Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Pandaboy #39350 üzenetére

    - 50-55" felett már szinte nincs is FHD tehát ha ilyen vagy ennél nagyobbat mondjuk 65"-at akkor csak UHD ajánlott
    - A felkonvertálást nem tudom pontosan de ha jó minőségű FHD tartalom akkor azzal nem lesz gond, de mint írtam ha 55-65"-os tévét akarsz akkor nincs is igazán választási lehetőséged
    - a panelek közötti különbségre itt egy leírás: [link] igaz monitorokról van szó de a tévénél is áll.
    A legfontosabb az lenne ha az ember maga tudná megnézni és letesztelni ideális körülmények között , sajnos van olyan ahol az IPS van ahol a VA jobb.
    Alapvetően aki kimondottan mozizni szokott, enyhén sötétített szobában arra jobb lehet a VA panel, a jobb kontraszt arány, szebb feketék miatt. Az IPS a színek miatt jobb bár mint írtam tesztelni kellene.
    - természetesen ha van rajtuk WIFI kapcsolat akkor úgy is lehet netezni filmek átvitelére pl. routerrel már macerás lehet a nagy adatmennyiség miatt arra inkább kábel a jobb

    MIÉRT DRÁGÁBB?
    - modernebb panel, újabb típus
    - erősebb hardver - a processzor jobb stb.
    - egy-két új fícsört tartalmaz amit a korábbi modell nem

    MELYIK ADJA A LEGSZEBB KÉPET:
    Ilyen talán nincs is sokszor egyéni ízlés kérdése van aki az erősebb színeket kedveli - pl. én nem - van aki a fényerőt is szereti ha magasabb stb.
    LG, Samsung, Sony, talán ezek közül érdemes választani és ha már 55" feletti UHD tévét választasz legyen HDR képes tévé is.

Új hozzászólás Aktív témák