Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cryingdr4g0n

    aktív tag

    válasz komizoli90 #802 üzenetére

    Nekem még egyszer sem indult újra. Eléggé hardcore user vagyok, szerteszéjjel van testre szabva a telefon, rootolás, app2sd, amit akarsz, de nem tapasztaltam ilyet. No meg a "rengeteg hiba" is eléggé homályos így, hogy az mit takar vajon. Szerintem abszolút nem ilyen rossz a helyzet. A Samsung Wave-em, na AZ újraindult sokszor. Ott volt hiba dögivel. Itt ahhoz képest a hibák száma=0.

    krida: Gratula a készülékhez! :)

    A rootolás lényegében olyasmi, ami által admin jogokat adsz magadnak, ami linux alapú rendszereken szükséges ahhoz, hogy bizonyos rendszerfájlokhoz ill. könyvtárakhoz hozzáférhess, írni/olvasni tudd őket. Pl. ahhoz kell, hogy egyes gyárilag telepített alkalmazásokat is törölhess (persze ezt csak nagy körültekintéssel szabad.)
    Ha jól emlékszem, ebben a topikban is volt leírás róla, hogy mely programok távolíthatók el biztonsággal, a seria.hu-n is van ilyen topik, vagy a forum.xda-developers.com-on szintén. De ha beírod a gugliba, hogy "x10 mini pro biztonságosan eltávolítható szoftverek" vagy "x10 mini pro safely removable apps", akkor jönnek a találatok szépen.

    Amiket most feltetepítettél, az 100%-ig biztos, hogy a telefonmemóriába települtek. A memóriakártyára telepítést én is nemrég oldottam meg, köszönhetően fpy_ fórumtárs kedves segítségének. Csak egy kicsit kell visszaolvasni, ITT van a linkje.
    A leírás jó, de nekem nem ment elsőre, bár nagyon pontosan követtem. A sarkallatos pont a memóriakártya particionálása, kell rajta csinálni egy kisebb linux partíciót.
    A leírás szerint: "a MINI olyan 400-500 MB területet képes lekezelni, illetve ennyinél nem lesz stabilitási gond." - Nem így van. Először is valamiért nem tudtam a 16 gigás kártyámon 600 megás ext2 partíciót létrehozni. Másodszor, a forum.xda-developers.com szerint a mini Pronál a nevezett partíció ne legyen nagyobb, mint 1,4 giga. Egy kb. 1,3 gigás partícióval próbálkoztam, ezt végre látja a telefon (nem úgy, mint a 600 megásat), és semmilyen stabilitási probléma nem jelentkezett azóta sem, valóban.
    Telepítéskor továbbra is használja a telefon memóriát is, tehát ahogy tesz fel az ember programokat, az is fogyni fog továbbra is, csak nem olyan ütemben.

    Én a gyári játékokat meg a Roadsync-et szedtem le, de merész módon a gyári launchert is kigyalultam Titanimu Backup-pal Chuck Norris módban :DD
    Nálam a LauncherPro Plus van fent, így tetszőleges számban lehet felpakolni a homescreenre ikonokat és egy lapon több widget is lehet (mint a "nagyoknál"), a gyári megoldással ellentétben. Nagyon szépen testre szabható.
    Aztán van még fenn: Sygic Aura, Ndrive 10, iGO 8, Applanet, AutoWifi, BeamReader, Bluetooth File Transfer, CallRecorder, CheckBalance, FileCover, Ebuddy, Handcent SMS, IM+ Pro, Multitasking, No Lock, Picasa Tool, PowerAMP, QuickOffice, RockPlayer, Root Explorer, SlovoED English-Hungarian, Titanium Backup, 3G Watchdog, és játékok ízlés szerint, most éppen az AngryBirds xmas edition, meg a Marvin, mert nagy ZX Spectrum rajongó vagyok/voltam xD.
    Meg ízlés szerint widgetek: aCurrency Lite, Beautiful Home Weather, LED light, PowerTime, Widgetsoid.
    Ha valami nem ismerős, a Google-ban megnézheted, melyik prog mit csinál. :)

    noicenoice: nekem a JIT nem ment... vagyis pontosabban ment, végigcsinálja hibaüzenet nélkül, majd a tel újraindul, ahogy kell, és ugyanolyan, mint volt. Szal nekem nem lett gyorsabb a tesztek szerint és szubjektív érzés szerint sem. Igaz, hogy lassabb se :) Továbbra is olyan 4 körül van az az érték, aminek a tesztek szerint 7-8-ra kellene felmenni JIT után.

    • Flies around shit - bees around honey •

Új hozzászólás Aktív témák