Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz duni84 #2415 üzenetére

    Hello!

    Ket eve vettem 11 eves koraban: [S80]

    2000-es evjarat durvan 320.000 valos kilometer van benne es ezekhez kepest a mai napig egyben van. Mult heten kerdezte valaki a bolt elott, hogy uj-e, meg hogy milyen marka :DDD
    A felhasznalt anyagok minoseg jo,sajat tapasztalatom alapjan 8-10 ev az a kor ahol kezdenek jonni problemak. A muszerfal teljesen egyben van, nincs repedes-kopas, a kezifek borszoknyaja mindben kiszakad, a radio gombok a kormanyon ki szoktak kopni viszont a kormany szepen tarja magat meg most is, egy folt van rajta. Az elso ulesek repedeznek most mar cserelnem kene oket, de nincs mire. Rengeteget jarok bontoba es az osszesnek ez a gondja. 2 ev alatt vagy 20-30 S80-at lattam talan egynek voltak szebbek az ulesei, de mire visszamentem mar nem volt meg.

    Hogy miert jarok bontoba ?
    Mert egy egy premium auto, premium szerviz es alkatresz arakkal.Hobby szinten vagyunk itt paran akik hozzam hasonloan magunk szerelgetjuk a kocsit, tudjuk mi kell hozza, mit kell cserelni-javitani es es, hogy miert mennyit fizetunk. mellesleg szeretek szerelni.Szerszam garazs van, egyszeruen napi 8-10 ora IT melo utan jol esik szerszamoikkal dolgozni.

    Ami nagyon lenyeges, hogy k,i hogyan bant vele elotte. Ez a kocsi szinte autopalyan jarkalt Florida es Virgina kozott, rozsdat hirbol sem ismerte, elso tulajdonos, csalad kedvence, torve sosem volt, rensdszeresen volt javitva, meg is latszik rajta.ha kocsit nezel nezd meg az elso kepekt es emlekezz hogy ebben 320.000 kilomter van es igy nez ki, igy lesz osszehasonlitasi alapod,hogy mennyire valos amit nezel.

    Eredeti tulaj elmondasa szerint 9 eves koraban jott az elso pofon, automata valto megadta magat, volvo iranyara $4000 specifikus szerver $2400. Ott meg is lett csinalva azota is jo, sajnos a GM 4 sebesseges automataja legendasan szar, eszmeletlen gyakori a meghibasodas, tul eros a motor a valtohoz, de visszahivas sosem volt :(

    Egy evre ra jott szinten tipushiba, kormanyszervo olajfolyas: volvo iranyara $2000 dollar, szakmuhely $800-1200 valamint a kozponti zar:megadta magat volvo ar $600. Es ebben az allapotban vettem meg en.
    Kormanyszervo megvolt $300-bol de 3 napig dolgoztam vele, hatalmas szopas, ajto egyseg(ketto is) meg a bontbol 10-20 dollar talan.Szerintem itt volt az a pont amikor a szomszedok megtanultak magyarul karomkodni ;]

    Ezen a kocsin minden eredeti volt, latszott rajta, hogy szepen bantak vele viszont az is, hogy ez az a pillanat amikor kolteni kell ra. Futomu, fekek, most jon az elso ket lengescsillapito csere, volt eletronikus fordulatszamallito gond ami szinten tipushiba, szerencsere csak tisztitani kellett ezen kivul semmi mas.

    Lehet igy most soknak hat, de szerintem nem veszes valamint a hibak nagyresze az ujabb modellekben mar orvosolva lettek.

    Sved premimum auto? Hat oo, ez egy premium auto 90%-ban megtomve francia, nemet, osztrak, GM alkatreszekkel. Amennyi kilometer van benne ahhoz kepest szeretheto, kenyelmes,tagas, es megbizhato. 20 orat levezetek benne egy iranyba es emberkent szalok ki belole, most gondolkodom a cseren es nem konnyu. Szivem szerint egy 2004-2007 kozotti XC 90 lenne, de meg nincs eldontve semmi, az is lehet hogy meg par evet lehuz az S80 amig birja, mert nem tudnek mit venni helyette ami annyival jobb lenne mint amennyivel tobb is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák