Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Azt gondoltam, hogy majd tele lesz egy két pozitív hozzászólás ennél a hírnél, de tipikus magyar mentalitásként csak a fika megy. Jellemző. Én 10 éve mit nem adtam volna egy eredeti offic csomagért. A fiam 12 évesen saját gépén használhatja és megismerheti. Nem mellékesen én már 3 éve, amióta meg van a saját gépe, csak eredeti jogtiszta programokra nevelem és azt is kap mindenből rá, legyen az játék, vagy bármi. Ez pont jól jött, örülök neki.
    Libreofficet meg inkább ne erőltessük, mert ha azon múlott volna, jó pár fontos dokumentum elveszett volna már az életemből. Így a diákok egységes kezelőfelülettel tanulhatják meg az alapokat, mert ma már szinte minden számítógéphez kötődő munkahelynél alapkövetelmény az office, excel ismerete. Sok 30 éves kollégám még elmenteni sem tud benne semmit, külön tanfolyamra jártak, hogy 60 ezerért elvégezzenek egy alapfokú valamit, amivel pont nem tudnak kezdeni semmit, mert a napi rutin hiányzik hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Cifu #8 üzenetére

    Csak úgy, mint szidni az MS programcsomagjait, ami viszont belel esik sok ember komfortzónájába, és inkább ítélkezik előítéletekből. Mint olvashatod a cikk éppen arról szól. hogy 1,3 millió ember ingyen hozzáférhet ehhez a programcsomaghoz. Gondolom ők hülyék lennének libret vagy Opent használni ez helyett.
    Amúgy még ezt azért nézd meg, nem negatív kampány, de azért nem annyira rózsás a helyzet, mint ahogy azt te gondolod. [link]

    Cifu #9 Az általános iskolások nem hinném hogy 2007 -en kezdtek volna :) ők ezzel kezdenek és nem lesznek rajta elveszve, se sok középiskolás, akik most kezdik igazán megismerni és használni ezt a dolgot. Ez a cikk nem azokról szól akik 5-10 éve napi szinten használják, mert gondolom nekik van már eredeti Office otthon és ha frissítik is, akkor nekik nem idegen ez a kezelőfelület.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz dabadab #11 üzenetére

    10 éve Kecskeméten a főiskolán 5000 forintért kaptuk a Windowst és az Office-t, hozzá a Visual stúdiótSszintén campus szerződéssel. A mondatom végéről lemaradt az hogy ingyen. mai rosszmájúság adagod megvolt remélem :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz dabadab #14 üzenetére

    De legalább a gyerekeim kapják amit kifizetek az adómból ,ilyen formában..Meg sok minden más sincs ingyen amit az én adómból is fizetnek, lásd 4 es metró ,lásd BKV, lásd 3 milliárd a villamos hálózatra, mert én vidékiként eddig életemben nem használtam egyik tömegközlekedést sem még sem szidom a Pestieket ,hogy az én pénzemből van, hanem büszke vagyok rá hogy fejlődünk.. Inkább ezt ne erőltessük, mert pont ezzel kezdtem, hogy ez a tipikus magyar mentalitás..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #17 üzenetére

    Milyen változtatásokra gondolsz?
    Amúgy nem kényszerít senkit semmire ez a dolog, egy lehetőség, amit vagy igénybe vesz a diák, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Zotya84 #19 üzenetére

    Értem a dolgot, amiről beszéltek, de ez a dolog vissza is igaz. Ha ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal? Ugyan ez a helyzet visszájára fordítva. Ez a logikai bukfenc szerintem a dologban. ( Amúgy én MS programcsomagot használtam főiskola óta, de egyáltalán nem voltam elveszve OpenOffice használata közben.) Pár nap alatt belejöttem, de az tök jó volt hogy egyáltalán tudtam , hogy egy Excel táblázatban milyen dolgokat lehet és tudok megvalósítani.
    Ezek után már csak keresnem kellett rá a megoldást az OpenOffice-ban, amit kis kitartással hasonlóan jól lehet kezelni. De ez most nem rólunk szól, hanem a kezdő diákokról akik most tanulják meg a táblázatkezelést, a szövegszerkesztést. Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem? szerintem ez a megfelelő megoldás erre.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #27 üzenetére

    wow linux kell meg OpenOffice. Ugyan már azt kell tanulniuk ami a mai világban a legelterjedtebb, amit használnia kell az életben egy munkahelyen. És az nem a linux és nem az OpenOffice, bármilyen fájó pont . Ez van ezt kell szeretni.

    dabadab #28 : miért tanulna egy általános iskolás diák, vagy egy kezdő középiskolás 2007 en?Új verzió amit kapnak.És amúgy ha mondjuk OpenOffice-t tanul akkor mihez kezd 2007 -en?

    Zotya # : Ez , amit leírsz igaz, és ehhez tökéletesen megfelel a MS offic, mert az egyik legfejlettebb és legelterjedtebb táblázatkezelő és szövegszerkesztő szoftver. Ehhez amit leírsz az Oktatáson kell fejleszteni,nem a szoftveren múlik. Ha megtanulják azt , hogy mit lehet alkotni Excelben vagy Wordben, akkor a diák már tudja hogy bármelyik szoftverrel el tudja érni ezt vagy hasonló eredményt ,ami csak rajta múlik. Pont feljebb írtam hogy én 2-3 nap alatt hasonló eredménnyel használtam openoffict mint MS -t mert Tudtam hogy egy Excel mire jó vagy a PPOint.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz zol2 #42 üzenetére

    miért szerinted mit tanulnak MS Office használatával? facebookot? vagy Szövegszerkesztést mindennel lehet tanulni csak MS Office programmal nem? úristen...

    zotya84 #44 # : Most komolyan mond már meg hogy ebben most miért az MS a hibás? Vagy miért ne tanulnának szövegszerkesztést MS Office programon ? Ha nem tanulnak az nem az Office hibája hanem az Oktatásé.vagy szerinted mire fogják használni informatikán az Excelt, Word -öt, P . Point-ot?most komolyan szerinted mit tanulnak vele ha nem táblázatkezelést, szövegszerkesztést, bemutatókészítést?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz King Unique #52 üzenetére

    Totálisan megfogalmaztad azt amire én is gondolok. :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #58 üzenetére

    Linuxot? Miért Windowst tanítanak szerinted?
    Melyik ingyenes program jobb nagyságrendekkel?a Libre ahol csak ebben az évben 25 ezer felhasználói hibabejelentés érkezett , ráadásul töredéke a felhasználói száma , mint az Office-é? nem gondolod komolyan...

    Tanítsanak Linuxon? Tanuljanak olyan oprendszeren a fiatalok, amit utána a hétköznapi életben nem tudnak használni,mert körülményes a támogatottsága? vállalati szinten szintén nem elterjedt. Azt várod el hogy a munkaerő piac mutassa meg , hogy nem fogunk tanulni MS programokon hiába arra van igény a világban , mert lázadunk az MS ellen?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #65 üzenetére

    Én szerencsés vagyok ezek szerint, meg rajtam kívül az egész évfolyam mert nekünk nem szállt el semmi az utóbbi pár évben, pedig szemét Office-t használunk. Az ok ,hogy lázadsz az Ms ellen, de azt azért ne add be, hogy a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Apollyon #69 üzenetére

    Akkor nem tudom nekem mit tanítottak, mert 12 éven át tanultam oktatott tantárgyként informatikát, de külön Windows rendszert nem oktattak, max az azon való programok használatát, lásd Office. táblázatkezelést, programnyelveket, CAD programozást tanultunk, de operációs rendszerekről érintőlegesen maximum.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #75 üzenetére

    Annyit azért még hozzátennék , hogy az Xp -nek idén szűnt meg a támogatása. 10 éven át használható, naprakész oprendszer volt. Még egy vállalkozás vagy vállalat is ki tud nyögni 10 évente egy egy updatet , hogy egy olyan rendszert használjon, amit a világ 90 százaléka. De a hír nem is az oprendszerekről szól, elkalandoztunk kissé :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Annyi mindent írtál itt le egyszerre, amiből az derül ki, hogy el sem olvastad igazán a hozzászólásomat, ebből adódóan nem is értelmezted. Pont azt írtam le hogy én MS szoftvert használtam egész életemben mégis gond nélkül tudtam kezelni pár nap alatt OpenOffice-t, de Librét is. ( Az más téma , hogy libre felületétől behányok és hogy én SZERETEM használni az Ms officet.)Gondolod hogy aki MS Office-én tanul- figyelj- szöveget szerkeszteni, Excel táblát kezelni és használni, bemutatót készíteni az a program miatt tanulja? vagy az miatt hogy megtudja mit rejtenek ezek a dolgok és hogy mire jók. Gondolod ,hogy aki tud használni Excelt vagy Wordöt, az ott fog sírni gépe előtt ha csak OpenOffice-t talál rajt? vagy megpróbálja megvalósítani azokat a dolgokat rajt egy kis kitartással, amit már megtanult.Mert ez számomra Kb 3 napos mizéria volt és nem vagyok zseni.

    Az 5000 forintot Nem azért írtam hogy sok volt érte, hanem azért hogy válaszoljak a kollégának, hogy Eredeti cuccot használhattam már ezelőtt tízen éve a főiskolán.Akkor is bagatell összeg volt, még egy jó piálásra sem volt elég.

    Az adót pedig nem sikerült felfogni miért írtam Ennél ezerszer több pénz, tízmilliárdok mennek el értelmetlen célra, kerülnek kiosztásra földalapú támogatásra olyan vállalkozókhoz, akik életükbe traktort se láttak, vagy olyan kiadásokra amiről elképzelésünk sincs. Pont azt írtam, hogy büszke vagyok például arra amit Budapesten próbálnak csinálnia tömegközlekedéssel , a Bubival,és hogy milliárdokkal támogatják a BKK-t pedig életemben nem használtam egy szolgáltatásukat sem. Most akkor sírjak én is mint Ti, hogy meg tudnátok oldani biciklivel alternatívan szinte ingyen az utazást, vagy üljek fel a milliók által használt tömegközlekedésre ( Ez átvitt értelemben a cikk témájához kapcsolódik, remélem lesett a hasonlat az MS Office és villamos között. )mert ha én nem rinyálok a számomra hasztalan kiadás miatt, ami millió pestinek áldás, akkor ti se sírjatok ez miatt ami millió Diáknak szintén áldás, mert akár tetszik akár nem, egyik általatok említett program sem nyújt olyan szolgáltatást mint ez a Program Csomag ( mert ez nem csak egy szövegszerkesztő, hanem egy felturbózott programcsomag )

    -idézet tőled :"Nem lenne gáz. A kettő (vagyis inkább a LibreOffice és az ApacheOffice, hiszen utóbbi van már az OpenOffice helyett) nagyon hasonló."
    Saját magadat cáfolod meg. Az nem gond ha 2 nagyon hasonló programot tanulnak, mert az jó De ha ez helyett egy egységes programot tanulnak, ami mindenhol, elfogadott, az gáz.

    a 25 ezer hibából 7-8 ezer valós hiba A felhasználói tábora meg bármekkora számokkal is dobálózol, az töredéke a z MS officénak., amihez képest ez egy NAGY hibaszám.

    A legfontosabbról azonban nem beszéltünk még. Arról, hogy 1.3 millió ember juthat most hozzá. Beszéljünk őszintén arról ,hogy ebből hány százmillió az aki rohadtul nem akarja tanulni ezt, mert éppen autószerelő lesz, vagy hentes, vagy éppen pincér., hanem arra kell neki csak ,hogy megírja a dolgozatát vagy használja a levelezőklienset, ami naprakész és széles körben támogatott. Hidd el , hogy többen vannak, mint azok, akiket érdekel , hogy mit használnak éppen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #58000384 #222 üzenetére

    igazat szóltál mindenben Én is távozom, hadd főjenek a levükben :D

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #233 üzenetére

    Teljesen elvakultként kezeled ezt a dolgot. Az adós példámat ismét nem értetted meg. Azzal hogy ezt hoztam példának nem konkrétan Budapest és a tömegközlekedés számít, hanem az hogy nem lehet azon hisztizni hogy ha közjóra megy kivételesen apénz akkor az megéri e vagy nem. Mert mind2 dolog a tömegközlekedés és az ingyenes elterjedt minőségi szoftvercsomag fontos az embereknek, diákoknak ) Ez leegyszerűsítve a példa lényege.
    Egyébként még ezzel annyit hogy ezéért a programcsomagért konkrétan NEM fizet az állam semmit. persze lehet jönni termékcsapdával, amit a hétköznapi kisdiák pont le fog szarni.
    Amúgy azt te tudod hogy Microsoft mennyi pénzt hoz Magyarországra jelenleg? ( ne hogy azt hidd hogy én MS párti vagyok vagy szponzorálom őket, szó sincs róla. csupán. Elárulom hogy többet , mint amit az állam fizet( ne ) nekik
    "A Microsoft Magyarországon több mint 500 millió forintnyi társasági adót, munkavállalói után közel 1 milliárd forintnyi járulékot fizet évente, míg bérköltsége meghaladja a 3 milliárd forintot. "Közvetlenül magyar családok százai köszönhetik biztos egzisztenciájukat, megélhetésüket ennek a társaságnak". A Microsoftnak 3 ezer hazai partnere van, így közvetetten mintegy 50 ezer embernek ad munkát. Ezen partnerek több mint 60 százaléka magyar tulajdonú vállalkozás "

    persze biztos nem karitatív céllal vannak itt, megéri nekik is, de ez akkor se 1 oldalú érme.

    az egységes programcsomagra adott válaszod pedig egy humbug volt, amit ki nem állhatok, ha valaki a szóhasználatba köt bele végső fegyverként.
    Amúgy nem értem hogy jönnek ide opredszerek? Linux meg Windows? Ms Office és esetleg Libreoffice.
    ha mind2 program ingyenes egyértelmű melyik jobb . ( nem, nem a Libre.)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #40553216 #242 üzenetére

    Röhej az hogy mined egyes szavaddal támadási felületet keresel ezen a dolgon. Nincs kedvem vitatkozni elvakult fanatikusokkal, mert egyáltalán Semmiben nem látom,, hogy igazad lenne. Teljesen eltérően látjuk ezt a dolgot és szerintem a világot is. Nem hogy elgondolkodtatni nem tudtál a váltáson, hanem amúgy meg ezzel a pár hozzászólással inkább csak megerősödött bennem az az érzés hogy Inkább fizetek közvetve egy jó minőségű ingyenes programcsomagért .
    A cikk lényege hogy DIÁKOKNAK ingyenes. Nekik Windows kell, meg Office, ami elterjedt, könnyen használható. Nekik a hétköznapokon, 3 klikkel bármit felteszek rá és telepítek, frissítek. oprendszer kell, meg olyan Word és Excel , amit bármikor bárhol elfogadnak, fogadni tudnak , megnézni tudnak. mert a diákok jó része nem informatikusnak tanul, hanem általános iskolába jár, vagy éppen teljesen más irányba kíván elhelyezkedni. Nekik van ingyen ez a programcsomag. Aki meg informatikusnak tanul, vagy lázad az ország és Microsoft kapcsolata ellen, evidens, hogy több irányban kell fejlődnie és több mindenhez kell értenie mint egy hétköznapi, nem informatikus diáknak. Ezt nehéz felfognod és megértened. Az pedig hogy kinek mennyi pénzt ad az állam nem érdekel, mert ebből legalább a fiam kap vissza valamennyit meg a lányom, meg még közvetve én is.És már többen leírták hogy jelenleg nem fizetett érte az állam, sőt nálunk sokkal gazdagabb országok kormányzata sem , akiknél szintén világszerte be lett vezetve ez a lehetőség.( persze tudom, termékcsapda stb.. )
    Részemről nem kívánom veled folytatni Erről a témáról a társalgást. Persze ez nem emberi mivoltodnak szól, hanem annak, hogy ezt a dolgot teljesen másképp látjuk. és úgy sem tudjuk egymást meggyőzni egymás igazáról valamint nem is akarlak, inkább csak az lenne a jó, hogy megpróbálnád látni a világot egy olyan gyerek szemével, aki nem szopni akar a Linuxon meg parancs sorozni, meg nem szívni azzal, hogy ha valamin dolgozik, az vagy el indul más gépén , vagy nem. részemről kiléptem ebből, további jó lázadást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák