Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz ubyegon2 #58171 üzenetére

    "Ha az első tényleg vaktöltény volt, akkor nagyon nem bíztak bennetek, mert így a következő lőszer csak akkor jött volna ki a csőből, ha újra felhúzod a gépkarabélyt. Elég hólye ötlet volt ez valakitől anno, mintha tényleg hallottunk volna ilyen városi legendákat, de elég megmosolyogtató volt. ;]"

    Nem tudom miért volt így, akkoriban ez volt.
    Viszont ebben az időben elég sok dolog képlékeny volt, a Határőrség nagy átalakuláson ment keresztül, asszem' pár évvel később már nem is a BM-hez tartozott és sorállományt sem nyomtak alá. Később mintha megint BM-esek lettek volna, de akkor már ez nem annyira érdekelt hiszen leszereltem. :)

    3 hónap Adyliget kiképzés őrzászlóaljba, tisztesnek. (mivel volt érettségim automatikusan tisztes kiképzést kaptunk) Üresen csattogtattuk kiképzésen a fegyvert, de mintha lett volna 2-3 éles lövészet is ebben a három hónapban.
    Aztán szolgálat Monor mellett, 9 hónapig.
    Amikor kint voltam - nekem ÖRPK szolgálatot kellett adnom, vagy nyomvonalon őrséget ellenőriznem. Később voltam AEÜ és ŐRSZÜ is. Ezek már nagyobb felelősséggel jártak.
    AEÜ adta ki a szolgálatosoknak a fegyvert és a töltényeket. Csak emlékszem már mi volt.
    1db vaktöltény táranként. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák