Kétmagos Pentium processzorok tesztje

Hirdetés

Konklúzió

Az eddigi tesztek alapján korai lenne végleges ítéletet hirdetni, hiszen a kétmagos Athlon 64-ekre még várnunk kell, és ellenfél hiányában nincs mihez hasonlítani az új Pentiumokat, melyek már a jövőnek szólnak, és nem a már (ha erőltetetten is) a „múltat” képviselő egymagos processzoknak. Amit láthattunk a tesztek során, az az, hogy a Pentium EE mindenképpen jobb vásár az előző, 3,73 GHz-es Pentium 4 EE-nél, azt azonban hozzá kell tennünk, hogy órajeléhez képest rendkívül drága (meg amúgy is), ám ne feledjük, immár két magot kapunk egy processzor árán. A Pentium EE esetében a Hyper-Threading támogatása nem minden esetben okoz gyorsulást, viszont láthattuk multitaszkos tesztünkben, hogy mégiscsak jó az, ha van, akár dual-core, akár nem dual-core a processzor, amiről épp beszélünk.

A helyzet jelenleg a következő, és ez a kétmagos Athlon 64-ek eljövetelével sem fog változni: vagy egy magasabb órajelű, egymagos processzort választunk leendő gépünkbe, így (jellemzően) játékok alatt a legjobb teljesítményt kapjuk, viszont kissé lomhább lesz a rendszer több alkalmazás futtatásakor; vagy egy alacsonyabb órajelű, kétmagos processzort, mely játékokban kicsit lassabb, viszont a többszálas működést támogató programokban gyorsabb, multitaszkolásban is gyorsabb, a kezünk alatt futó rendszer minden neszre gyorsabban reagál, mint egy egyprocesszoros rendszer esetében. Mi a második verziót támogatjuk, az már más kérdés, hogy mit kell érte fizetnünk, ez az, ami még nem dőlt el.

A jelen tesztben szereplő chipek közül az Athlon 64 szinte minden esetben jobb választás, amikor nem többszálas alkalmazásokat futtatunk, és emellett még olcsóbb is, mint egy kétmagos processzor, ugyanakkor ahogy korábban említettük, többszálas működés esetén a Pentium D tarol. Negatívumaként meg kell jegyeznünk a nagyon magas fogyasztást, és a korábban (nem is olyan régen) megvett alaplapokkal való inkompatibilitást (i915, i925), vagyis új processzor, új alaplap és talán még új táp is kell egy Pentium D-re fejlesztés esetén (és akkor még nem beszéltünk a hűtőrendszerről).

fLeSs

A tesztben szereplő alkatrészeket az alábbi cégek bocsátották rendelkezésünkre:

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés