a régi sb live 5.1 et akartam beszerelni, de gyertya villant szerény agyam helyén, és codec pack uninstallal próbálkoztam!
    Miután sikerült mediaplayer letöltötte automatán a legfrissebb microsoft codec-et, és lám kristálytiszta hangzás!!!!!!

    Így jártam!
    Most tápcsendesítés következik. Venti csere 12cm-es-re hőfokérzékelés a 478-as thermaltake szenzorával-szabályzójával.És valószínű kipótolom a csatiját 24pólusra, bár működik 20pol.-al is

  • Laca 012

    őstag

    válasz qtrica #15 üzenetére

    Hali!
    Hát sajnálhatod!!!
    Ugyanis piszok jó lap, sőt az előlapi audió is elindult volna, ha kicsit vársz!
    3napot böngésztem mire megtaláltam amegoldást, ugyanis nekem sem ment!!!
    Gondoltam , hogy 2 lap ugyanazzal a hibával max nagy véletlen lehet.
    Az intel ugyanis új előlapi szabványt talált ki, ami arról szól, hogy ha te bármit bedugsz ''szól'' hogy valami történt, valamit csatlakoztattál. ráadásul választható mindkét csati, hogy ki avagy bemenet legyen!!! Annyi a lényeg, hogy kapcsolós aljzatot kell beépíteni, amin a kapcsoló az audió jeltől független, és alaphelyzetben nyitott kontaktusai vannak! Ha bedugod a dugót,ezt zárja, és kapcsolja az alaplapi F_IO_SEN (7) bemenetet a MIC2_JD vagy a LINE2_JD-vel, attól függően, hogy melyikbe dugtad, és akkor válik aktívvá a be-vagy kimenet!!!!! Ha nincs ilyen aljzat(én is úgy barkácsolom össze, mert csak 6,3Jack ba találtam, az is fordított működésű volt) akkor elég összezárni ezeket a pólusokat, és működik!
    A megoldást jelentő PDF File:
    [link]

    (25.oldal)

    Üdv:
    Laca

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák