Intel Presler: egy korszak alkonya

Konvertálás-kódolás

MainConcept MPEG Encoder alatt a Preslerek jobban teljesítenek a Smithfieldeknél, és a Pentium EE 955 itt meg is szerzi a listavezető pozíciót. Ezzel szemben a WME9 nem érzékeny az L2 cache méretének növekedésére, így a Preslerek nem gyorsabbak a Smithfield magos processzoroknál. A WME9 kissé érdekesen értékelte a Pentium EE-kben (840 és 955) engedélyezett Hyper-Threadinget, hiszen az Extreme Editionök lassabbak az azonos órajelű Pentium D-knél.

Az XMpeg-et használva az 5.2.1-es DivX kódekkel is ugyanez játszódik le, bár ezúttal a nagyobb másodszintű gyorsítótár egy icipicit segít az új Pentium D-ken. Nemrég jelent meg a 6.1-es DivX, mely jobb többprocesszoros támogatást és SSE3-támogatást ígért, így ezt is leteszteltük az 5.2.1-es verzió után. Az egyértelmű, hogy az egymagos processzorok nem rúgnak labdába. Az Athlon 64 X2-k nagyon jól állják a versenyt, amit végülis jól jellemez az is, hogy a Pentium EE 955 bár az első helyre ér be, előnye mindössze 2 másodperc az X2 4600+-szal szemben (a 4800+-t már valószínűleg nem verné).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Intel

Azóta történt

  • Intel 975X chipset és a CrossFire - frissítve

    A chipgyártó kis lépésekben fejleszti lapkakészleteit - az aktuális csúcsmodell tesztjét kiegészítettük CrossFire eredményekkel is.

  • Kétmagos helyzet

    A dual-core processzorok áttekintése mellett házakkal, multimédiás és vezeték nélküli kiegészítőkkel foglalkozunk.

  • Pentium D 805, a tuningbajnok

    Kedvező áron kapható az Intel legkisebb kétmagos processzora, mely a túlhajtás terén is szolgál kellemes meglepetésekkel.

  • Csúcsprocesszorok viadala

    A két rivális chipgyártó főként játékosoknak szánt csúcsmodelljeit, a Pentium Extreme Edition 965-öt és az Athlon 64 FX-60-at állítottuk sorompóba.

Előzmények

Hirdetés