Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Geresics #216 üzenetére

    Fúúú ez nagyon ferdítő demagóg szagú. Ez a lista így a tipikus csűrés-csavarás esete. Kezeld kritikusan. Európában az olaszoknál robbant be először, így ahhoz viszonyítani a többi országot mikor vezetett be intézkedést nem fair, hiszen mi már ismertük az olasz példát, van lépéselőny. Inkább úgy kell nézni az olasz példa ismeretében melyik ország mikor lépett mit.

    Az is hülyeség, hogy első ismert fertőzött esethez képest viszonyít a képed. Mert pár beteg miatt egy ország sem rendel el országos veszélyhelyzetet, az első olaszországi eset is egy kínai pár feküdt római kórházban JANUÁR végén, akkor az még lábjegyzet hír volt, amikor hetekre rá Lombardia berobbant akkor kezdődött a baj. Tehát nem az első ismert esethez, hanem amikor "berobban" ahhoz kell viszonyítani a reagálást akkor egy tartomány fokozatosan, ahogy olaszoknál előbb Lombardia, osztrákoknál Tirol. És ha szükséges országosan kiterjeszteni az intézkedéseket, így is lett.

    Amiért még fos ez a keringő gyűjtés, ellenkező irányból én is meg tudom csűrni-csavarni könnyen és ez még közelebb is áll a valósághoz: Vegyük az iskola témát. Azt tudod pl. osztrákok az olasz durvulás ismeretében március 10-én meghozták a döntést 16-tól áll le az oktatás és úgy készüljön mindenki a távoktatásra és a fizetések miatt ne aggódjanak, magyaroknál ez úgy nézett ki péntek 13-án reggel a minielnök még hallani se akart iskolabezárásról ha igen a tanároknak fizetés nélküli szabira kéne menni, napközben a saját frakciója ment vele szembe és akkor este tízkor benyögte na mégis távoktatás lesz hétfőtől van rá két nap a tanároknak felkészülni.

    Amit ma olvasol magyar híreket a 28-tól érvényes kijárási korlátozásokról csak szükséges esetben, az osztrákoknál 16-tól megy így. [link]

    Osztrákok 5x, csehek 3x annyit tesztelnek. Szerbek, bosnyákok hamarabb vezettek be kijárási korlátozásokat szigorúan. Csehek, szlovákok kötelező maszk, sál. Románoknál lemondott az eü-i miniszter mert a dokik fertőztek, nálunk a síelés utáni karantén helyett dolgozó szegedi dokinak lesz következménye? Kommunikáció hol transzparens jobban?

Aktív témák