Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Elek23Elek23 #2936 üzenetére

    3D-t nem hasonlítottam össze. 2D-ben egészen biztosan jobb a HTPC, de más különbséget látsz egy belépő LCD vagy plazmán 37" méretben, mint egy jobb képességű tévén 55" környékén. Én nem használom a TMT-t, helyette MPC-HC külső filterekkel, mint madVR és LAV stb, Full HD mellé az XBMC is megteszi. Tervezem a 6-os verzió kipróbálását 55LM765-ön a Pi élete c film BD3D kiadásával, eddig minőségi forrás hiányában 99,9%-ig 2D-vel moziztam.

    Természetesen elégedett voltam a Dune 101/301, Smart D1 képminőségével is, de kaptam a HTPC-vel egy olyan pluszt, amiért megérte áttérni, de ez nem jelenti azt, hogy másnak is megéri, vagy a saját körülményei között lát-e akkora különbséget, ami majd neki megéri. Remélem érthető vagyok mikor egy pici pluszról beszélek, semmiképp nem degradálva a médialejátszókat.

    És mi van azzal, hogy a videókártya képjavítását le kell tiltani? Hülyeség?

    Érdemes elolvasni néhány HQV tesztet. Ott a HTPC megoldások rendre elverik a médialejátszókat (még a Brazos is a Dune prime-ot), de amikor 200/200 körüli eredményeket látsz, olyankor a tesztelők bekapcsolják a képjavítókat. Az én tapasztalataim egyelőre ellentétesek, legalábbis Full HD mellett. Pl a Catalyst beállításait túlzónak tartom, de hogy melyik csúszkát mennyire tolod fel, vagy le, ezt lehet egyénileg is kikísérletezni. Kb olyan, mintha a Popcorn A400 VXP technológiáját egy csúszkán állítanád 1 és 10 közötti skálán.

    Mikor kipróbáltam egy Brazos HTPC megoldást, ott egyértelműen a kikapcsolt képjavítókkal volt szebb végeredmény, miközben láttam már Trinity-vel pozitív eredményt is. Egy biztos, a HTPC macerásabb, mint egy plug and play MP, de sokunknak a végeredmény többszörösen behozza a ráfordított munkát. Ráadásul csak egyszer kellett nekiveselkedni, legalábbis nekem :) Most tökéletesen bugmentes készülékem van, mondhatnám zavaróan tökéletes :) , míg ezt egy MP-ről sosem mondhattam el. A minőségibb kép, egyszerűbb és szebb kezelhetőség csak hab volt a tortán.

Új hozzászólás Aktív témák