Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe_

    őstag

    válasz tiv61us #55 üzenetére

    Hali!
    Nekem egyszer volt pozitív élményem a rendőrökkel:

    Éjszakás voltam a héten (este 6-tó reggel 6-ig), szóval szombat reggel kábé fél7kor robogtam hazafelé. Városon belül, beépítetlen terület, egyenes út, előttem szüttyögtek 40el. Fogtam, vissza 3, padló, előzés. (Namost ahogy emléxem, úgy tanultam, hogy egy ''biztonságos'' előzéshez kb. 20km/h sebességkülönbség ajánlott. Namost én igyekeztem ennek megfelelően gyorsítani, amiből világos, hogy kábé 60km/h-val közlekedtem). Persze, trafipax (Ezért utálom, mikor trafi van, sokan lelassítanak 40-re, mikor 50 a megengedett...), lemeszelt, ha jól emléxem, a rendőrbácsi 64km/h-t mondott.
    A szokásos kérdés, tudja-e, hogy miért állítottuk meg, blabla. Én végig készségesen válaszolgattam. Kérdezte, honnan, hová sietek ennyire. Elmondtam ugye, a sztorit, hogy munkábol iskolába sietek (esti tagozat, szombat de. 9kor kezdődött az órám, ésmég fürdeni, kajálni is kellett, meg az osztálytársamért is el kellett mennem). Na meg biztos látta a véreres szemeimet is... Szóval aztmondta szálljak ki, átmentünk a túloldalra a trafis kocsihoz, ahol a bennt ülő kollégának is elmondta a dolgaimat, közben a központból ellenőrizték, hogy nem vagyok bűnöző, meg a kocsival is minden rendben van.
    Már vártam, a nagy büntit, mikor a kocsiban ülő visszaadta a papírjaimat, és azt mondta, hogymost csak szóban figyelmeztetnek a gyorshajtásra, hogy legközelebb ne tegyem, meg jólegyek, és a körülmények miatt elengednek. Hát leesett az állam, habogtam, hogy köszönöm, meg minden, aztán gyorsan visszasiettem a kocsimba ozt elhúztam, nehogy meggondolják magukat...
    Ez történt kecskeméten, a malomcsárdánál, a piac felé vezető úton, már 2,5 éve.

    Utólag gondolkodva nemtudom, hogy hogy engedhettek el, mert a trafi menti az összes gyorshajásos képet nem? Vagy külön exponálni kell? Namindegy, ezúton is köszönöm nekik...

    Aztán persze volt 5 alkalom büntetésem is, de azok teljesen jogosak voltak:
    -Még kiscsikó koromban első ladámmal közlekedtem, amin se műszaki, se zöldkártya, még a forgalmi is be volt vonva az előző tulajtól, aki sz@r gumikkal közlekedett, és kpm vizsgára volt kötelezve az autó... 40ezer ft-om bánta...
    - Volt egy stoptábla figyelmen kívül hagyása... 5ezer
    -Két biztonsági öv ''nemhasználat'' 2szer 5ezer
    - Később, a már említett ladával (immár szabályosan, levizsgáztatva meg minden) megállítottak, és mivel minden rendben volt, belekötöttek abba, hogy az egyik hátsókerék mögötti sárvédő gumi le volt szakadva. 5ezer ft...

    Na, röviden ennyi van a priuszlistámon... (eddig... :DDD )

    Sovány szakácsban sose bízz!

Új hozzászólás Aktív témák