Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PitLee

    őstag

    válasz pilóta #2973 üzenetére

    Aham köszönöm.
    Tippre az influenza szabadon terjed és úgy éri el a járványküszöb szintjét a koronával ellentétben.
    Ebben a pdf-ben van egy ilyen rész 2019.
    "Az influenzaszerű tünetek miatt orvoshoz forduló betegek száma alapján számított országos morbiditás átlépte a járványküszöböt (149,3%ooo)"

    Itt találtam egy másik számot 2016.
    "járványküszöb: 150 fő/ 100 000 lakos"

    Tízmillióra kijön a tizenötezer.

    A járvány definíciója
    "Járvány

    A járvány (epidémia) valamely fertőző betegség viszonylag rövid időn belüli nagyobb számosságú, tömeges előfordulása.
    A járványos betegség egy meghatározott, korlátozott területen történő rendszeres és tömeges előfordulását endémiának, míg a több országot, a világ nagy részét érintő megjelenését pandémiának nevezik.

    A fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről szóló 18/1998. (VI. 3.) NM rendelet megfogalmazásban járvány: egy adott fertőző betegségnek a vártnál szignifikánsan gyakoribb vagy egy meghatározott küszöbszintet meghaladó előfordulása egy adott területen, illetve közösségben, egy meghatározott időtartam alatt, vagy legalább két egymással összefüggő eset, amely összefüggés járványügyi bizonyítékkal alátámasztható. "

    Hogy a küszöb értékét miszerint és hogyan állapítsák meg azt nem tudom pontosan, de ennyit találtam már róla.
    "Biomatematika
    Járványterjedés.
    SIR modellek és ezek gyakorlati alkalmazásai, a járványküszöb meghatározása."

Új hozzászólás Aktív témák