Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eszement24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kéne egy kis segítség. Van egy CV1, amit az egyik haverom vett és nem igazán akar jól működni. Tudni kell, hogy felszámoltak egy szabadulószobát és több volt kollégám is vett onnan és mindenkinek tökéletes, de ez valahogy nagyon nem. Nem tudtam a helyszínen kipróbálni, így megvettük, baromira nehéz volt beüzemelni, vissza lett víve, kicserélték a másik azonnal működött.

    Igen ám, de random időközönként ledobál (fel-le kapcsolódik, úgy tűnik, hogy kábelhiba, de mégsem), minden gépen és rendszeren más a nyűgje, a srác komplett gépet is cserélt miatta, az sem oldotta meg. Nálam van a régi gépe, de nekem nem elég combos a videokártyám (gtx 670), nekem pl a szenzort nem akarja látni a cucc win7 alatt, win 10 alatt meg a rifft kapcsolódik fel-le.

    Az a kérdésem, hogy van-e olyan rift tulaj aki budapesten lakik (lehetőleg belváros és 13. kerület) akihez el lehetne vinni megnézni, hogy az ő tökéletesen működő kombójához, hogy ha bedugnám az enyém, akkor milyen lenne? Majd esetleg cserélni hogy ő szenzora, enyém, ő szemüvege, és ez.

    Azért kérek ilyet, mert lassan 1 hónapja ígérgeti volt kolléga, hogy segít és megnézzük, de konkrétan baszik rám és nincs kihez forduljak. Az a cél, hogy megtudjuk, hogy a rift jó-e, vagy az egész pakk úgy általában. Mert MSi alaplapja volt régen ott is az usbvel szórakozott és a mostani asuson is. Neki gtx 980 g1 van,tehát minden hardveres körülmény adott.

    Nekem 4820K 32Gb ram, neki 8700K 32Gb ram.

    Természetesen nem ingyen kérném ezt a szívességet.

    Ja igen, kiegészítések. Szerintem a neten található összes varázslatot végigpróbáltuk már az alap újratelepítéstől a külső usb kártya beszerzéséig (olyanra amit az oculus feketén-fehéren leír a honlapján, hogy azt támogatja)

    A tulaj akitől vettem (én intéztem az egészet) be is vallotta, hogy azért adja el az egész szobát, mert unja a rifttel való szarakodást, rengeteg probléma volt velük. Viszont a másik két kollégám azóta is vígan használja és teljesen meg vannak vele elégedve. Ezért lenne jó tudni, hogy selejtes-e. Ugyan sajnos több hónap eltelt azóta, míg minden lehetséges dolgot kipróbáltunk, megvettünk, végig zongoráztunk, (és egyikünk sem szenved időbőségben) így visszavinni már nem lenne értelme, de legalább tudnánk, hogy mivel van gond és hogy javítható-e vagy sem.

    Előre is köszönök minden segítséget :R

  • eszement24

    aktív tag

    válasz proci985 #12784 üzenetére

    Igen, sajnos azzal is :(

    Van amikor a szenzor azt mondja, hogy gyorsabbra is tudna csatlakozni és nem hajlandó bevenni az usb 2.0-t, a haveromnál meg bedugjuk és az elején a detektálásnál is usb 3.0-t ír 2.0 helyett, szóval nagyon változatos ott is.

    A lapom MSI X79A-GD45 Plus

  • eszement24

    aktív tag

    válasz s:zozo #12790 üzenetére

    Az az elsők között volt. Ahogy mondtam kb az összes neten elérhető lehetőséget megnéztem és megcsináltam.

    Azért lenne szükségem egy személyes tesztre valakivel.

  • eszement24

    aktív tag

    válasz #54625216 #12799 üzenetére

    Az nvidia drivernek utána nézek és kipróbálom.

    Az összes többi megvolt. Írtam is a kérés mellé, hogy tényleg kb az ÖSSZES elérhető trükköt megcsináltuk.

    Igen, szereztünk be inateck kártyát (az is szép sztori volt az Amazontól) és azzal ugyanezt produkálja.

    Srácok hónapok óta ezzel szopunk és kezd elfogyni teljesen a türelmem, és ahogy írtam, nincs végtelen időm. Nem lehetséges, hogy valaki megszán és ki tudom nála próbálni, ahelyett, hogy szisztematikusan végig megyünk az összes dolgon újra? Higgyétek el, hogy bújtam az oculus fórumokat, a youtubeot és úgy általában mindent. (Az energiagazdálkodás volt a második, a szisztematikus szét dugdossuk az usb-ket, hogy mit érzékel és hogyan az pedig az első, az újratelepítéssel együtt)
    Ráköltött a srác egy kisebb vagyont (gépcsere, ilyen-olyan kiegészítők, varázslatok..), de nem hatott.

    Volt a kezemben Dk1 és Dk2 is, egyiket sem volt babazsúr működésre bírni elsőre, de ez tényleg mindenen túltesz. És ahogy mondom, működik majd egyszer csak elkezd ki-be kapcsolgatni az ő gépén. Az enyémen még arra sem hajlandó, hogy működjön.

    Most a hétvégén neki esek újra, de már kezdem egyre jobban feladni a reményt, hogy megtudjam mi a fene van vele.

Új hozzászólás Aktív témák