Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    Na ehhez muszály hozzászolnom, már csak azért is mert olasz ügyekben én vagyok a hivatalos a PH!-n! :DD
    /Aki nem tudja miért, mert nem ismer, kérdezzen nyugodtan... :D/

    TEhát: előre is mondom, hogy szerintem is jók a német, vagy akár a japán autók.DE! Az a baj, hogy sajna ide Magyarországra (mindig ide jukadok ki... :D ) szerintem a kommunista rendszer miatt (ez most nem politizálás, de komolyan!) a legjobb autok, amik ide inkább eljutottak azok a németek voltak. Nem tudom, miért, ne kérdezzétek, de sok mindenben a magyaroknak a nyugat az úgy németország volt, ez sok mindenben meglátszik, most hagyjuk, hogy miért, én sem tudom. Olasz autó az mindig csak a Ferrari volt.
    Még esetleg ''ismerték'' az Alfát. Közben ott vannak nagyszerű autók, mint pl. a Lancia-k. NEm is tudom, a kételkedők nézzenek csak utána egy ugynevezett Lancia HF Integrale-nak...hány versenyt nyert... Tudom, az csak egy autó, de tükrözi a gyár tapasztalatát a motorok terén. Nem lehet külön venni a kettőt, a fejlesztések először a versenyekbe mennek.
    Sajna az az igasság, hogy ma már Olaszországban igazából minden a Fiathoz tartozik (az Alfa, a Lancia, a Ferrari... ezek biztos, de szinte biztos, hogy az Autobianchi is, a többit nem tudom biztosra), és köztudott, hogy azt meg már a General Motors irányítja... Ugyanez van Németországban is, nehogy azt gondoljátok... Már (sajna) minden General Motors. A francia autók talán nem, úgy tudom, de ki tudja már...

    Tehát: ma már mindegyik autó szinte ugyanaz. Én hallottam már vadonatúj OPEL Corsákról, melyeket vittek vissza a szervizbe 2x, 3x egymás után. Ezért sajnálom,aki azt gondolja, hogy ''bezzeg a német autók...'' Akkor az illető vagy nem ért igazán az autókhoz, vagy csak elfogult. Én azt mondom, hogy ilyen szinten ma már mindegyik autó hasonló képességű. Vannak szériák, melyek egy adott márkánál jól sikerülnek, és vannak, melyek másoknál.
    De nem lehet azt mondani, hogy az olaszok rossz autógyártók. Amióta létezik autó, szinte ott is van, nagyon komoly motor-kultúrával rendelkeznek, ott a legkisebb faluban is a legkisebb szerelőműhelyben 1000x jobban megbízok, mint itthon egy hivatalos márkaszervízben. Mondom: az autó a mai olasz kultúra alapköve, a világban (ez csak példa) Olaszországban a legmagasabb az 1 főre jutó autók száma (tény, ez csak statisztika, de valamit jelent...).

    Tehát az olasz autók mindig jók voltak, ma már biztos, hogy más a helyzet, de az csak a globalizáció miatt van. Ettől függetlenül ma is vannak ott jó autók. De mindig széria függő.Pl.: egy nagyon ''menő'' autó ma a Volkswagen Golf. Olaszországban is divat autó. Kész. De mondjuk én (csakazért is!!! :D) abban a kategóriában inkább egy Peugeot 307-est vennék. Nekem jobban tetszik, de a Golf is jó. De szerintem a 307 méltó ellenfél.
    Luxus autóban szintén nem vennék német autót (csakazért sem... :D Meg mondjuk jóval drágább... Olcsóbban u.azt megkapom). Szinten vagy Peugeot 607-est vennék, vagy Lancia Thesis-t, vagy Volvo S80-t... Olcsóbbak a ''szokásos'' BMW-knél, vagy Mercedeseknél...
    Hozzáteszem, hogy nem csak hasamra ütöttem, szüleimnek sok autója volt (mindig használt, nehogy milliomosoknak gondoljatok), több éven keresztül (amikor kint éltünk), tehát láttam már egy pár autót... ja? És hosszú távokon, nagyon sok kilométereken át... :DD
    :C

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák