Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv!

    Akartam egy szép képű 4K HDR képes TV-t a hálószobába, sokáig nézegettem a TV-ket, majd hosszas gondolkodás után elmentem a mediamarktba, hogy eldöntsem, edge led, vagy direct led tv-t akarok.

    A boltban az edge led tv teljesített jobban, így vettem egy LG 55nano80-at. Beüzemeltem és akkor esett csak le, mit is jelent az edge led pontosan. Amikor megy netflixen valami és sötét a jelenet, egy hatalmas fénycsóva jelenik meg a képernyő közepén, átívelve az egész képet, ami mozog is. Elég irritáló. Találtam is rá megoldást, a local dimming kikapcsolását. Ezek után viszont eszméletlen sötét lett a kép, konkrétan alig látni valamit HDR műsorokból...

    Gondolom ez az edge led lényege. Emeli a kontrasztot a széleken erős ledekkel, ezért az átívelő fény. Viszont ez jelentősen rontja az élményt, pláne, ha felirat is van.

    Gondolom nincs esély ezt megoldani, szóval visszavinném a TV-t. De a direct led jobb lenne? Vagy mit tegyek?

    Köszi! :R

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Piftuka #40752 üzenetére

    Gyakorlatilag azt tapasztalom, hogy ha nagyon sötét a kép és ott a fehér felirat a screen alján, mintha egy fehér zseblámpával világítanák meg a képernyő közepén, alulról egészen a felső sarokig a TV-t. Ez tényleg olyan, mintha egy felhőt látnék és kiemeli a közepet, de a széleken látott részeknél alig látni valamit. Meg gyorsan mozog a felhő, ami irritáló. Illetve csúnyák a középen világos részek.

    Beállításoknál LED local dimming néven fut. Ezzel jobban látszanak a dolgok, kikapcsolva minden zavaró tényező megszűnik, viszont a kép is sötét, ha HDR.

    Csak LG TV-m volt az idők során, igaz a nappaliban lévő OLED és nagyon jól teljesít. Nagyon szeretem az appstore változatosságát, ami fontos, hogy miracast, netflix, amazon prime és disney+ menjen rajta (Ausztriában élek). Illetve minimum 3 HDMI port jól jönne.

    Sony-val kapcsolatban rengeteg ismerősömnek elszállt a műholdas egység pár év használat után és nem lehet tudni miért. Ezért nem mentem még abba az irányba. Itt általános tapasztalat, hogy a Sony túl gyenge adaptereket alkalmaz.

    És valóban, 250k-nál húznám meg a felső határt.

    [ Szerkesztve ]

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák