Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri89

    aktív tag

    válasz bigdady #56102 üzenetére

    Ausztriában (amit elvileg mintaként nézünk) normál esetben is bezárnak a boltok 19:00-kor a nem nagy városokban.. Hofer(=Aldi), Lidl, Penny, stb.. aztán eddig ott sem volt polgárháború 16-19 óra között.. Mi kényelmesedtünk el nagyon, hogy este 9kor is még boltba akarunk járkálni.. :U

  • Geri89

    aktív tag

    válasz zsolt_64 #57235 üzenetére

    Eredményváró: https://www.eeszt.gov.hu/hu/
    Ha még nem vagy regisztrálva, akkor ügyfélkapuval tudsz regisztrálni, és az "Önrendelkezések" menüpontot belül beállítani értesítési email címet. Ha ez megvan, akkor kapsz róla emailt, ha van eredmény. Tőlem múlt hét pénteken vették le a mintát, a mentősök azt mondták, hogy hétfő délután már nézegethetem az oldalt.. Hát azóta is nézegetem, de még mindig nincs eredményem.. Azt látom a rendszerben, hogy szombaton beérkezett a laborba minta, és megkezdték a vizsgálatot.. szóval úgy néz ki, hogy már eléggé húzódik ez.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Geri89

    aktív tag

    válasz zsolt_64 #57362 üzenetére

    Nálam ez az utolsó eletjel a mintámról:

    Esemény típusa:Laboratóriumi vizsgálat megkezdése
    Ellátás státusza:MEGKEZDES
    Ellátás kódja:LABOR
    Ellátás azonosítója: XY
    Ellátó intézmény:Synlab Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság (Budapest)
    Ellátó osztály:Mikrobiológiai laboratóriumi dg. XY
    .Ellátás kezdete:2020.11.07. 00:00:00

    2hete amikor a feleségemet tesztelték, neki ezután a státusz után 48 órán belül megvolt az eredmény. Nálam most már eltelt 4 nap..

  • Geri89

    aktív tag

    Sziasztok! Eddig inkább olvasgattam csak itt, de most megosztanám a saját "Covid sztorimat": 31 éves, alapvetően egészséges, kis túlsúllyal, emelkedett, kezeletlen vérnyomással rendelkezem.
    10.30.: Feleségem elkezd köhögni, estére 37,3, másnap háziorvosnál jelentkezik, aki tesztet rendel el, majd 11.01.: tesztelik
    11.02.: Megfájdul a torkom, durván másnapos érzésem van, fáj mindenem, "nem tudom merre van az előre", pedig nem ittam egy kortyot se :D éjszakára 38,2-ig felmegy a lázam, gyógyszert nem veszek be rá, gondoltam had dolgozzon.
    11.03.: Fáradékony vagyok, néha-néha köhögök egyet, torkom kapar kicsit, láz elmúlt, azóta se jött vissza, lletve fáj a derekam, mintha érzékeny lenne a bőröm. Háziorvost hívom, helyettesítés van, dokim beteg (vagy szabin van), elmondom a sztorit, azt mondja, hogy felesleges tesztelni, feleségemet úgyis tesztelték, az ő eredménye jó lesz nekem is.. a rendszer leterhelt, meg különben is neki vagy 20 perc rögzíteni egy kérelmet, mert csomó adatot meg kell adnia, és sok kérelem van.. Ne izguljak, fiatal vagyok, szedjek vitamint, maradjak otthon és kifekszem. Ha fulladnék, azonnal mentőt kell hívni, bár elmondása szerint az ő körzetében eddig csak 70+-ban fordult elő ilyesmi, szóval no para.
    Estére megjön az eredmény: Feleségem tesztje pozitív, neki is múlnak a tünetek (eddig még hivatalosan egyikünk se került karanténba!).
    11.05.: Én még fáradékony vagyok, néha köhögök, feleségemnek elmegy a szaglása, ízeket nem érez. Telefonon megtalálja feleségemet a Népegészségügy. Email címet elkéri, azt mondják, hogy majd küldik a karanténról a határozatot, ami egyébként majd a teszt kéréstől lesz 10 nap, illetve kontaktok után kutatnak. Itt kerülök én képbe, mint tünetes kontakt. Kérik az én tesztelésemet is.
    11.06.: Sikerül elmenni tesztre (erős EÜ-s hátszél segítségével...egyébként még több napos várakozás lenne). Aznap elmegy nekem is a szaglás, ízlelés, de amúgy már jobban vagyok, nem vagyok fáradt annyira, semmim nem fáj, normál esetben már simán mennék dolgozni.
    11.09.: Néha köhögök, de fáradékonyság kb. elmúlt, igazából szag és íz vesztésen kívül semmi extrát nem érzek.
    11.12.: Teszteredmény megérkezik: pozitív vagyok. Szaglás és ízlelés kezd már visszatérni, szaglás jobban. Néha köhögök még egyet-egyet.
    11.14.: Néha köhögök, szaglás, ízlelés még mindig nem 100%, de már jön visszafele. Azóta se keresett senki azzal kapcsolatba, hogy esetleg karanténba kéne lennem. 12 nap telt el a tüneteim jelentkezése óta, és 11, hogy jeleztem ezeket a háziorvosnak..
    EÜ-s ismerős szerint ha így 12 nap alatt nem lettem szarul, nem lett tüdőgyulladásom, és enyhe tüneteket mutattam (csak 1 éjszaka volt láz, és nagyon kicsi köhögés volt/van csak), akkor már valószínűleg megúszom. - remélem, hogy így is lesz.

    Amiket szedek:
    reggel: 1000mg C vitamin, 4000NE D vitamin.
    Délben: Multivitamin (1000mg C, 400NE D, 25mg Cink)
    este: Aspirin Protect. (illetve 2 napja elkezdtem napi 3x Ambroxol Teva-t, illetve napi 40mg famotidin (Quamatel Mini formájában) szedni. ).

    Amik közben felmerültek bennem "kérdések, észrevételek":

    Szóval a napi teszteknél a pozitivak aránya mit ér? Mert szerintem semmit.. Ma azt közlik, hogy tegnap hány mintavétel történt, illetve tegnap hány teszt eredménye lett pozitív. De ezek az eredmények nem a tegnap levett mintákból lettek pozitivak.. Hanem valahonnan múlt hét végéről, hét elejéről származnak még.. és kitudja, hogy a tesztek feldolgozása milyen irányelvek alapján történik (egyáltalán egyenletesen történik-e, nem-e egyik nap 15 000 minta fut le, másnap meg 35 0000), mert volt ismerősöm, akitől később vettek mintát, és előbb kapott eredményt..

    Továbbá mikor minősül valaki gyógyultnak? Engem nem fognak még egyszer tesztelni, mikor, mennyi idő után kerülök be a gyógyultak közé? Valahogy a gyógyultak száma szerintem nem növekszik olyan ütemben, ahogy annak kéne..
    Az elmúlt napokban naponta kb. 1000-el nőtt a gyógyultak száma. Jó két hete már bőven napi 3000 felett van az új fertőzöttek száma.. A karantén ugyebár 10 nap, tehát feltételezem, hogy 10 nap után -ha nem hal meg, vagy nem jelentkezik kórházban-, akkor gyógyultnak kéne minősíteni.. Szóval hol van az a napi plusz kb. 2-3000 ember, aki hiányzik a statisztikákból? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Geri89

    aktív tag

    válasz Motion_Blur #58369 üzenetére

    Lehet, hogy meg vagyok figyelve basszus, mert most hívtak a népegészségügytől.. :D Holnapig karanténba kerülök..Határozatot majd küldik emailen.
    Egyébként kontaktus kutatás szerintem van, legalábbis feleségemet is kikérdezték róla, hogy tünetek előtt 48 órán belül kivel találkozott, és engem is. Feleségem mondott ugye engem, és az adataimat fel is vették, sőt tesztet is ők kérték..

    Pontosan ezek miatt jövő héten még itthonról fogok dolgozni, úgy beszéltem meg a munkahelyen, egy irodában vagyunk 4en, nem akarok senkit se megfertőzni.. Addigra akkor eltellik 3 hét, úgy már csak nem fogok ártani senkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • Geri89

    aktív tag

    válasz bigdady #59268 üzenetére

    Már volt róla szó, gondold végig. Amiket közölnek adatokat: Előző napi MINTAVÉTELEK SZÁMA, előző napi POZITÍV eredmények száma. Az előző napi pozitív eredmények nem azokból a mintákból kerülnek ki amiket aznap vesznek le, hiszen nem a labor veszi le.. El kell oda juttatni, stb... Szóval amit látsz 6500 fertőzött, azok 3-4-5-6 nappal azelőtt levett mintákból került ki.. Ennyi az egész.. Szóval simán lehet, hogy kevés mintát vettek le, de a labor sok (már korábban levett) mintát futtatott le.. ;) Arra vonatkozó infó meg nincs, hogy a labor hány mintát vizsgált meg.. Szóval úgy játszanak a számokkal ahogy akarnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Geri89

    aktív tag

    válasz BalanceR #59588 üzenetére

    Néhány napja történt változás a tesztelés menetében. Korábban csak PCR teszt volt, majd több napos várakozás az eredményre.. Most először egy gyorsteszt - > ha pozitív, akkor pozitív vagy, karantén, stb.. Ha negatív, akkor PCR teszt, és annak az eredménye lesz a mérvadó. Így ha darabszámra nézzük, akkor sokkal több tesztet tudnak csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Geri89

    aktív tag

    válasz Floyd80 #78306 üzenetére

    A Szimpla kert: 2018-ban 1,6mrd bevétel mellett 466 millió adózott eredmény, 2019-ben 2,08mrd bevétel mellett 691millió adózott eredmény.. :U

  • Geri89

    aktív tag

    Sziasztok! Szombathelyen szeretném magamat Pfizer vagy Modernaval oltatni, de már több hete csak 12-18 közti, vagy határon túli magyaroknak dob fel időpontot az eeszt. (korábban voltam covidos, első oltás lenne). A kérdésem az lenne, hogy mostanában mi a tapasztalat, ha az adott napon az oltoponthoz megyek, tudok (szép szóval kifejezve) oltakozni? Vagy csak regisztrációval megy? Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák