Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Nagyon rég hallom hogy mekkora királyság az oculus stb, sajnos az én városomban valószínű sosem lesz kipróbálható még csak ehhez közeli cucc sem, szóval nem nagyon izgultam rá a témára.

    Ma viszont olvastam valami cikket, ahol azt írták, hogy a mobilos cardboardhoz hasonló cuccokkal is ki lehet próbálni az érzést. (átfutottam az utolsó oldalt, és az összefoglalót, de lenne pár kérdésem mielőtt komolyabb energiákat fektetnék a kutatásba)

    Pl engem nagyon érdekelne, hogy ha vennék egy ilyet BlitzWolf® VR Glasses, akkor ezzel tudnék olyan videót nézni, ahol pl 1 sziklán állok, és ha lenézek, akkor az agyam azt hiszi hogy lezuhanok, és valól félelemérzet alakul ki? Illetve egyéb hangulatos helyeken körbenézni? Pl Forma 1es pálya széle? esetleg nascar futam, vízesés, kötéltánc 300 méteren, v hasonlók?
    Én ezekkel a rendszerekkel ott ragadtam le, hogy max arra jók, hogy a google street view-on szétnézz vele, ami annyira nem izgat.

    Azt is megkérdezném, hogy ha én ilyen buszonhányós, repülőtkerülő, ember vagyok, akkor ez az élmény felkavaró lesz a gyomrom számára, vagy azért érdemes megpróbálkozni vele? Komoly rendszerre sosem lenne pénzem, de ezt az olcsó verziót kipróbálnám, viszont ha nagy a valószínűsége, hogy 5 percet sem élvezném, akkor mégsem pazarolnám rá a pénzt.

    Remélem megválaszolhatóak a kérdéseim.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Segal #2039 üzenetére

    Tehát csak YT-os videókat lehet nézni vele? Persze nem tudom mi másra lehetne még használni, de az sem tiszta mennyire sok ilyen videó van fenn.

    AMit linkeltem az nem feltétlen a legolcsóbb verzió, van értelme erre költeni, vagy megtenné valami ami csak kicsit komplexebb mint a cardboard?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Én a BlitzWolf® VR Glasst találtam arany középútnak, minőséginek tűnő bőr "szivacs" rész, és több lehetőség a pontos kijelző beállításra. És egy csöppnyivel olcsóbb is mint a fehér vr szemüveg, ami csak designban tűnik jobbnak.

    Egyedüli dolog ami különbség lehet az a lencse, de én Banggood-on néztem, és ott a BlitzWolf-ból több mint 1600db fogyott 4,7 es értékeléssel.

    Annyi érdekelne még, hogy a telefon milyen alap feltételekkel kell rendelkezzen, hogy élvezhető legyen az eredmény?

    nekem egy ZTE Redbull V5 V9180 van, ami nem túl nagy eresztés, de szabad szemmel nem látni a pixeleket. 5 inch, 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Segal #2052 üzenetére

    AMúgy az oculusnak lesz bármi hadonászó eszköze? Mert ha nem, akkor hogy próbál meg jobb lenni, vagy legalább olyan jó lenni mint a vive?
    Persze az drágább, de csak az oculus volt az első komoly próbálkozás, és mégis már a hivatalos megjelenésnél megtörténhet, hogy lesz 1 cég aki tovább gondolta az ötletet, és az első szériában lealázza?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ez esetben nem szóltam, így viszont tényleg érdekes az elég nagy árkülönbség.

    Amúgy próbáltad már szimulátorozáshoz a riftet? Megéri az élményt? Összességében nem igazán van idő nézelődni verseny közben 95% ban előre bámulsz, a középső visszapillantó az bármikor nézhető... Mondjuk én max 3 monitoron próbáltam, igaz elég vicces volt mert mind3 különböző méretű volt, de ott már a visszapillantó is ok volt.
    Persze biztos sokkal élethűbb ha vrban nézed, de kíváncsi lennék, hogy tényleg csak a miatt veszed?

    Azért azt elismerem hogy olyan székben ami hidraulikus karok által próbálja imitálni a mozgási energiát, és vr szemüvegben írtó nagy élmény lehet tolni egy kört a Nurburgring-en. : O btw pesten mintha hallottam volna ilyesmiről.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Még egy utolsó kérdésem lenne, aztán visszatérek a kis mobilos szarságomhoz :))

    Az oculus pl, követel bármi extrát a géptől, ahhoz hogy futtasson egy játékot pl? Pl ha az Assetto C, elfut a gépen kb okésan, akkor attól hogy oculuson nézem, kell-e komoly tartalék a pcbe hogy akadozás mentes legyen? Nem tudom milyen a felbontása a riftnek, de jelenleg FHD-ben fut.

    Segal: Ez nem rossz, de amúgy szaknyelven is csak 1 állvány :P. A cockpitnek a lényege hogy az ülés és a kezelőszervek, kormány, váltó pedál és indokolt esetben mouse, és bill, mind kézre állnak.
    És ha ülést is akarsz bele, akkor még bontóból szerválva, is közel 20k hoz leszel, már csak azzal (mert ugye oda már illik valami sportüléshez közelit választani), az egész jóval nagyobb lesz, amit nehéz tárolni, nem beszélve arról, hogy bele kell kalkulálni az extra váz elemeket merevítést,és a jó állíthatóságot, hogy esetleg a gyereknek is jó legyen, vagy rajtad kívül bárkinek, akinek be szeretnéd mutatni... ha ezt összegzed, akkor már nem is olyan olcsó dolog, de erről ennyi elég is ebbe a topikba.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Kb 3 hete zargattalak titeket, hogy érdemes-e mobil VR-al belekóstolni ebbe az új technológiába. Ma megérkezett a tartó, tegnap már készültem rá, és letöltöttem pár appot a telefonra, hogy egyből tudjam tesztelni.

    Sajnos nagy csalódás eddig. Az appok amiket a (best mobil vr apps) címszóval kerestem, nevetségesen gagyik, kb az 5 évesek szintjén élvezhető tartalmat produkálnak.
    A legnagyobb fájdalom, hogy nem működik rendesen a YT app a telón, és csak úgy tudtam videókat kipróbálni, hogy letöltöttem a gépen, és a telefonon, egy lejátszóval megnyitottam.
    Ez már valami élményt biztosított volna, ha tényleg erre készítik. De a legtöbb elég unalmas, mert egy átlag helyszínen körbenézhetsz, de nem vagy különösebben bevonva. Tehát semmivel sem éreztem érdekesebbnek, mint monitoron egérrel körberángatni.

    Amitől féltem az be is következett, általában rosszul vagyok a buszokon, a lagymatag rugózás miatt, kis repülőn is felfordul a gyomrom mikor liftezni kell, és sajnos ez az alig 10 perces videónézegetés is kellemetlen fejfájásba torkolt. Szóval aki hasonló cipőben jár, 2x is gondolja meg mielőtt komolyabb összeget áldoz erre a technikára.

    Holnap meg talán hétvégén még adok neki egy esélyt aztán mindenképp továbbadok rajta:
    A kérdésem az lenne hogy ha van valakinek minőségibb tartalma amit esetleg ajánlana annak nagyon örülnék. A kiemelt hszben lévő linkeket átnéztem már.
    Tudom hogy tele a net ilyennel, de mint említettem a nagy része nem nyújt semmilyen extra élményt, és mivel hamar rosszul leszek tőle, olyan nagyon kísérletezni sem szeretnék.
    Olyasmi érdekelne, aminél a magasság érzettel játszanak pl. Egy épület tetejéről lenézni, vagy pont fordítva, lentről felnézni, és érezni hogy hú ez kva magas hallod :)

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Találtam pár érdekes jó minőségű videót amit szerettem volna megnézni a telefonon (zte v5)a vr headsettel, 1080ps tartalom. Viszont az erre kitalált lejátszók meg sem mozdítják. A sima lejátszó amivel a normál videókat nézem viszont szépen viszi akadás nélkül...

    Most akkor hol kellene keressem a hibát. A gyengébb YTról letöltött videókat minden gond nélkül viszi mindkét lejátszó, csak a jó minőségű tartalmat nem szereti. Ugyan az az mp4es kiterjesztése mint a többi videónak.

    Van bármi ötlet, hogy mit lehetne megpróbálni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #2591 üzenetére

    Megoldás, ha nem elég erős a telefonod hogy lejátssza a FHD fölötti videót.

    "A videó nem lehet 1080 pixelnél magasabb VAGY 1920 pixelnél szélesebb. Így tehát az 1440p-s filmek kilőve, ezeket át kell konvertálni 1920x960 felbontásúra. Erre én a Handbrake nevű programot használom.

    https://handbrake.fr/

    Semmit nem kell benne állítani, a preset-ek közül a regular alatt a normal-t válaszd (bár talán eleve ez az alapértelmezett), és a picture-nél írd át a width-et 1920-ra."

    Nekem megoldott a gondomat, remélem másnak is segít majd.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák