Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz raven24 #40570 üzenetére

    Igazából az említett felhasználási területre mindkettő megfelelő, mert támogatják az említett applikációkat, és nagyon alacsony az input lag értékük.

    - Mindkettő VA panelt kapott (annak minden jellemzőjével, előnyével és hátrányával), és bár az LG UM7xxx tévét innen a fórumon is többen használják megelégedéssel (ahogyan az RU7/8xxx szériás Samsung tévéket is), én mindent figyelembe véve filmezni és játék céljára a Samsung készülékét javaslom.

    Egyrészt az LG IPS panelben erős; nagy általánosságban, és arányaiban a VA panellel szerelt modelljeik ritkán jók.

    A Samsung viszont éppen arról ismert (persze van vagy 8 beszállítójuk - jobbak és rosszabbak -, sőt már csak velük dolgoztatnak), de az RU széria nagyon korrektül sikerült, még saját panelt kapott.

    - Ráadásul Edge LED háttérvilágításút, amit én egy nem FALD-os Direct LED-es tévé (az LG ilyen) ellenében mindenképpen előnynek tartok. (A kevesebb LED, sokkal kisebb esély a bevilágítási problémák megjelenésére.)

    A tesztek is megerősítik, hogy az RU7100-nak példás a homogenitása. Ha sikerült egy fényszivárgástól tökéletesen mentes példányt kifognod, akkor ez különösen jó végeredményt produkál.

    - Az RU7100-at nagyon jó, bőven 5000:1 feletti kontraszt érték, és jó fekete szint jellemzi, és parádésan alacsony input lag érték. Filmeknél ez rendkívül sokat számít.

    - Ugyan mindkét típus csak 60 Hz-es panelt kapott, de a technikai paraméterek és tesztek alapján mozgásmegjelenítésben összességében jobb a Samsung. (Natív módon az LG, de BFI-vel, és interpolációval a Samsung.)

    - Az LG hangszabványok közül, a Samsung HDR szabványok közül támogat többet.

    Az LG kapott Sat tuner-t, a Samsung nem. (Ez persze csak akkor számít, ha kifejezetten szatelithez használnád.)

    Mindkettő OS-e szerintem nagyon jó. A WebOS a legjobb, legfelhasználóbarátabb, de a Samu oprendszerét is kedvelem.

    - És végül, de nem utolsó sorban van még egy nagyon fontos tényező... A Samsung 5 collal nagyobb képátlót kapott.

    És ez bizony nem elhanyagolható tény. Házimozihoz minél nagyobb a megjelenítőd, annál jobb. :)

    Summa summarum:
    Mivel két VA paneles tévéről van szó, amelyen egy kategóriából kerülnek ki, én a fentiek figyelembe vétele mellett a Samsung RU7102-t választanám.

    Itt találsz egy összehasonlítást a technikai paramétereikről: Comparison

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák