Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz perge666 #8654 üzenetére

    Nem, ez a Galaxian3 leginkább egy pici mellényúlás. Relikviának jó, de valós használati értéke.... nos, az a hétvégén félóra alatt "elhasználódott" :D Értsd: kb 2 x 8 perc a játék + a folytatása(!), a lövölde mögötti FMV nagytévén pokoli randa és persze megnyernem végül nem sikerült (nyilván azért mert béna is vagyok és a 10fps sem segít), lehetne még próbálkozni, DE......... ilyen frameráta mellett max akkor kapnám elő ujra, ha lennénk rá négyen (igen, 4-en lehet játszani, ill még érdekesség, hogy van widescreen mód is)

    Galaxian-t famicomon nagyon szeretem (ahogyan a Galaga-kat is), ezeket is megvettem anno, igazából ezek indukálták, hogy lecsapjak a duplapakkra :D (elég lett volna a Starblade vagy.... még az se :D de nem volt idő mérlegelésre)

    #8657 Czeky
    lehet h több japán cím jött európába, mint az usa-ba, de csomó nem jött és/vagy olyan rosszul fogyhatott, hogy elérhetetlen áron megy :)

    Ah, a manuál, logikus így már a méret! Nekem is van japán játékom, ami vastag tokos... pl az NFS1 Nissanos változata :D Szerencsére kevés van. Ami nagyobb baj, hogy nem minden japán PS1 játék oldalán van angolul is ott a cím, ellentétben a szintén cd tokos saturn játékokkal, ahol ez kb 95%-ban igaz (tehát egyik oldal japán, másik oldal angol) és az én európai szemem így nem tudja, hogy miért nyúl a polcra :D Namost ezeket szétpattintani és betenni agy cetlit.... brutális a törésveszély :(

    A CD tok azért jobb szerintem, mert könnyen pótolható és kevesebb helyet is foglal. És precizebben is záródik, szerintem ez a pal koncepció nem jó. Persze jobb, mint az ultragáz papírtokos pal-saturn pokol :D

    Nincs sajnos egerem, pedig a Q2 miatt is kéne :(
    De ilyen fps mellett szerintem a Starblade is neccess ps1-en......
    Van belőle jobb otthoni változat, csak nehezen előhozható:
    Tekken 5 PS2 - végig kell verni a beat em up kampányt
    Wii - japán régióvédett digit változat, wad filal kellENE szevnedni, nekem nem jött össze anno, ahogy a tekken se.... :(

    Kár, hogy guncont nem támogatja a Starblade, még a ps1-es joystickem ki fogom próbálni, elvégre a játéktermi is azzal ment :D

    ---

    youtube video alól kis érdekesség Galaxianról:
    "Galaxian 3 (PS version released in English only in PAL territories) was a 1990 "attraction" that was turned into a standard game running on some seriously beefy hardware. Running multiple System 21 boards and laserdisc drives, it was a technological achievement. The biggest draw was the display: the entire game ran as an FMV movie with real-time rendered polygon-based enemies superimposed over top of it. The display was actually 2 monitors wide, and ran two separate video feeds synced together to create the effect. This version for the PS1 retains this feature with a "wide-mode" to keep things as close as possible by lining up the video feeds recorded from the two Laserdisc feeds. It works out pretty well (especially in the PAL version, which saw some upgrades from the 1995 Japanese release)."

    Szal ez is egy PAL exklizív :D Natessék... (ráadásul javított, most aztán irigykedhetek, h a szarabbat vettem, ami japó kiadások esetén pedig viszonylag ritka :D ). Nehéz elképzelni, hogy a 2 laserdisc ennél rosszabb képpel mehetett, én ebben nem hiszek. A widescreen mód mindenesetre jó és kell is - tök fura látni h a kép közepén hogyan ér össze az árkád két külön videoforrása, sejtettem, hogy ezt látom, de csak most olvastam utána a tech részleteknek.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák