Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz mozso #7542 üzenetére

    Miert vesznek az emberek 2.5M ert rolexet, amikor a 30 ezres casio is ugyanazt az idot mutatja ugye

    Alapvetoen ez marketing, mindenki tudja, de
    - en pl vegigjartam az ajanlott szekes boltok legtobbjet, ikea, office chairs, alzaba is beugrottam, stb
    - neztem ergonomikus szekeket is, meg normal irodaiakat

    A vegen nekem megis a gamer jott be kenyelemben, minosegben.
    150ezerert neztem ergohuman masolatot is, ott a mesh ulofelulet annyira besuppedt hogy konkretan a szek szabalyozo kallantyui nyomtak a seggemet. A masolst max 50-60ezret er, 150et nem. Az eredeti meg 30pezret boven nem.
    Alzanak volt egy jo, "brandelt" szeke, kenyelmes, de az ulofulete kicsi, nyomja a combom oldalt. 130 ezerert es egy kb 40-50ezres szek rebrandje.
    Ikea markus kilove, nem bir el hosszutavon, es a halos hata sem tart rendesen
    Tobbi ikeas szinten, muanyag talpazat es nagyon erosen kotyogo hattamla mechanika miatt

    Nekem az elerheto kinalatbol a noble jott be, nem azert mert gamer. Felolem lehetett volna akar "Bivalybaxnad V3" is a fantazianeve.
    Hanem mert fem laba van, nem roppan felbe kis ido utan, szamomra kenyelmes, sokfelekepp allithato es tenylegesen 150kgig terhelheto

    Nyilvan mindenki ha tehetne egy herman millerre vagy haworthra gyurna, de idehaza otthonra 1-2 db laza fel millas szek nem sokaknak realitas. Mar ha egyaltalan szoba allnak veled 1-1 db miatt mert ezeknek a markaknak a bemutatotermei a hazai ssck tobbezres letszamanak kiszolgalasara vannak fenntartva, nem retail vevoknek.

    [ Szerkesztve ]

  • 4nick8

    őstag

    válasz mozso #7542 üzenetére

    Nem az. Jól kipárnázott, rendes deréktámasszal jó anyagokból és alkatrészekből készült gamer szék teljesen jó.

    A forma meg a hangulatot adja.

  • mrviceguy

    tag

    válasz mozso #7542 üzenetére

    Az a cikk már akkor is ostobaság volt, mert aki írta, sose ült rendes kagylóülésben, de még sportülésben se nagyon.
    Vegyük szépen sorjában:
    Kagylóülés: [link]
    A valódi, G erőknek ellentartó kagylóülés (amilyen mondjuk egy ralli/time attackos pályaautóban van) annyira kényelmetlen és annyira körülölel, hogy fél óra után zokogva szállsz ki belőle még a versenypályán is. Itt ilyen 2-3g-s oldalgyorsulásokról beszélünk kanyarodás közben, átlag user bukósisakban meg se tudja tartani a fejét ilyen erőkkel szemben.
    Sport ülés: [link]
    Az utcai sport autókban lévő sima oldaltartós sportülések (ezekre hasonlít a gamer székek designja KINÉZETRE) sokkal jobban íveltek, előredöntik vállaidat, hogy ne nyújtott karral told a vindízelt, megfognak két oldalt deltában és combban, hogy amikor megkövérezed a kanyarban (kb max 1.2g), akkor ne csússz át a kardánalagúton a jobb kettőbe, és előredöntik a fejedet, hogy ne az alcantara tetőkárpitot bámuld a 0.8g-s gyorsulástól.
    Gamer szék: [link]
    Amellett, hogy ültem olyan sportautóban, ahol ütvecsavarozóval állították rám az ülést, és a daily driverem egy végtelen +1 irányban állítható sportülés, ültem egy csomó gamer székben IS (kb másfél évente cserélem a székeimet), és az ég világon SEMMI közös nincs bennük azon kívül, hogy valami megmosolyogtató oldalkarima van a támlán meg az ülőlapon, ami engem (ha megfelelő méretű széket veszek az 195cm/115kg-hoz) egyáltalán nem kényszerít bele semmilyen egészségtelen testtartásba.

    Azt szokta elfelejteni az ember fia, hogy 190+cm és 100+kg az nem az átlag méret, nem az a szék lesz jó neki, ami az 170/80as john doe-nak, de azért csak megveszi, mert hát a marketing, meg akciós, még hát 150 kilóig jó, aztán csodálkozik, hogy előrenyomja a lapockáját a háttámla teteje, és persze az lesz a vége, hogy hákéremszaraszék, úgy ülök rajta, mint majom a köszörűkövön.
    Streamerek napi 8-10-12 órát egyseggel elücsörögnek ilyen székekben heti 5 napban. Nyilván alapból alkalmatlanok arra, hogy emberek üljenek bennük, csakadivat.

Új hozzászólás Aktív témák