Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pd

    tag

    Üdv!

    Az asztali gépemre feltettem egy 64bit-es Vista Home Premiumot. Van még emelett egy másik asztali gép XP-vel és egy laptop 32bit-es Vistával. Egy Lynksys WRT54GL vezetéknélküli routerrel van megosztva a net és hálózatba kötve a három gép. A két asztali gépben SMC WPCI-G hálókártya van, a lapotopban beépített wi-fi.

    Az XP-s gép és a laptop között zavartalan a hálózat (2500-3000 kB-tal másol), és ezzel az asztali géppel sem volt gond a hálózattal, amíg XP volt rajta. Amióta felraktam az Vistát, a hálózat egyszerűen lassú (100-500 kB) a Vistás asztali géppel bármelyik irányba. Mi lehet gond?

    Próbáltam én sokmindent, amit a guglin találtam: tömörített átvitel ki-be kapcsolása, hálózattuning ki-be kapcsolása, letelepítettem, leállítottam vírusirtót, tűzfalat mindent, de semmi nem használt.

    A nettel nincs gond, a sebességmérő oldalak ugyanazt az eredményt adják, mint XP alatt. Hálókártya driverét frissítettem, visszaraktam az eredetit, mindig ugyanaz az eredmény (vagyis semmi javulás).

    Remélem valaki tud valami okosat mondani, mert már az agyamra megy!

Új hozzászólás Aktív témák