Huawei HMS: új lehetőségek a mobil alkalmazásfejlesztésben

A vállalat kiemeli, hogy a partnerek az együttműködés során teljeskörű technikai támogatást kapnak.

A Huawei november közepén részletezte saját, végsősoron a Google Play és az iOS alkalmazás- és szolgáltatásrendszerének alternatívát nyújtó ökoszisztémáját, melyben a Huawei Mobile Services (HMS) kulcsszerepet játszik. A HMS Core tucatnyi alapvető alkalmazása, az AI megoldások és a felhőszolgáltatások mellett a gyártó megnyitotta a kaput a fejlesztők felé is. A magyar alkalmazásokból már most olyanok telepíthetők az AppGalleryből, mint az Ingatlan.com, a Köpönyeg.hu, a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer, az E-kárbejelentő, a KFC, a 6x6 Taxi, a Profession.hu, a Rádió 1 vagy a 24.hu. Az AppGallery alkalmazásbolt minden Huawei telefonon jelen van Google-szolgáltatásoktól függetlenül, és rengeteg EMUI alapszoftver innen frissül.

A DevOps, DevEco Studio és Cloud Test a fejlesztők számára rendelkezésre álló kulcseszközök a HMS Connect (Huawei Ads, AppGallery Connect stb.), a HMS Core (a különféle kitek) és a HMS Capabilities (HiAI Engine, IoT Module Kit) megfelelő beépítésére. A fejlesztők összesen 55 szolgáltatást és 997 API-t használhatnak, közülük pedig kilenc képezi a HMS alap- és öt a növekedési szolgáltatásai részét. A fejlesztőknek a publikáláshoz alkalmazásaikat és szolgáltatásaikat az Ability Gallery disztribúciós csatornára kell eljuttatniuk, emellett a gyártó ösztönzi partnereit az úgynevezett Quick Appok, vagyis telepítést nem igénylő, azonnal induló alkalmazások fejlesztésére is.

A Huawei teljeskörű technikai támogatást biztosít partnereinek, illetve olyan extrákat is nyújt a fejlesztőknek, mint annak a lehetősége, hogy online és offline is kiemelje őket és még nagyobb vizibilitást kínáljon számukra, kihasználva az alkalmazásokban való láthatóságot, a közösségi média, a Huawei Pop-up Store, a Szervizközpontok, valamint a Huawei Experience Store nyújtotta megjelenési lehetőségeket. Emellett a kínai piacra lépés is valós lehetőségként nyílik meg a fejlesztők előtt.

 

Fontos kiemelni, hogy már most is sokan élnek a HMS által nyújtott lehetőségekkel, hiszen az APP Gallery felhasználóinak száma már 1 300 000-re nőtt (Huawei ID–val rendelkező felhasználók száma), de ennél jóval több eszköz van jelenleg is használatban a magyar piacon, hiszen akinek van Huawei tabletje, notebookja vagy telefonja, az is rendelkezik Huawei ID-vel. A Global MAU (havi aktív userszám) az App Gallery esetében globálisan már 390 millió felett van.

Jelenleg az látható a HMS rendszerrel kapcsolatban, hogy a Huawei helyi szinten is folyamatosan kutatja fel az együttműködési lehetőségeket, keresik meg a fejlesztőket és építik ki a kapcsolatot velük. Ennek eredményeként ma már egyre több népszerű, sikeres alkalmazás érhető el az APP Galleryból, például a magyar fejlesztésű VIMAGE is, amellyel a felhasználó meglévő saját fényképeit mozgóképekké alakíthatja.

Aki szeretne csatlakozni, mint alkalmazásfejlesztő, az alábbi linken teheti meg, a Huawei HMS CORE-ról bővebb információ pedig itt érhető el.

Mindezek mellett a Huawei továbbra is erősen fókuszál arra, hogy a mesterséges intelligenciára támaszkodva is tudjon újszerű megoldásokat nyújtani. A cég felsőbb kategóriás okostelefonjaiban dolgozó Kirin chipseteknek egyre fontosabb része az NPU (Neural Network Processing Unit), amely az ezzel kapcsolatos feladatokat hivatott hatékonyan elvégezni, de ennek szoftveres vetülete is bőven akad, például a jelenleg még tesztfázisban levő Assistant szolgáltatás, ami már publikusan is elérhető. A tesztelésben segítő felhasználók között nyereményt is sorsolnak.