Adatzabáló hiba egy androidos Google-alkalmazásban

Akik a hírgyűjtő alkalmazást használják, komoly meglepetésre számíthatnak a havi számla megérkezésekor.

Hirdetés

Még a nyáron, a szolgáltatás fórumán történt, hogy a Google News hírgyűjtő szolgáltatás alkalmazását használó androidos felhasználók jelezték, hogy az oldal használata közben véletlenszerűen, időnként masszív adatforgalmazást tapasztaltak (nem keveset, sok, esetenként több tíz gigabájtról van szó), mely a háttérben és az engedélyük nélkül zajlik, még akkor is, ha kikapcsolták a Wi-Fi-s letöltést, és csomagtól függően egyeseknek ez extra kiadást is okozott.

Google News - Android
[+]

A fórumon sok találgatás látott napvilágot, de végül a jelenség létezését a Google News Help Forumon az egyik menedzser csak szeptemberben erősítette meg, aki azt is jelezte, hogy keresik a hiba okát – ám a jelek szerint még október végén is létezik a bug.

A Mashable friss beszámolója szerint a háttéradatok hozzáférésének kikapcsolása enyhíti a gondot, de jelen pillanatban csak az alkalmazás eltávolítása a biztos megoldás, ugyanis a Google az ígéret ellenére sem javította ki még a hibát.

Hirdetés

Okosórák hardveres szemmel: szenzorok, üzemidő és teljesítmény

PR A látványos dizájn mögött a szenzor, a kijelző típusa és az energiafogyasztás dönt arról, hogy mennyire hasznos a csuklódon az eszköz.

Azóta történt

Előzmények