Hirdetés
Értékelés
Mai tesztünk főszerelője, az nForce 790i Ultra SLI chipkészlet pontosan azt hozta, amit elvártunk tőle. Úgy vagy egy hajszányival jobban teljesített, mint az Intel csúcsmodellje, az X48, amit minden bizonnyal picivel jobb DDR3 memóriavezérlőjének köszönhet. Megmaradtak a klasszikus nForce jegyek, mint a bődületes tuningpotenciál, az SLI és az Intelnél valamivel magasabb fogyasztás. Az utóbbi hiányosság szerintünk elnézhető egy olyan chipkészletnek, melyet az abszolút csúcsra szánnak, ráadásul elődjéhez képest jól láthatóan mérséklődött az étvágya. Talán el lehetne marasztalni az NVIDIA-t azért, mert újfent egy hardveres tekintetben ősrégi déli hidat sózott ránk, de az nForce 570i SLI továbbra is jól teszi a dolgát, nincs különösebben lemaradva a konkurens ICH9 vagy SB700 mögött, egyelőre szükségtelen továbbfejleszteni.
Most először próbáltuk ki az ESA-t, és meg voltunk vele elégedve. Igaz, hogy az új, USB-re és sok csatlakozós kis nyomtatott áramkörökre támaszkodó rendszert némileg macerás összeszerelni, de amikor készen van, akkor nagyon jól működik. Bízunk benne, hogy gyorsan elterjed, és nem kérnek majd az ESA-kompatibilis eszközökért túl nagy felárat.
Az XFX NVIDIA referenciára épülő, nForce 790i Ultra SLI chipkészletes alaplapjáról csak szuperlatívuszokban beszélhetünk. Onnan kezdve, hogy kivettük a dobozából, egyetlen alkalommal sem hagyott cserben vagy rakoncátlankodott. Zokszó nélkül tűrte a tuningos sanyargatást, memóriában sem volt válogatós. Egyszóval eszményi tuningalaplap... lehetne. Azért a feltételes mód, mert 79 000 forintos árával csak a legelvetemültebbek és leggazdagabbak engedhetik meg maguknak. És milyen a folyékony nitrogénnel, izzó túlfeszültségekkel világrekordokat ostromló csúcstuningos, ha nem elvetemült? Neki különösen ajánlott az XFX nForce 790i Ultra 3-Way SLI, de nekünk is nagyon tetszett, külsőre is.
Tesztgépünk többi alkatrésze sem volt kismiska. A teljes rendszer ára már monitor nélkül bőven meghaladta az egymillió forintot. Jó magyar módra azért szidjuk meg egy kicsit a többség számára elérhetetlen termékeket, indokoljuk meg, nekünk miért nem kellenének. A GeForce 9800 GX2-ből gyakran az egy is sok, nem még a kettő. A 2 GB Crucial BallistiX DDR3-2000 memóriát garantáltan aranyár fölött mérik, pedig tuningcsúcsok döntögetésén kívül nem mutat ésszerű előnyt a tizedannyiba kerülő DDR2-höz képest. A Thermaltake Armor+ ház túl nagy, túl nehéz, túl csicsás, a BigWater 780a meg emellé még ormótlan, és belülre szellőzik, a kilowattos Chieftec táp pedig még ehhez a rendszerhez is túlzásnak tűnik. Pontosan ilyen alapon lehet elutasítani a szuper-sportkocsikat vagy bármilyen technikai dolog csúcsát. Attól még szinte mindenki arra vágyik, hogy mehessen vele egy kört, vagy legalább egyszer összerakhassa, kipróbálhassa. Összefoglalva: nagy élmény volt, köszönjük!
![]() | |
XFX nForce 790i Ultra 3-way SLI alaplap NVIDIA nForce 790i Ultra SLI chipkészlet (extrém tuninghoz különösen ajánlott) |
rudi
Az XFX nForce 790i Ultra 3-Way SLI alaplapot, a Crucial Ballistix DDR3-2000 memóriát és a Thermaltake termékeket az NVIDIA, az Asus videokártyákat az Asus, a Zotac GeForce 9800 GX2-t a Zotac bocsátotta rendelkezésünkre.