Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok!
    Jelen helyzet sajnos tartós HO -ba kényszerített, így el kellett gondolkodnom az ezeréves "főnöki (mű) bőr szék" -em cseréjén. Be kell látnom,, hogy napi 8 - 10 óra munka és esetlegesen még néhány óra játék komolyabb széket igényel, amiből nem összetört roncsként szállok ki nap végén. Ismerősöktől kaptam ajánlást Noblechairs Hero, ArenaRacer Dark Desert, SecretLab Titan vonalon, de pl ajánlották a Wau székeit is. 100 - 150k között úgy láttam, már találhatók hosszabb távra is vállalható székek - a BF alkalmával talán valamilyen kedvezménnyel is fogható valamelyik. 186 cm / 100 kg paraméterekkel bírok, és nem kifejezetten "csilivilli" gamer széket szeretnék, hanem olyat, amiben sok órát kényelmesen lehet tölteni (persze játszva is) A fentiekből (esetleg hasonló ár / érték arányú székekből) tudnátok ajánlani megbízható (és ha lehet, jó árú) beszerzési forrást?
    #5062Vesporigo: Ezt már fel is jegyeztem, köszönöm, ha holnap délelőtt nem lesz jobb ajánlat, erre szerintem benevezek.

  • Acheron

    őstag

    válasz Tsebacsi #5069 üzenetére

    Egy ismerősömnek Icon van, ő azt mondta, nem az én székem lesz, ha már noblechairs, nézzem inkább a Hero -t. Alkatilag hasonló, de sportosabb nálam - megszívlelendő a tanácsa.

  • Acheron

    őstag

    válasz antalzse #5119 üzenetére

    Milyen széked volt előtte, aminek nem volt holtjátéka? Nos, szerintem olyat kell venni még egyet, problem solved.
    Én 10+ éve nyúzok egy (mű) bőr forgószéket (masszírozós, blabla, noname, de van benne anyag), nem volt nagyon olcsó anno, bár 100k alatt volt az ára (igaz, 10 éve 100k az nem annyi volt, mint ma 100k) 100 kg az elvi terhelhetősége, de engem és a párom vidáman elviselt párszor (magam vagyok 100 kg). És van 1 - 2 centis holtjátéka. Ezt most vettem észre, hogy szóba került a téma. 10+ év után. Eddig nem tűnt fel. Merthogy egyébként kényelmes és teszi a dolgát.
    A héten megjön a Nooblechairs Hero, ami váltani fogja ezt az öregurat (szegényről már mállik a (mű) bőr. és nyikorog rendesen minden mozdulatnál). Remélem, ennél a kis holtjátéknál nagyobb gond nem lesz vele (lehet, 10 évig észre sem veszem :F )

  • Acheron

    őstag

    válasz Acheron #5127 üzenetére

    Jó nagyot koppantam ma, felhívtam a boltot, hogy merre jár a székem, hiszen a mellé - igaz külön - rendelt fejpárnák már megérkeztek tegnap. Közölték, hogy bocsi, nem tudták azon az áron beszerezni, így törölték a megrendelést (nesze neked ország boltja) :W minderről 30 -án küldtek értesítést (amit akkor nem olvastam, de mindegy is, mert addigra lejártak a hétvégi akciók) úgy, hogy 28 - 29 -én még nagyban voltak több áruházban is ugyanazon az áron Hero -k. Szóval így jártam - várhatom, hogy normális 2 év garival megint legyen valahol akciós - vagy bevállalom a 3 hónapos HA -st. :U

  • Acheron

    őstag

    válasz atee #5170 üzenetére

    Meglehet, bár ugyanebben a boltban azóta is hirdetik ugyanezt e széket, nyilván magasabb áron. Kivárok még kicsit, nem égető, bár az idén szeretném lezárni. Igazság szerint én is bamba voltam a BF alkalmával, reggel be kellet volna rendelnem az IPON -os legjobb árú széket, de megúsztam a melóval, így délutánra ott már nem volt, így mentem a következő legjobb (nak tűnő) ajánlatra. Ez van, szemfülesnek kell lenni ilyenkor.
    #5171Vesporigo: Ne sajnáld, ez ilyen, ez is egyfajta Hungarikum :D Így utólag a sztori annál is viccesebb (és talán még Magyarosabb), mint gondoltam. A BF akcióban nem egész 130 -ért volt hirdetve a szék, de nem tartalmazott párna készletet, ezt külön meg lehetett venni 12,5e -ért. Most ugyanezt hirdetik akció nélkül párna szettel 150 -ért. Magyarán a fineszes kereskedő a BF alkalmával kivette és külön árulta a párnákat, így valójában adott egy ~ 4 % -os kedvezményt, és beállította, mint űberbrutál, cirka 20% -os akciót (természetesen az "eredeti ár" az akcióban 160 fölött volt megjelölve) :DDD Találékony nemzet vagyunk. Hogy -e mellé miért kellett még az így megrendelt széket is visszamondani, azt nem értem, alig buktak volna rajta valamit a mostani állapothoz képest - hacsak ez is nem valami okosság)
    Végül is nem gond, így két lehetőségem van, vagy visszaküldöm a székpárnákat és megrendelem 150 -ért párnástól (pár ezer Forinttal lesz többe, mint most, ott egye a fene, sőt, még ingyenes szállítás kupont is kaptam a "kellemetlenségért"), vagy visszaküldöm a székpárnákat és dacból megveszem máshol ugyanennyiért (+ szállítás), és csak hogy érezzék a törődést, megküldöm ennek a kis tranzakciónak a részleteit a GVH -nak, ahol szeretik az ilyesmit, különösen az ünnepi időszakban - sok pénzt lehet gyűjteni a boltoktól a nagy közösbe. Még megvárom a 13. napot a párna visszaküldéssel, addig megálmodom, mi legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Acheron

    őstag

    Végül csak sikerült akcióban találni Noblechairs Hero széket, tegnap meg is érkezett. Ugyan nem Black Edition, vagyis a jobb (nak mondott) műbőrrel szerelt változat, de adtam egy esélyt, hogy az alap műbőr is kitart a megcélzott 3 - 5 év időtávon (a korábbi noname műbőr székem kárpitja 10 év fölött bírta, talán ez sem adja meg magát pár hónap alatt).
    A doboz valóban emberes méretű, de nincs rajta fogantyúnak kialakított nyílás (ilyen súlyú doboznál alap kellene legyen, jobb monitorokon tized ennyi súllyal is láttam már) Ennek ellenére azért meg lehetett kapni két sarkánál, kicsit több mint 30 kg még rossz fogással sem élhetetlen, gyorsan bekerült a napaliba.
    Az összeszerelés amolyan IKEA -san könnyű volt, kb 35 perc alatt kényelmes tempóban összeraktam egyedül (a háttámla felszerelésnél valóban segítség lehet egy plusz fő, de egy jó erőnlétnek örvendő férfiember egyedül is meg tudja oldani). A háttámla állító karral érdemes vigyázni, míg nincs fent a háttámla és nincs saját testsúlyos ellensúly, nem érdemes mozgatni (kéz bánhatja). Szerencsére a leírás és a háttámla rögzítőn is figyelmeztet erre felirat, így elkerültem a sürgősségi orvosi eljárás igénybevételét.
    A szék maga rendkívül masszív. A csavarok, amik rögzítik az összeszerelés során összerakandó alkatrészeket, mindenhol fém felületet rögzítenek fém aljzatba - ez garantálja, hogy a csavarkötések felől nem fog nyikorgás, recsegés érkezni. Az összeszerelés során is sikerült megfigyelni, hogy a fém alkatrészek nem sorjásak, a varrások nagyon eldolgozottak, minőségi érzetet kelt a termék. Alulról sokat nem fogom nézegetni a jövőben, de azért egyszer megnéztem, nincsenek durva hegesztések, minden illesztés szépnek tűnik.
    Ismerősök felhívták rá a figyelmet, hogy a szék elsőre keménynek fog tűnni. Ez teljes mértékben igaz, kemény, sőt, nagyon kemény. De. Remekül idomul a saját formákhoz, amivel a természet megáldott. Úgy kemény, hogy közben teljesen felveszi az alakom, és tart mindenhol.
    Btw tartás. Arra számítottam, hogy a szék majd körülölel. Hát nem ölel, hanem ad teret mozogni. 186 vagyok, és kicsit 100 felett (Ok, 10 - 15 kiló többlet, majd levadászom, megtettem már párszor) De magasságban, nekem, pont jó. Fura, hogy a párom (164 cm) szintén pont jónak érezte - igaz, neki a fejpárna kényelmetlen - nekem pont jó. Hozzáteszem, nem kifejezetten gamer "kagylóülést" kerestem, hanem napi 8 - 10 + órára alkalmas ülőalkalmatosságot próbáltam szerezni.
    Párnák. Ahogy mondtam, a fejpárna nekem pont jó, nagyon kényelmes hátradőlni egy puha párnára. A páromnak cirka 20 cm -el alacsonyabban ez már kényelmetlen, a párna neki nem ad pluszt, bár a szék neki is kényelmes. A derékpárna megosztó, még én sem tudom, mit gondoljak róla. Elsőre feleslegesnek tűnik, mert ugye a széknek van állítható deréktámasza. No ezt pont annyit ér, mint az autókban, ahol ezt manuálisan, egy tekerentyűvel lehet állítani, vagyis nem sokat. (az elektromos állítású deréktámaszokat a magam részéről jobban kedvelem (autóban), általában nagyobb tartományban mozognak, mint a "tekerősök".) De van derékpárna, ami elsőre soknak tűnik (vastag, jajj, nagyon kitartja a derekat) de valójában remek dolog, nem enged "begörnyedni" a monitor elé, hanem egy sajátos, egyenes tartást kényszerít a gerincre. Ezzel együtt kicsit másként is ülsz a széken, ami a keményebb ülőpárnával együtt azt eredményezi, hogy az ülőfelületem másfél nap után ott is fáj, ahol nem gondoltam volna. De nem kényelmetlen, és tisztán érzem, hogy a másfajta ülésből adódó fura érzés hamar el fog múlni. Felállni viszont felüdülés, és nem azért, mert olyan jó végre kikelni a székből, hanem mert nem érzem, hogy "ú, mennyit ültem, tisztára elgémberedtem" Ez arra utal, hogy az ízületeimnek csak jót tesz ez a szék által (derékpárnával együtt) rákényszerített tartás, a váltásból adódó diszkomfort érzet pedig valószínűleg hamar a múlté lesz.
    Szóval elsőre ennyi, eddig nem érzem, hogy vissza kellene csomagolnom ezt a széket, úgy tűnik marad tartós társnak.

  • Acheron

    őstag

    válasz redhunter #5416 üzenetére

    Ezt próbák után mondod? (No offense, teljesen komoly a kérdés) A 170 cm azért nem a nagyon alacsony kategória, fura lenne, ha a (akár (vagy főleg) minőségi) székek által kínált magasságállítási tartomány nem fedné ezt a magasságot. Magamból kiindulva, néhány hete használok egy Noblechairs Hero -t. A magasságom 186 cm, a szék picivel (1 - 2 cm) az alsó holtpont fölött van rögzítve. Így elég gyakran magam alá húzott lábbal ücsörgök, teljesen kényelmesen. A magam alá húzott lábbal - és a teli talpal való ülés között a térdmagasságom kb 3 - 4 cm -t változik (mindkettő kényelmes - nekem). Nomost anatómiailag nem gondolom, hogy a köztünk lévő 16 cm úgy oszlik el, hogy neked a térd - sarok távod lenne ennyivel kisebb, minden másban pedig pont egyformák lennénk, sokkal valószínűbb, hogy az eloszlás arányos, vagyis a térd - sarok távra kb ennek negyede jut, ami "nagyjából pont" 4 cm. Ebből nekem az következik, hogy hacsak nem szeretsz úgy ülni, hogy a térded könyökmagasságban van, akkor egy ilyen (vagy hasonló) szék alsó állásban lábtámasz nélkül is használható kellene legyen. De ha kipróbáltad, és így találtad, akkor természetesen ezt tekintsd tárgytalannak, tiszteletben tartom, hogy így érzed, és számodra így adja :R

  • Acheron

    őstag

    válasz gyerecske #5505 üzenetére

    Nem csak azt ajánlják, hanem többnyire azt ajánlják. (irodai székekről is folyik értekezés, nem egyszer konkrét típusokkal, akár linkekkel (pl WAU2, stb)). De a fórumot olvasva úgy tűnik, erre van nagyobb érdeklődés. A többség nem irodai széket vásárol otthonra, így nyilván azokkal kevesebb a tapasztalat is, nem fog megjelenni olyan arányban vélemény velük kapcsolatban a fórumban. Nem beszélve arról, amit fentebb már többször leírtak - mind a "gamer", mind az "irodai" székek között vannak jó, és kevésbé jó típusok. Az alsóbb árszegmensben jellemzően inkább ár / érték arányban túlárazott "gamer" székekkel lehet találkozni, de a felsőbb ársávokban ez némiképp kiegyenlítődik, urambocsá fordul, a jobb anyagoknak, a több beállítási lehetőségnek mindkét szegmensben ára van. A fentebbi felsorolás (ami egy vásárló személyes preferenciáit sorolja fel) minden elemét kielégítő irodai szék már nem abban az árszegmensben mozog, amit az itt fórumozók többsége székre szánna (vegyük akár csak a fent említett WAU 2 -t). És akkor a szubjektivitásról nem is beszéltünk, többször olvasható itt is pl, hogy mennyieknek nem tetszik a hálós kivitel. Tökéletesen írod, mindenkinek más a preferált, mindenkinek magának kell megtalálni a neki jót. Véleményeket pedig lehet és kell is írni, ezért fórum a fórum. A gondok ott kezdődnek, amikor valaki egy ilyen vegyes, gondolkodó és önálló véleményekkel bíró közösségben egyetemes igazságként állítja be a sajátját, és mindenki mást megpróbál meggyőzni az igazáról - nem egyszer agresszíven, kioktató stílusban, degradálva, jelzőkkel ellátva az ellenkező, vagy talán csak nem teljesen egyező véleményen lévőket. Ez többnyire azokat is elriasztja, akik többé - kevésbé alapból még egyet is tudnának érteni a leírtakkal.
    Uff (és Off)

  • Acheron

    őstag

    válasz pIIrash #5711 üzenetére

    A fórum beírásai és a saját tapasztalat alapján egyaránt igen.
    Mikor erre rákérdez valaki, mindig kipróbálom, és úgy tapasztalom, hogy van ilyen. Ellenben ha nem kérdezi senki, észre sem veszem. Normál használat során ez nemigen jön elő.
    Ha nem hintázol, hanem fixre kapcsolod a széket, akkor tud így "kotyogni", de ilyenkor nem vagy alig veszed észre, mert leginkább fixen ülsz - ezért kapcsoltad ide. Ha meg hintázni akarsz, akkor átkapcsolod a széket - olyankor viszont nem "kotyog", vagy legalábbis külön erőfeszítés kell hozzá. Szerintem. (ezen ülök, miközben írom, próbálgatom mindezt...)
    De ha zavar, nyilván keresni kell olyat, aminek nincs ilyen holtjátéka - nem sok ilyen lesz, legalábbis ezen fórum bejegyzései alapján.

Új hozzászólás Aktív témák